Środa, 23 maja 2018r. Leoncjusza, Michała, Renaty
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Justyna Gumińska: Nie lubię stać w miejscu

- Lubię dzielić się z innymi swoją pasją. To coś fascynującego i niesamowitego. Czasami uwielbiam wywracać i zmieniać życie innych, oczywiście na lepsze! - mówi wizażystka Justyna Gumińska.
Dlaczego zostałaś wizażystką? Pasja, marzenie z dzieciństwa, a może chłodna kalkulacja?
- Przede wszystkim pasja - bez której nie wyobrażam sobie życia, dla której pokonałam trudną drogę, by wykonywać ten zawód. Już od dzieciństwa marzyłam o malowaniu, nie wiedząc, że istnieje taki zawód. Potrafiłam w swojej pasji podbierać cioci kosmetyki (wiek 5-6 lat) i szukałam „ofiary”, którą mogłabym nimi pomalować. Uważam, że nie da się pracować wyłącznie chłodno kalkulując, ponieważ praca ta nie daje wtedy spektakularnych efektów oraz nie czerpie się z niej radości.

Czym inspirujesz się w swojej pracy?

- Inspiruję się sztuką, malarstwem, modą, trendami, ludźmi, makijażami poszczególnych lat oraz otoczeniem na które patrzę szeroko otwartymi oczami. Barwny świat natury to wzorzec do tworzenia. 

Gdy patrzy się na mnogość cieni, podkładów, kosmetyków i pędzli rodzi się pytanie, ile to wszystko kosztuje?
- Praca wizażystki nie jest aż tak dochodowa jak mogłoby się wydawać. Wymaga ciągłych inwestycji nie tylko w kosmetyki, które nie są tanie czy sprzęt, ale również w podnoszenie kwalifikacji. Ta praca często wiąże się z nieregularnymi dochodami.

Wizażystka powinna być również psychologiem. Ten zawód to bezustanny kontakt z ludźmi.
- O, tak. Ta praca wymaga ogromnego wyczucia i cierpliwości. Kocham ludzi i praca z nimi dodaje mi sił życiowych. Każdy człowiek jest inny, ma inne upodobania, inny charakter, typy urody oraz wymagania. Dla jednych mocny makijaż to tylko wytuszowane rzęsy, a dla innych „smokie eyes”. Ważne by wyczuć klientkę, przeprowadzić dokładny wywiad, poznać jej upodobania makijażowe, okoliczności do których jest wykonywany makijaż, stylizację, fryzurę i widząc jej typ urody zaproponować coś co sprawi, że będzie się czuła piękna i wyjątkowa. Myślę, że makijaż to jakby druga skóra kobiety i ma się ona w nim dobrze czuć.

Jesteś bardziej artystką czy rzemieślnikiem?
- Myślę, że po trochę jednym i drugim. Przede wszystkim czuję się artystką, bo rzemieślnikiem może być każdy, natomiast ja podchodzę indywidualnie do każdego projektu, do każdego klienta tworząc za każdym razem niepowtarzane dzieło sztuki. Czasami wyobrażam sobie, że twarz to jest bryła, którą rzeźbie malując. Ma ona swój temat, swoje kształty, indywidualne cechy, upodobania klienta, a ja tworzę. To coś niesamowitego, gdy widzę swoje dzieło i w pełni usatysfakcjonowanego klienta.

Co jest dla Ciebie najważniejszego w tej pracy?

- Najważniejsze jest dla mnie zadowolony i uśmiechnięty klient.  To daje mi niesamowitą satysfakcję, które nie dadzą żadne pieniądze. Ważne jest też dla mnie, aby ciągle się rozwijać, poszarzeć i doskonalić swoje umiejętności. Nie lubię stać w miejscu.

Jesteś nie tylko wizażystką, ale także stylistką, szkoleniowcem w obszarze kreowania wizerunku?
- Tak jak już przed chwilą wspominałam - nie lubię stać w miejscu, uwielbiam się ciągle rozwijać. Wszystkie zawody, które przed chwilą zostały wymienione są ze sobą spokrewnione i są moimi pasjami przez duże P. Jestem przede wszystkim wizażystką, ale również stylistką i szkoleniowcem w obszarze kreowania wizerunku i wizażu. Lubię dzielić się z innymi swoją pasją. To coś dla mnie fascynującego i niesamowitego. Czasami uwielbiam wywracać i zmieniać życie innych, oczywiście na lepsze. To coś nie do opisania, kiedy na moich oczach z normalnej „szarej myszki” budzi się silny, pewny siebie, odważny człowiek.

Obserwując Twoje dokonania, mogę śmiało zaryzykować stwierdzenie, że poprzez kontakt z gwiazdami, doskonaląc ciągle swój warsztat sama stajesz się gwiazdą w swojej dziedzinie wizażu.
- Jestem zwyczajną kobietą pełną pasji, która się spełnia… i spełnia też swoje marzenia. To bardzo istotne mieć swoje marze i stawać na rzęstach aby je zrealizować, urzeczywistnić. Ciężko pracuję na to wszystko, nie mają w zasadzie wsparcia, tym bardziej smakuje mi satysfakcja z realizacji w pracy, poleceń klientów, wracających klientów i praca z gwiazdami.

Co powiedziałabyś początkującym wizażystkom?
- Najważniejsza jest pasja. Jeśli chcesz pracować w tym zawodzie trzeba ciągle ćwiczyć swoje umiejętność oraz podnosić swoją wiedzę. Trzeba się ciągle rozwiać i nigdy się nie poddawać na drodze własnego rozwoju. Dzięki pasji i ciężkiej pracy można bardzo wiele osiągnąć. Należy również kochać pracę z ludźmi.

Rozmawiała: Ewa Bąk

fot. Aleksandra Zegarowska
modelka: Adrianna Schneider
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 4,93
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Justyna Gumińska: Nie lubię stać w miejscu
- Lubię dzielić się z innymi swoją pasją. To coś fascynującego i niesamowitego. Czasami uwielbiam wywracać i zmieniać życie innych, oczywiście na lepsze! - mówi wizażystka Justyna Gumińska.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Justyno jesteś super! Uwielbiam makijaże w Twoim wykonaniu!
aninims 2016-04-08 21:02:53
Justynka najlepsza!
Anonim 2016-02-16 19:24:49
Moja najlepsza wizażystka :*
Kamila 2016-02-16 08:13:10
Najlepsza <3
Anonim 2016-02-15 20:43:14
SUPER !
Olivka 2016-02-15 13:48:29
pasja i pasja i ciągle o tej pasji
Anonim 2016-02-14 22:35:51
Kiedy maluje mnie Justynka to wiem że nikt tego lepiej nie zrobi !
Anonim 2016-02-14 22:32:47
Justynka jest najlepsza <3
Beata 2016-02-14 22:06:25
I pomyśleć że niedawno siedziałyśmy razem w jednej ławce :) gratuluję Justyś :)
Miśka 2016-02-14 15:52:44
Widać że tym żyje.. chciałbym Współpraca z taką wizażystką musi być marzeniem!
Anonim 2016-02-14 14:38:08
Muszę się wybrać do Pani Justyny na szkolenie.
Anonim 2016-02-14 14:28:20
Świetny wywiad
Mariola 2016-02-14 14:11:39
ciekawa rozmowa
Anonim 2016-02-14 12:51:03


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

 
zapisz wypisz

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe