Poniedziałek, 14 października 2019r. Alany, Damiana, Liwii
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Dlaczego chcę wyjść za mąż?

To pytanie stawia sobie każda z nas, zanim wypowie w kościele sakramentalne TAK. Każda bowiem chce być szczęśliwa i kochana przez całe życie. Jednak motywy, którymi się kierujemy przy wyborze partnera, nie zawsze są te same. Oto kilka głównych przyczyn, dla których marzymy o wyjściu za mąż, białej sukni, doskonałym mężu i gromadce dzieci.


Chcesz wyrwać się z domu
Co 5 Polka przyznaje, że głównym motywem wyjścia za mąż jest ucieczka z rodzinnego domu, od nadopiekuńczych rodziców lub złośliwego rodzeństwa. Chęć ucieczki z domu nie może być powodem do zawarcia małżeństwa. Mężczyzna, który - twoim zdaniem - ma być wybawicielem od uciążliwych rodziców, może okazać się w przyszłości sprawcą jeszcze większych kłopotów. Powinnaś bardzo dobrze poznać człowieka, z którym pragniesz spędzić całe życie!!!

Dorosła za wszelką cenę
Myślisz, że kiedy zostaniesz mężatką, to nikt nie będzie mógł niczego ci zabronić, a ty będziesz mogła udowodnić całemu światu, na co cię stać?! Pamiętaj, że bycie żoną i matką to nie zabawa, lecz odpowiedzialność i obowiązek. Szybko może się okazać, że ślub to kiepski sposób na udowodnienie swej dorosłości.

Miłość od pierwszego wejrzenia
Kiedy decydujesz się na ślub, zastanów się, czy łączy was prawdziwe, głębokie uczucie, dojrzała miłość. Jeśli jest to tylko fascynacja i zauroczenie, to szybko minie, a pozostanie cała wspólna przyszłość. Wiele zakochanych par pochopnie podejmuje decyzję o ślubie, błędnie stawiając znak równości między fascynacją i miłością.

Koleżanki są już mężatkami

Cierpisz na klasyczny kompleks starej panny. Masz dość litościwych spojrzeń, uwag. Tak bardzo chcesz wyjść za mąż, że przestaje być ważne, za kogo. Mężczyzna, kiedy zorientuje się, jaka jest twoja prawdziwa motywacja, poczuje się na pewno zraniony i oszukany. Daj sobie szansę na małżeństwo z miłości!!!

Chcesz żyć na wysokim poziomie materialnym

Kiedy nie masz pomysłu na swoje życie, a perspektywa usamodzielnienia przeraża cię, myślisz, że może lepiej wyjść za kogoś, kto zapewni dostatek i życie w luksusie. Cóż z tego, że zostaniesz żoną dobrze sytuowanego mężczyzny, będziesz wiodła dostatnie życie, jeśli zabraknie ci w nim najważniejszego - uczucia.

Strach przed samotnością
Około 20% Polek przyznaje, że decyzję o zamążpójściu podjęło tylko i wyłącznie ze strachu i obawy przed samotnym spędzaniem ostatnich dni swojego życia.

Wierzysz, że on się jeszcze zmieni
On ma różne wady, którymi się zbytnio nie przejmujesz. Wierzysz, że dzięki tobie, twej czułości, cierpliwości wyleczysz go ze słabości i nałogów. Podejmujesz walkę z wiatrakami z góry skazaną na klęskę.

Decyzja o małżeństwie ma sens tylko wtedy, gdy wynika z naszych pragnień, a nie z powyższych motywów.

I.D.Media
fot. sxc.hu
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Dlaczego chcę wyjść za mąż?
To pytanie stawia sobie każda z nas, zanim wypowie w kościele sakramentalne TAK. Każda bowiem chce być szczęśliwa i kochana przez całe życie. Jednak motywy, którymi się kierujemy przy wyborze partnera, nie zawsze są te same.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Na pewno nie wyjdę za mąż, jeśli nie będę pewna, że z tym człowiekiem chcę spędzić resztę życia. Na razie nie spieszy mi się do małżeństwa. Chyba nie czuję się na tyle dojrzała by podejmować takie decyzje, które zaważą nad resztą mojego życia.
Weronika 2009-01-25 23:21:03
Moje koleżanki wyszły za mąż tylko i wyłącznie z powodu wpadki :(
Anonim 2009-01-25 22:30:44
Jak jak wyjdę za mąż- to tylko z prawdziwej miłości.
ewa 2009-01-25 20:27:03


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe