Poniedziałek, 22 kwietnia 2019r. Łukasza, Kai, Nastazji
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Zapraszamy na wystawę Izabeli Jaśniewskiej

Galeria BE-ART exclusive wraz z restauracją Le Bistro Rozbrat postanowiły połączyć polską sztukę współczesną z francuską sztuką kulinarną. Efektem tej współpracy będzie wystawa prac artystki pochodzącej z Podlasia, Izabeli Jaśniewskiej.
„Nić babiego lata …” to swoista nić malarska w kolorach nadchodzącej jesieni, będąca zaproszeniem do świata widzianego oczami artystki. Wystawę będzie można oglądać w Warszawie od 7 września do 17 października 2015 r. w lokalu mieszczącym się na ul.Rozbrat 44 A.

Izabela Jaśniewska na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, jako specjalizację wybrała malarstwo. Dyplom obroniła w pracowni prof. Mieczysława Wiśniewskiego. W ciągu kilkunastu lat pracy twórczej, artystka prezentowała swoje dzieła w kraju i za granicą. Oprócz tradycyjnego malarstwa swoje zainteresowania i potrzebę wyrazu artystycznego przedkłada w takich dziedzinach jak rysunek, fotografia oraz grafika cyfrowa. Prowadzi swoją stronę autorską w formie bloga, wychowuje dwóch synów, mieszka i pracuje w Mrągowie. Od ponad roku mecenat artystyczny nad autorką objęła galeria BE-ART exclusive (www.be-art.pl).

Zbliżająca się ekspozycja prac artystki w Le Bistro Rozbrat jest połączeniem trzech cykli obrazów. Owo „babie lato” jest nicią łączącą każdy obraz w jedną historię, której źródło zaczerpnięte jest z natury. Tam właśnie artystka szuka nieustannie inspiracji. Poprzez osobistą analizę świata postrzeganego, autorka prezentowanych obrazów wypracowała swój osobisty język malarski.

Twórczość ta nie jest czystym odwzorowaniem rzeczywistości, ale jego interpretacją malarską. Nie są to również obrazy abstrakcyjne. Można ich charakter umieścić pomiędzy tymi zjawiskami – są one fragmentami świata widzialnego zapisanego w kompozycji, która w swym finalnym obrazie może być postrzegana jako sztuka niefiguratywna. Bazą wyjściową do każdej pracy niezależnie od techniki jest zawsze kompozycja i światło.

„Nad taflą wody, w ciepłych promieniach zachodzącego słońca, bezszelestnie tańczyły kolorowe ważki. Srebrzysto - złota poświata otulała spokojne wody jeziora. Wszechogarniająca cisza i spokój zawitały do pobliskich szuwar i w sitowia. Po kolejnym upalnym dniu nad jeziorami zapadała orzeźwiająca dająca wszystkim upragnione wytchnienie letnia noc.” – takie odczucia i wizje ogarnęły mnie podczas kontaktu z obrazami Izy Jaśniewskiej.

Wyłaniająca się z nich energia współtowarzyszy odczuciom spokoju i ukojenia. Artystka w mistrzowski sposób łączy w swoich pracach, przeciwstawne i kontrastowe barwy, emocje i fragmenty otaczającego nas krajobrazu a wszystko to ujęte jest pomiędzy światłem a cieniem. Zapraszam do skonfrontowania własnych odczuć i wizji jakie pojawią się przy zetknięciu z pracami prezentowanymi na wystawie.

Niech nić babiego lata, niczym niewidoczna więź, połączy ludzi wrażliwych i otwartych na wizję artystki.

Lidia Bąk / kurator wystawy – właściciel BE-ART exclusive 
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Zapraszamy na wystawę Izabeli Jaśniewskiej
Galeria BE-ART exclusive wraz z restauracją Le Bistro Rozbrat postanowiły połączyć polską sztukę współczesną z francuską sztuką kulinarną. Efektem tej współpracy będzie wystawa prac artystki pochodzącej z Podlasia, Izabeli Jaśniewskiej.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe