Piątek, 22 czerwca 2018r. Pauliny, Sabiny, Tomasza
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Dlaczego warto pić kawę podczas diety?

Pachnąca, aromatyczna, gorąca, stawiająca na nogi. Taka dla wielu z nas jest kawa. Istnieje jednak przekonanie, że podczas diety należy z niej zrezygnować, gdyż nie jest ona zdrowa. Czy to prawda? Absolutnie nie! Z kawą jest tak jak ze wszystkim. Najważniejsze jest zdrowe podejście i rozsądek.
Jeśli zawsze wybieramy kawę słodzoną cukrem, z tłustym mlekiem, to wówczas rzeczywiście nie przysłuży się ona naszej figurze. Jednak, gdy postaramy się zmienić nawyk, picia słodzonej kawy z mlekiem, na tą słodzoną np. syropem z agawy, który to ma stosukowo niski indeks glikemiczny, oraz zrezygnujemy z mleka bądź śmietanki, kawa nie tylko będzie zdrowszym elementem dnia codziennego, ale również może wspomóc nas w walce z nadprogramowymi kilogramami! W jaki sposób?

Oto nasza, lista zalet tego magicznego czarnego napoju!

1. Pozytywnie wpływa na pracę wątroby: Być może ciężko w to uwierzyć, ale kawa nie tylko, chroni naszą wątrobę przed nowotworem tego organu ale również pomaga zapobiegać marskości wątroby, wypijając 4 filiżanki czarnej kawy dziennie, możemy zmniejszyć ryzyko marskości wątroby aż do 80 %! Niesamowite, prawda?

2. Chroni przed chorobą Parckinsona: To schorzenie układu nerwowego, na które w dalszym ciągu nie odkryto skutecznego lekarstwa. Naukowcy odkryli, iż kofeina zawarta w kawie, pomaga, chronić nas przed tą chorobą. Pijąc regularnie ten gorący napój, kofeina może ochronić nas nawet o 60 % Warto więc zachęcać również rodziców do picia kawy!

3. Dodaje energii: Powodem, dla którego wielu z nas z samego rana sięga po kawę, jest jej zbawienny wpływ, na poziom naszej energii. Okazuje się jednak, że kawa nie tylko dodaje energii o poranku, ale również może pozytywnie wpłynąć na nasze życie seksualne, wpływa również pozytywnie na męską płodność! Kawa w łóżku w sobotni poranek, nigdy nie smakowała tak dobrze!

4. Zwiększa wytrzymałość podczas treningu: Kto by się tego spodziewał?! Okazuje się, że osoby regularnie trenujące, oraz pijace chociażby jedną filiżankę czarnej kawy dziennie, są bardziej wytrzymałe podczas wysiłku fizycznego. Dodatkowo jeśli napijemy się jej przed treningiem, pomoże uniknąć uczucia wyczerpania po treningu!

5. Pomaga spalać tłuszcz: Najważniejszy argument, gdy mowa o sylwetce! Kofeina pomaga spalać tkankę tłuszczową, przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej nawet 0 20 %, dlatego jest naturalnym sposobem na wsparcie procesu odchudzania! 

My w SpokoBOX Catering dietetyczny, uwielbiamy kawę i nie wyobrażamy sobie bez niej poranka! 
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Dlaczego warto pić kawę podczas diety?
Pachnąca, aromatyczna, gorąca, stawiająca na nogi. Taka dla wielu z nas jest kawa. Istnieje jednak przekonanie, że podczas diety należy z niej zrezygnować, gdyż nie jest ona zdrowa. Czy to prawda? Absolutnie nie! Z kawą jest tak jak ze wszystkim. Najważniejsze jest zdrowe podejście i rozsądek.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

ciekawy tekst
Ola 2017-02-23 10:08:09


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe