Wtorek, 19 czerwca 2018r. Gerwazego, Protazego, Sylwii
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Olga Romanowa i nie tylko w galerii Limited Edition

Galeria Limited Edition przygotowuje dla miłośników dobrej sztuki kolejną ucztę dla zmysłów. Po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć fragment twórczości Rafała Michała Szatona – artysty mieszkającego i tworzącego w Hiszpanii.
Już 5. grudnia br. zostanie uruchomiona wirtualna wystawa jego prac, a dziewięć z nich będzie można obejrzeć w restauracji Le Bistro przy ul. Rozbrat 44A w Warszawie.

- Kolejny raz (zaraz po pokazie twórczości Sebastiana Bieńka) mamy przyjemność prezentować jako pierwsi w Polsce prace niezwykle utalentowanego i docenianego na świecie artysty. Rafał Michał Szaton jest twórcą wszechstronnym i nie ogranicza się do korzystania jedynie z klasycznych form wyrazu. Poszukuje nowych możliwości tworząc z powodzeniem m.in. ceramikę. Na przygotowanej przez nas wystawie oprócz malarstwa pokażemy również egzemplarze wykonanych przez niego ceramicznych mis – mówi Iwona Staroszczyk, założycielka galerii.

Rafał Michał Szaton należy do młodego pokolenia przedstawicieli sztuki. Uczeń hiszpańskiego artysty Pin’a Moralesa, z bliskiego kręgu Salvadora Dalego. Urodził się w Polsce, ale od kilkunastu lat mieszka i tworzy w Hiszpanii. Klimat miejsca i sztuka malarzy hiszpańskich niewątpliwie zaważyły na jego pracach.

- Patrząc na dzieła Szatona nie trudno oprzeć się wrażeniu o ich podobieństwie do twórczości wielkiego malarza Pabla Picassa, a szczególnie portretów namalowanych przez mistrza w latach 60. Rafał Michał Szaton jest artystą o szerokich zainteresowaniach, z wykształcenie również historyk sztuki, w swojej twórczości powołuje się na malarstwo Rafaela, Modiglianiego, Goi czy Velazqueza – wyjaśnia Wiesława Wideryńska, kurator wystawy.

Jego sztuka silnie powiązana jest z kulturą europejską. Często portretuje postaci pochodzące z mitologii greckiej, jak również osoby znane z najnowszej historii. Wśród wystawianych przez galerię Limited Edition prac będzie można zobaczyć niezwykły portret Olgi Nikołajewnej Romanowej, pierwszej córki ostatniego cesarza Rosji Mikołaja II. Artysta wykorzystał swoją ulubioną technikę – malował czarnym tuszem na papierze z użyciem farb akrylowych. Postać Olgi – pięknej, mądrej i świadomej otaczającej ją rzeczywistości kobiety, robi wielkie wrażenie i niewątpliwie zapada w pamięć.

- Portrety autorstwa Szatona nie ograniczają się do zwykłego przedstawienia malowanej postaci, ale starają się tę postać zinterpretować, wydobyć jej osobowość i cechy charakterystyczne. Są dekoracyjne co czyni z nich również niezwykły element wystroju wnętrza – dodaje Wideryńska.

Spora część prac artysty przedstawia również martwą naturę, namalowaną w charakterystyczny dla niego sposób – czarnym tuszem na białym tle. Przywołują skojarzeniaz malarstwem kaligraficznym, są pełne liryzmu i symboliki. Zbliżająca się wystawa to wyjątkowa okazja, by bliżej poznać twórczość Szatona.

Prace będzie można obejrzeć i zakupić od 5 grudnia br. na stronie galerii internetowej www.limitededition.pl 

Zapraszamy również do obejrzenia wybranych pozycji w restauracji Le Bistro przy ul. Rozbrat 44A w Warszawie. 
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Olga Romanowa i nie tylko w galerii Limited Edition
Galeria Limited Edition przygotowuje dla miłośników dobrej sztuki kolejną ucztę dla zmysłów. Po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć fragment twórczości Rafała Michała Szatona – artysty mieszkającego i tworzącego w Hiszpanii.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe