Poniedziałek, 14 października 2019r. Alany, Damiana, Liwii
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Podwiązka ślubna

Ten mały kawałek materiału potrafi rozpalić męską wyobraźnię do czerwoności! Zwłaszcza, jeśli jest to podwiązka ślubna... Niby to nic wielkiego. Ot, kawałek materiału. Jednak to dzięki podwiązce kobiety od wieków wyzwalały u mężczyzn najbardziej gorące uczucia. Zwłaszcza wtedy, gdy była zakładana przez pannę młodą. W takiej okoliczności podwiązka, czyli część bielizny w postaci opaski lub zapinanej tasiemki zakładanej na udzie, pełni więcej funkcji.

Ta urocza bielizna zapewni przede wszystkim sukces podczas nocy poślubnej. Każdemu świeżo poślubionemu małżonkowi na pewno zbieleje na jej widok oko! Jednak podwiązka jest także kojarzona z kilkoma tradycjami i zwyczajami ślubnymi.

Przede wszystkim ten tradycyjny element stroju panny młodej noszony jest w wielu krajach. Kiedyś panna młoda pod suknią nosiła białą podwiązkę, która była symbolem stanu panieńskiego, czystości i niewinności. Podczas nocy poślubnej zdejmował ją pan młody. Obecnie popularne są również błękitne lub niebieskie podwiązki, które zapewniają posiadanie czegoś niebieskiego podczas ślubu. W takim wypadku niebieski kolor zapewnia szczęście.

Niebieska podwiązka, ma również gwarantować wierność męża. Ale równie częto spotykane są białe podwiązki przetkane lub związane niebieską wstążką lub tasiemką.

Jednak bardziej ekstrawaganckie panny młode mogą coraz częściej znaleźć w sklepach internetowych z artykułami ślubnymi podwiązki w barwach czerni, czerwieni, czy, coraz bardziej popularnego różu. I choć takie przełamanie stereotypu nie łączy się już tak ściśle z tradycją, jest idealnym rozwiązaniem dla odważnych i ceniących oryginalność.

Tradycyjna podwiązka kosztuje niewiele, bo 10-20 złotych. Przyszła mężatka pamiętać musi, że do dnia ślubu podwiązki nie powinien oglądać pan młody. W dniu uroczystości należy założyć tę część bielizny na lewej nóżce.

Jednak dziś pan młody nie jest jedyną osoba, która obejrzy podwiązkę, czy potrzyma ją w dłoni. Coraz częściej podwiązka jest wykorzystywana na weselu podczas organizowania różnych konkursów. Jeden z nich każe zabrać pannie młodej podwiązkę po to, by pan młody mógł ją wykupić.

Na całym świecie istnieją inne tradycje związane z podwiązkami. Podczas wesela we Francji podwiązkę zdejmuje pannie młodej drużba i oddaje ją na pamiątkę panu młodemu.

Często podwiązkę tnie się na kawałki i rozdaje kawalerom obecnym na przyjęciu. Ma to im zapewnić szybki ożenek.

Strój dzisiejszej panny młodej nie może się obyć bez podwiązki. Bez względu na jej kolor liczy się przecież tylko jedno: rola, jaką odegra podczas nocy poślubnej!Joanna Bielas
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 3,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Podwiązka ślubna
Ten mały kawałek materiału potrafi rozpalić męską wyobraźnię do czerwoności! Zwłaszcza, jeśli jest to podwiązka ślubna...
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

moja podwiązka kosztowała tylko 19 złotych i uwazam, że jest to dla nas piękna pamiątka ze ślubu i nocy poslubnej, bo suknie musiałam sprzedać. a tak, może się jeszcze przyda komuś w rodzinie:)
werka 2010-02-19 08:53:44
fajny tekst hi hi
Ewa 2010-02-18 18:43:07
bzdura bleee
Anonim 2010-02-18 18:38:48


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe