Niedziela, 22 kwietnia 2018r. Łukasza, Kai, Nastazji
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Rozjaśnianie ciemnych włosów

Trzeba mocno się zastanowić przed rozjaśnieniem włosów czarnych i bardzo ciemnych. Po pierwsze, aby stać się z brunetki jasną blondynką należy poddać włosy pełnej dekoloryzacji i pozbawić włosy w 100% pigmentu. Dekoloryzacja to zabieg bardzo agresywny i niezbyt służący kondycji włosów.

Przy włosach ciemnych należy bardzo często – w zasadzie co 3 tygodnie- malować odrosty, ponieważ są one bardzo widoczne i trzeba podkreślić- nie wygląda to za dobrze.

Nikomu nie radzi się przeprowadzania rozjaśniania włosów ciemnych w warunkach domowych – ogólnie zabieg dekoloryzacji jest  najbardziej inwazyjny z zabiegów na włosach.

Przy włosach bardzo ciemnych lub czarnych istnieje ryzyko, że po samodzielnym dekoloryzowaniu włosów będą one przesuszone i często mogą się kruszyć. Możemy wówcza zapomnieć o pięknej złocistej czuprynie.

O ile farby do zmiany koloru włosów na ciemniejszy nie działają tak niszczącą, o tyle rozjaśniacze trzeba dobierać bardzo ostrożnie – najlepiej aby były naprawdę dobrych firm oraz koniecznie, by była dołączona do nich specjalna odżywka do użycia tuż po zabiegu.

Czarne i mocno brązowe włosy nie muszą się od razu poddać zabiegowi rozjaśniania – często się zdarza, że trzeba zabieg dekoloryzacji  zrobić dwukrotnie.

Osoba o takich ciemnych włosach nie powinna być zaskoczona, że jej włosy po pierwszej dekoloryzacji mogą mieć kolor między żółtym a pomarańczowym – najlepiej wówczas zmienić tę niekorzystną barwę szamponem koloryzującym – zmywalnym, który pozwoli przetrwać dwa tygodnie do następnej dekoloryzacji.

Takie dekoloryzacje, szczególnie dwuetapowe wymagają doświadczenia. Włosy z nałożonym rozjaśniaczem przeżywają dosłowne katusze – najpierw zostają pozbawione pigmentu (to już dla włosa poważny szok), a potem, jeśli nie przerwiemy procesu, dochodzi bardzo szybko do niszczenia struktury włosa.

Moment, w którym należy to zrobić, potrafi wychwycić jedynie doświadczone oko fryzjera.

Po rozjaśnieniu włosów kolor włosów jest najczęściej nieciekawy. Wymaga to kolejnego zabiegu, czyli farbowania najczęściej na jakiś blond. Należy się dobrze zastanowić nad wyborem odcienia.

Do wyboru mamy blond: srebrny skandynawski, piaskowy, morelowy, naturalny, miedziane złoto, księżycowy, słoneczny, platynowy, złocisty. Decyzja o konkretnym odcieniu powinna uwzględnić kolor oczu i cerę.

Pamiętać należy jeszcze o dość częstym rozjaśnianiu odrostów – tu musi ktoś zawsze pomóc w nałożeniu rozjaśniacza na odrosty z tyłu głowy, ponieważ rozjaśniacz nakłada się tylko na część odrośniętą włosów. Kolejne nałożenie rozjaśniacza zniszczyłoby bardzo włosy.

W dobrych rozjaśniaczach znajdują się olejki, które natychmiast nawilżają włosy. Każdy, kto chociaż raz miał do czynienie z rozjaśniaczem wie, że po rozmieszaniu proszku do rozjaśniania z wodą utlenioną (tzw. oksydant) rozjaśniacze mają taką strukturę, że nie spływają z włosów. Jest to bardzo ważne przy rozjaśnianiu odrostów.

Wiele firm reklamuje swoje rozjaśniacze do zastosowania domowego. Często pojawiają się określenia: bezpieczne, skuteczne, idealnie dobrane dla ciebie. Do końca w to nie wierzmy!

Rozjaśniacze mogą powodować dekoloryzację od 2 – 8 tonów. Te ostatnie są do włosów normalnych, grubych i zdrowych o dość ciemnym odcieniu.

Na rynku pojawiły się teraz nowe rozjaśniacze pozbawione amoniaku, które (aż się nie chce wierzyć) rozjaśniają włosy o 7 tonów. BlueBerry to właśnie taki jagodowy preparat, który ma jeszcze dodatkowo funkcję – likwidacja żółtego odcienia, a także jest rozjaśniacz Amonia free specjalny dla włosów delikatnych, rozjaśniający o 6 tonów.

Rozjaśnianie to zabieg po którym należy bardziej zadbać o włosy, cały czas bowiem grozi im efekt przesuszenia.

Są one nadwrażliwe na czynniki, które dotąd im nie szkodziły. Należy je ciągle nawilżać.

Dobrze jest zastosować jedwab, a także unikać słońca, ponieważ takie włosy są pozbawione zupełnie ochrony przed promieniami UV.

Kosmetyki z dodatkiem takich środków nie dają tak solidnej ochrony, jak utracony rozjaśnianiem pigment.


Artykuł przygotowany dla Planety Kobiet przez Klinikę Handsome Men

www.handsomemen.pl

fot. Tomasz Pluta
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 4,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Rozjaśnianie ciemnych włosów
Trzeba mocno się zastanowić przed rozjaśnieniem włosów czarnych i bardzo ciemnych. Po pierwsze, aby stać się z brunetki jasną blondynką należy poddać włosy pełnej dekoloryzacji i pozbawić włosy w 100% pigmentu.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Dekoloryzacja bardzo niszczy włosy. Ten anonim na dole baaardzo się myli, a dlaczego? Dekoloryzacja usuwa sztuczny pigment, owszem, ale same pomyślcie co musi być w składzie takich środków, że tak się dzieje. Mocne działanie i szkodliwy skład. A po rozjaśnianiu czy dekoloryzacji nie nadaje się jedwab- nie ta kategoria, ale maski i olejki arganowe :)
Anonim 2016-03-31 12:07:38
a jeśli mam ciemnie włosy a zastosuje rozjaśniacz blond variete od chantal to co się moze stać?
gosh 2014-09-25 13:05:08
Totalny bezsens. Od kiedy dekoloryzacja niszczy włosy? I jakim cudem? Dekoloryzacja usuwa jedynie sztuczny pigment z włosów, naturalnego nie rusza. po zabiegu (3 razy pod rząd nakładanie dekoloryzatora) włosy są w takim samym stanie, co przed zabiegiem. Jedyne ryzyko, to takie, że kolor nie zejdzie całkiem- nic więcej nie ma prawa się stać.
Anonim 2014-08-23 11:37:21


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

 
zapisz wypisz

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe