Poniedziałek, 22 kwietnia 2019r. Łukasza, Kai, Nastazji
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Maggie Piu: W drodze do sławy

Architekt, malarka, ilustratorka. Wystawia swoje malarstwo w Polsce i za granicami. Ma w dorobku ponad 40 wystaw indywidualnych i udziałów w wydarzeniach artystycznych...
... w Krakowie, Warszawie, Londynie, Katowicach, Lwowie, Wrocławiu i innych miastach.

Jej cykl artykułów „Szminką i cieniem ‒ czyli o artystach mniej znanych” ukazywał się w 2012 i 2013 roku w krakowskim czasopiśmie „Lounge”. Artykuły, wywiady czy publikacje dotyczące Maggie Piu można znaleźć w takich magazynach, jak: „Glamour”, „Twój Styl”, „Double Vizion”, „Eksmagazyn”, „Vogue.it”, „Artysta i Sztuka”, „Fantastyka”, „Lounge Magazyn”, „Label Magazyn” i wielu innych.

Historia jej malowania zaczęła się dużo wcześniej, niż Maggie Piu się urodziła. Wuj Kazimierz Smuczak wraz ze znanym prof. Janem Rosenem malował na przełomie XIX/XX wieku ornamenty i freski w wielu kościołach, m.in. Katedrze Ormiańskiej we Lwowie czy Kaplicy Herbów w Wiedniu. Również ojciec, Zygmunt Bieniek, rzeźbiarz i metaloplastyk miał na koncie wiele realizacji w okolicach rodzinnego Rytra i Nowego Sącza.

Małgorzata Bieniek-Strączek jako zawód wybrała architekturę, ale nawet na studiach nie porzuciła rysowania i często wystawiała swoje dzieła w Krakowie i Warszawie. Nie były to wówczas ekskluzywne galerie sztuki, ale miejsca żywe, związane z tworzeniem, pełne ludzkiej energii. Po jednej z takich wystaw została zauważona przez profesora Wiktora Zina. Ten ceniony polski rysownik i znawca sztuki napisał w jej księdze pamiątkowej: „Jestem zachwycony zaprezentowanymi na wystawie rysunkami Pani Małgorzaty Bieniek, olbrzymi talent, elegancja przedstawianych form, precyzja i świadomość celu; sądzę, że przed autorką ścieli się droga wielkiej sławy”.

W 2010 roku powróciła z pełnym zaangażowaniem do kontynuowania swojej największej pasji – malowania i porzuciła architekturę. Przybrała pseudonim artystyczny Maggie Piu i wciąż z sukcesem powiększa grono swoich fanów. Maggie Piu bierze czynny udział w aukcjach charytatywnych, jest szczególnie związana ze stowarzyszeniem „Piękne Anioły”, których jest członkiem honorowym, ale również ofiarowała obrazy na rzecz rzeszowskiego hospicjum dla dzieci czy krakowskiej fundacji „Hipoterapia”, wielu aukcji i innych podobnych przedsięwzięć.

Zamieszczone w „Imperium Kobiet” obrazy pochodzą z ostatniej malarskiej serii „Popdiva”, którym poświęciła ostatni rok. Kobieta, opera, moda, piękno kobiecego ciała, zagmatwane operowe tragedie i wplecione symbolicznie inspiracje modowe, perfekcyjnie wykończone detale, bogata ornamentyka to cała charakterystyka malarsko-rysunkowego stylu Maggie Piu. Wśród pop-diw znajdziemy np. Beyoncé jako Madame Butterfly czy Jennifer Lopez jako Carmen.

Oryginalne obrazy z tej serii można zobaczyć na żywo na wystawie w samym sercu Krakowa w „Butiku Louve” w „Pasażu 13” oraz przeczytać o nich na blogu prowadzonym przez Maggie osobiście na www.maggiepiu.blogspot.com.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Maggie Piu: W drodze do sławy
Architekt, malarka, ilustratorka. Wystawia swoje malarstwo w Polsce i za granicami. Ma w dorobku ponad 40 wystaw indywidualnych i udziałów w wydarzeniach artystycznych...
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe