Poniedziałek, 22 kwietnia 2019r. Łukasza, Kai, Nastazji
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Do not disturb. Wernisaż Doroty Porębskiej

Fotografia to magiczna sztuka, której główną cechą jest wytwarzanie iluzji. Pozwala nam na wszechobecność, bycie gdzie indziej niż się znajdujemy. Każde zdjęcie jest nie tylko widziane ale także doświadczane.
Jest to intymna gra między artystą a odbiorcą.

Fotografie Doroty Porębskiej są nośnikiem zmysłowości i wrażliwości. Odbiorcom ofiarowuje radość polegającą na obcowaniu z kobiecym pięknem, potraktowanym jak pachnący prezent niespodzianka. Artystka w życiu uwielbia mężczyzn ale przed obiektywem woli kobiety, bo to one, ich ciało i wnętrze pociągają za sobą tajemnice, pożądanie i kokieteryjność.

Seria „Do not disturb” ma pobudzać wyobraźnię, przypominać o ukrytych pragnieniach i dodawać odwagi by po nie sięgać. Tym razem zaglądamy do buduarowego i frywolnego kobiecego świata, pełnego zapachów, koronek i ponętności. Po cichu i z pewnego dystansu nawiązujemy romans z bohaterkami tych zdjęć, nie przeszkadzając im, podglądamy je jakby przez dziurkę od klucza.

Na wystawie nie zobaczymy jednak zdjęć zupełnie nagich kobiet, bo jak sama artystka mówi: „Nagość zabija erotyzm. Chcę dać tym dziewczynom trochę tajemnicy, ale także tym, którzy na nie patrzą. Wszelkie odkrycie jest twórczością".

Dorota Porębska – urodzona w 1989 roku. Mieszka i pracuje w Warszawie. Fotografią zajmuje się od 5 lat. Niedawno wydała swój pierwszy album, który jest dostępny m.in w Zachęcie, Muzeum Narodowym i CSW.
 
Wystawę będzie można oglądać od 6 marca (piątek) do 10 kwietnia (piątek) 2015 w rabbithole ART ROOM przy ulicy Poznańskiej 15. Zdjęcia będą wystawione na sprzedaż.

Wystawa połączona będzie z premierą nowej serii biżuterii jagg. stworzonej specjalnie dla rabbithole ART ROOM.  

jagg. to projekty o subtelnej i kobiecej estetyce Bliskiego Wschodu. Marka została stworzona przez pasjonatkę mody, mającą libańsko-polskie korzenie. Każdy projekt jest wykonany ręcznie z niebywałą precyzją i wyłącznie z najwyższej jakości materiałów. Produkty będą dostępne od 6 marca wyłącznie w rabbithole ART ROOM.

Więcej na:
www.dorotaporebska.squarespace.com
www.jagg.pl/pl
www.facebook.com/rabbitholeartroom
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Do not disturb. Wernisaż Doroty Porębskiej
Fotografia to magiczna sztuka, której główną cechą jest wytwarzanie iluzji. Pozwala nam na wszechobecność, bycie gdzie indziej niż się znajdujemy. Każde zdjęcie jest nie tylko widziane ale także doświadczane.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe