Wtorek, 22 maja 2018r. Emila, Neleny, Romy
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Wino - napój bogów tylko w ARTE VINO

Planujesz wykwintną kolację ze swoją „drugą połówką”, masz zamiar uczcić biznesową transakcję, a może po prostu chcesz miło spędzić czas ze znajomymi? Znakomity pomysł! Warto jednak pamiętać, że idealnym dopełnieniem takiego wieczoru będzie lampka luksusowego, doskonale dobranego wina.
Problem jednak polega na tym, że nie każdy z nas dysponuje przecież odpowiednią wiedzą na ten temat.

Dlatego warto wiedzieć, że do wytwornej kolacji składającej się z owoców morza (mule czy ostrygi), najlepiej wybrać wina białe, bardzo wytrawne. Inny, delikatniejszy trunek dopasujemy do ryb. Z takimi potrawami najlepiej komponują się wina białe, wytrawne. Lubisz kuchnię śródziemnomorską? Z potrawami z tego rejonu najlepiej łączą się wytrawne wina różowe. Natomiast wytrawne czerwone wina, z Bordeaux lub burgundem na czele, są idealnym dopełnieniem potraw z czerwonych mięs, takich jak stek czy żeberka.

W praktyce jednak, gdy składamy zamówienie w restauracji, wiele osób ma z tym problem. Na szczęście, nawet gdy nieświadomie popełnimy błąd w doborze właściwego trunku, nie powinno to skreślać nas w oczach współbiesiadników (no, chyba, że ucztujemy z przyszłymi teściami, którzy są wielkimi znawcami etykiety). Na przyszłość warto jednak pamiętać, że składając zamówienie zawsze możemy skorzystać z porady kelnera, który idealnie dobierze rodzaj wina do naszego posiłku, a przy tym zrobi to w kulturalny i dyskretny sposób.

Na taką w pełni fachową poradę możemy liczyć zawsze wtedy, gdy gościmy w restauracji Arte Vino. Dostępna w tym znakomitym lokalu ilość rozmaitych gatunków win z całego świata może przyprawić o zawrót głowy. Za taką różnorodność wykwintnych trunków, odpowiada Manuel Maioral, wybitny koneser i znawca win:

- Jestem z pochodzenia Portugalczykiem i już od najmłodszych lat pomagałem swoim rodzicom w prowadzeniu winnicy- jako małe dziecko uczestniczyłem w zbiorach winogron, doskonale znam cały proces produkcji, a od 2001 roku zajmuję się dystrybucją win w Polsce. Wino to moja największa życiowa pasja, staram się jednak cały czas rozwijać swoją wiedzę na ten temat.
- mówi Manuel Maioral.

Pasja, zaangażowanie i nieustanna potrzeba poszerzania horyzontów własnych doświadczeń w przypadku Manuela Maiorala procentują! Najlepszym przykładem jest fakt, że znawca win rodem z Portugalii dostarcza do restauracji Arte Vino aż 160 gatunków wina! Jest zatem w czym wybierać! Nic dziwnego, że czasem, jeśli nie jesteśmy znawcami tematu możemy się pogubić przy doborze trunku do wykwintnej kolacji:

- Polski rynek winiarski dopiero raczkuje, ilość spożytego wina gronowego wynosi w kraju nad Wisłą 3,5 litra na głowę, co sprawia, że wciąż daleko Polakom do krajów takich jak np. Portugalia. Na szczęście są takie miejsca jak Arte Vino. To wspaniała restauracja, która oferuje nie tylko szeroką gamę wybornych win, lecz także znakomitą kuchnię i świetną obsługę.
- ocenia Manuel Maioral.

Właściwie dobrane wino sprawi, że nasz posiłek zyska bardziej wytworny i ekskluzywny charakter. Warto więc zgłębić tajniki komponowania trunku z potrawami. Taka wiedza z pewnością zaprocentuje!

Więcej na: https://www.facebook.com/artevinowawa/?fref=ts
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Wino - napój bogów tylko w ARTE VINO
Planujesz wykwintną kolację ze swoją „drugą połówką”, masz zamiar uczcić biznesową transakcję, a może po prostu chcesz miło spędzić czas ze znajomymi? Znakomity pomysł! Warto jednak pamiętać, że idealnym dopełnieniem takiego wieczoru będzie lampka luksusowego, doskonale dobranego wina.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

mam zawsze problem z tym jakie wino do jakiej potrawy wybrać :(
Gabi 2017-01-22 14:39:36


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

 
zapisz wypisz

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe