Niedziela, 21 lipca 2019r. Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Musical DESZCZOWA PIOSENKA w Teatrze Muzycznym ROMA!

Premiera legendarnego musicalu odbyła się 29 września 2012 roku, a już 20 stycznia TM ROMA zaprezentuje DESZCZOWĄ PIOSENKĘ po raz setny! Najnowsza inscenizacja to kolejny wielki sukces tej stołecznej sceny! Siedem razy w tygodniu pełna widownia. Sto procent sprzedanych biletów. Siedem razy w tygodniu owacje na stojąco. Dla kogo? Dla Dariusza Kordka, który śpiewa i tańczy w deszczu? Tak. I dla wszystkich aktorów i ekipy realizatorów spektaklu.

Dla reżysera Wojciecha Kępczyńskiego i dla scenografa Boris Kudlicki. Dla Krzysztofa Herdzina, który sprawił, że orkiestra gra jak za złotych lat Hollywood. A może lepiej. Dla Doroty Kołodyńskiej za przepiękne kostiumy i dla Jagi Hupało za stylowe fryzury. Dla Daniela Wyszogrodzkiego za zabawny przekład piosenek i dialogów. I na pewno dla Agnieszki Brańskiej za wspaniałą choreografię i stepowanie, jakiego nigdy do tej pory nie oglądaliśmy na żadnej polskiej scenie. TM ROMA gwarantuje perfekcjonizm.

Ale na owacje na stojąco zasługuje jeszcze więcej osób. W obsadzie odtwórcy głównych ról: Darek Kordek/Tomasz Więcek (Don), Jan Bzdawka/Paweł Kubat (Cosmo), Ewa Lachowicz/Marta Wiejak (Kathy). A także Basia Kurdej-Szatan i Malwina Kusior za arcytrudną rolę Liny Lamont. A ile jest w tym musicalu ról drugoplanowych, które wymagają najwyższego kunsztu – jak choćby dwoje nauczycieli dykcji. A role producenta i reżysera na planie filmowym…

No właśnie. DESZCZOWA PIOSENKA to jedyny spektakl, do którego trzeba było nakręcić film – akcja dzieje się wszak na planie filmu. I ekipa twórców TM ROMA pod wodzą reżysera Sebastiana Gonciarza nakręciła filmy jednocześnie osadzone w epoce i zabawne. Ich tłem jest piękny zamek w Baranowie Sandomierskim, który doskonale odegrał plenery XVIII-wiecznej Francji. Oto coś całkiem nowego: kino w teatrze!

Nowinką techniczną jest także ulewny deszcz, który leje się na scenie TM ROMA w kultowej scenie. Efekt przygotowała doświadczona firma brytyjska Water Sculptures, wsławiona współpracą z najlepszymi scenami operowymi świata. Korzystając z tak fachowego wsparcia teatr oferuje specjalne miejsca w „Strefie deszczu” (Rain Zone) –amatorzy mocnych wrażeń (albo po prostu amatorzy doznań w 4D) mogą poczuć krople kalifornijskiego deszczu na własnej skórze. Ochraniacze w cenie biletu!

Nie dziwi, że spektakl zbiera entuzjastyczne opinie zarówno wśród znanych twórców, jak i pośród widzów. Wybitny specjalista od teatru muzycznego, nowojorski krytyk, Steven Suskin, który przyleciał specjalnie na warszawską premierę, powiedział co następuje: „Wysoka jakość inscenizacji DESZCZOWEJ PIOSENKI w TM ROMA zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Obsada i zespół muzyczny są znakomite, scenografia i światło bardzo ekscytujące. Reżyseria Kępczyńskiego to pierwsza klasa.”

Nasz wspaniały autor, a także tłumacz musicali, Wojciech Młynarski, zauważył, że „doczekaliśmy się w ROMIE teatru muzycznego na europejskim poziomie”.

Piosenkarka i miłośniczka musicalu, Natalia Kukulska wyznała: „Nie spodziewałam się, że będę musiała uszczypnąć się by upewnić, że nie jestem na Broadway'u. Swing na polskiej scenie w najlepszej postaci, we wspaniałym wykonaniu muzyków pod dyrekcją Krzysia Herdzina – robi wrażenie. Jest naprawdę stylowo!”

Doskonałą pamiątką ze spektaklu jest album ze wszystkimi piosenkami w wykonaniu artystów TM ROMA. Poza teatrem (sklepik teatralny i internetowy) CD dostępne jest także w salonach Empik. Zawiera wszystkie hity słyszane na scenie, m.in. „Deszczowa piosenka” (Singin’ In The Rain), „To jest nagroda gwiazd” (You Are My Lucky Star) oraz „Dzień dobry” (Good Morning). Album cieszy się takim powodzeniem, że już niedługo osiągnie status Złotej Płyty, jako kolejne wydawnictwo TM ROMA.

Musical DESZCZOWA PIOSENKA grany będzie do końca tego sezonu siedem razy w tygodniu (dwa razy w soboty, w poniedziałki teatr jest nieczynny). Bilety cieszą się wielkim powodzeniem, co nie oznacza, że nie można dostać się na przedstawienie. Warto pytać w kasach i w rezerwacji, zwłaszcza na spektakle w środku tygodnia dostępne są bilety na nieodległe terminy. Ten musical trzeba zobaczyć!

Teatr Muzyczny ROMA zaprezentował polskiej publiczności premierowe inscenizacje największych musicalowych tytułów: KOTY (2004), UPIÓR W OPERZE (2008) oraz LES MISÉRABLES (2010). Okazuje się, że kolejne propozycje tej sceny mogą być równie, a nawet bardziej atrakcyjne. DESZCZOWA to strzał w dziesiątkę!

Spektakl poleca Planeta Kobiet!

Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Musical DESZCZOWA PIOSENKA w Teatrze Muzycznym ROMA!
Premiera legendarnego musicalu odbyła się 29 września 2012 roku, a już 20 stycznia TM ROMA zaprezentuje DESZCZOWĄ PIOSENKĘ po raz setny! Najnowsza inscenizacja to kolejny wielki sukces tej stołecznej sceny!
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe