Czwartek, 18 lipca 2024r. Kamila, Karoliny, Roberta
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

10. Festiwal Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską

W dniach 3-13 listopada odbywać się będzie w warszawskich kinach Luna, Iluzjon oraz Elektronik wielkie święto rosyjskiego kina. 3 listopada już po raz 10. otworzymy Festiwal Filmów Rosyjskich w Polsce, który przez 10 jesiennych dni zaprezentuje najlepsze rosyjskie filmy, w tym najnowsze kinowe produkcje.
Festiwal „Sputnik nad Polską” zaprasza na KINO KONKURSOWE, a w nim 15 najciekawszych fabularnych filmów autorskich ostatnich dwóch lat, filmy nagradzane i wyróżniane na tegorocznym 27. Otwartym Rosyjskim Festiwalu Filmowym „Kinotawr” w Soczi, produkcje triumfujące na 68. MFF w Cannes oraz objawienia 24. Festiwalu Kina Rosyjskiego „Okno na Europę” w Wyborgu.

Po raz pierwszy w historii Festiwalu odbędzie się KONKURS KINA DOKUMENTALNEGO, w którym spośród 10 najlepszych tytułów, Jury wyłoni zwycięzcę. Głośne tytuły rosyjskiej kinematografii będzie można zobaczyć w ramach sekcji KALEJDOSKOP. Jak co roku filmy we współpracy koprodukcyjnej zaprezentujemy w sekcji OKNO NA EUROPĘ: PROGRAM KOPRODUKCJI.

Ponadto przegląd dorobku twórczego znanych mistrzów: RETROSPEKTYWA SIERGIEJA SOŁOWIOWA oraz przegląd filmów ANDRIEJA TARKOWSKIEGO. Po raz pierwszy w warszawskich kinach odbędzie się PRZEGLĄD ANIMACJI JURIJA NORSZTEJNA.

W specjalnej sekcji BEST OF THE BEST, zobaczymy wszystkie dotychczas nagrodzone, wyróżnione, uhonorowane nagrodą publiczności filmy ostatnich edycji. W placówkach kulturalnych na mapie stolicy odbędą się pokazy specjalne filmów, opatrzone imprezami muzycznymi i spotkaniami ze specjalistami.

Dzieci i młodzież zaprosimy na pokazy w trzech kategoriach wiekowych, w ramach specjalnych poranków i weekendów „MAŁEGO SPUTNIKA”.

Wydarzeniem głównym Festiwalu będzie koncert petersburskiej formacji OLIGARKH, przed którą zagra równie interesujący suport – inspirujący się twórczością głównej gwiazdy – Avtomat z projektem PLEŚNI.

10. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” 3-13 listopada 2016 r., Warszawa Kina: Luna, Iluzjon oraz Elektronik Listopad 2016 – marzec 2017 REPLIKI w kilkudziesięciu polskich miastach. Wszystkim projekcjom towarzyszą napisy w języku polskim.

www.sputnikfestiwal.pl
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
10. Festiwal Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską
W dniach 3-13 listopada odbywać się będzie w warszawskich kinach Luna, Iluzjon oraz Elektronik wielkie święto rosyjskiego kina. 3 listopada już po raz 10. otworzymy Festiwal Filmów Rosyjskich w Polsce, który przez 10 jesiennych dni zaprezentuje najlepsze rosyjskie filmy, w tym najnowsze kinowe produkcje.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe