Poniedziałek, 22 kwietnia 2019r. Łukasza, Kai, Nastazji
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Ból, łzy i… lalki. Sztuka, która pokazuje więcej

10 kwietnia w warszawskiej Galerii Przechodniej rusza nietypowa wystawa. W ramach projektu „Badrooms” w witrynach przy Wiejskiej wyeksponowane zostaną … lalki.
Kojarzą się przede wszystkim z zabawą, radością i beztroskim dzieciństwem. Specjalnie przygotowane lalki, bo to o nich mowa, na potrzeby ekspozycji zostaną umieszczone we wnętrzach otwartych, kolorowych gablot - tak, by umocnić pozytywne skojarzenia widza.

Pozornie przepełniona radością i kolorem wystawa będzie posiadać jednak drugie oblicze. Smutne i mocne, bowiem projekt „Badrooms” dotyka istotnego problemu – molestowania dzieci. Każda z prezentowanych prac będzie opowiadała inną, mroczną historię opisaną trudnym i dającym do myślenia tekstem. Jednak mimo różnic wszystkie historie będą posiadać jeden element wspólny – opowieść o skrzywdzonych w dzieciństwie ludziach, którzy w swoim dorosłym życiu dalej nie mogą uporać się ze wspomnieniami.

- Na pierwszy rzut oka prace będą wydawać się miłe i niewymagające. Obserwator zobaczy przyjemny dla oka świat zabawy i beztroski, lecz gdy podejdzie bliżej pozna opowieść o skrywanym przez lata bólu. - mówi autorka projektu Anne Plaisance.

Anne Plaisance, autorka „Badrooms”, to francuska artystka wizualna. Jej prace można było oglądać zarówno na wystawach indywidualnych w naszym kraju, jak i na międzynarodowych ekspozycjach zbiorowych - m.in. w galerii Factory-Art w Berlinie, See Me w Nowym Jorku oraz w Operze Narodowej w Kairze.

Plaisance w swojej twórczości konsekwentnie ukazuje i rozprawia się z problemami współczesnego świata. W oryginalny i przemyślany sposób zderza ze sobą rzeczy piękne ze strasznymi, przyjemne z odpychającymi, a spokojne z burzliwymi. Kontrasty nadają jej pracom wyjątkowego charakteru, dzięki któremu widz przeżywa wszystko w dwojaki sposób.

Galeria Przechodnia, w której od 10 kwietnia będzie można oglądać prace Plaisance, to niekomercyjna galeria zewnętrzna mieszcząca się przy ulicy Wiejskiej w Warszawie. Galerię tworzy osiem gablot zawieszonych na ścianie jednego z budynków. Przestrzeń wystawiennicza w samym centrum miasta pozwala przechodniom kontaktować się ze sztuką w zwykłej przestrzeni miejskiej, a artystom daje możliwość dotarcia do widzów w nietypowy sposób, zupełnie inny niż w tradycyjnych galeriach.

- Prace będą mogły poruszyć zwykłego przechodnia wracającego z pracy, czy idącego na zakupy. Jeżeli choć na chwilę zatrzyma się przy witrynach, a lalki sprowokują jego reakcję, wyostrzą uwagę i dadzą do myślenia to dobrze, o to mi chodzi. Mam nadzieję, że dzięki temu w pewnym sensie uda się uratować kogoś, choćby jedno dziecko... - dodaje artystka.

Prace będzie można oglądać do 10 maja.

Więcej o projekcie „Badrooms”, artystce oraz galerii można dowiedzieć się na stronach: www.facebook.com/badroomsprojectwww.anneplaisance.com oraz www.galeriaprzechodnia.art.pl.

Wystawa „Badrooms”

Wernisaż: 10.04.2015, godzina 18:00
Miejsce: Galeria Przechodnia, ul. Wiejska w Warszawie
Patroni: Fundacja Dzieci Niczyje, Instytut Francuski, Le Petit Journal, Imperium Kobiet, Art. Imperium, Power of Art., Portal o Sztuce
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Ból, łzy i… lalki. Sztuka, która pokazuje więcej
10 kwietnia w warszawskiej Galerii Przechodniej rusza nietypowa wystawa. W ramach projektu „Badrooms” w witrynach przy Wiejskiej wyeksponowane zostaną … lalki.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe