Czwartek, 24 maja 2018r. Joanny, Zdenka, Zuzanny
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Aromaterapia na bezsenność

Do różnego rodzaju problemów ze snem przyznaje się 2/3 Polaków – tak wynika z badania TNS Polska „Sen Polaków” . Jesteśmy niezadowoleni z jakości swojego snu (42 proc.), czujemy się niewyspani oraz zmęczeni zaraz po przebudzeniu (44 proc.) i w ciągu dnia (55 proc.).
Co więcej, miewamy także problemy z zaśnięciem lub budzimy się w nocy (34 proc.). Co zrobić by lepiej spać?

Przyczyn bezsenności może być bardzo wiele i często zależą od indywidualnych czynników. Wśród najpopularniejszych powodów bezsenności jest m.in. stres, ból, problemy hormonalne czy zaburzenia psychiczno-emocjonalne, takie jak depresja. Zanim sięgniemy po środki farmaceutyczne, warto spróbować naturalnych sposobów. Jednym z nich jest aromaterapia. Przed zastosowaniem terapii naturalnymi olejkami eterycznymi, należy się jednak upewnić, iż mamy odpowiednią higienę snu.

Podstawowe zasady higieny snu
Przede wszystkim pamiętajmy, że sypialnia to miejsce do spania i nie powinno być w niej miejsca na sprzęty elektroniczne, takie jak telewizor, telefon czy laptop, które zaburzają sen. Zadbajmy także o wygodne łóżko, regularne wietrzenie pomieszczenia i jego dobre zaciemnienie, aby światła z ulicy nas nie rozpraszały. Gdy już sypialnia będzie spełniała te warunki, zadbajmy o siebie.

Postawmy na dietę lekkostrawną nie tylko wieczorem, ale również w ciągu dnia. Zrezygnujmy także z alkoholu, który mylnie postrzegany jest jako wspomagacz w zasypianiu.

Kolejną ważną rzeczą jest ruch – nie musimy od razu trenować wyczynowo, wystarczy, że pójdziemy na spacer lub się porozciągamy. Intensywny wysiłek przed snem jest wręcz niewskazany. Na godzinę przed snem zacznijmy swoje „przedsenne rytuały”, które nas wyciszą i uspokoją. Przyciemnijmy światło, wyłączmy telewizor, radio i inne źródła dźwięku. Osoby, które nie lubią ciszy, mogą włączyć muzykę relaksacyjną. Możemy także wziąć gorącą kąpiel, poczytać książkę lub pomedytować.

Dobry sen pachnie…
... pomarańczą, bergamotką, melisą, lawendą, świerkiem i drzewem różanym. - Warto postawić na te zapachy olejków eterycznych, jeśli mamy problemy ze snem. Możemy wybrać jeden, stosować je zamiennie lub dowolnie mieszać. Działają odprężająco, uspokajająco i łagodzą stres, który jest jedną z głównych przyczyn bezsenności. Olejki eteryczne melisowy i lawendowy dodatkowo łagodzą odczuwanie bólu – mówi Małgorzata Wysokińska współwłaścicielka marki naturalnych olejków eterycznych Optima PLUS.

Jest kilka sposobów na użycie olejków eterycznych. Możemy dodać kilka kropli do wieczornej kąpieli, nawilżacza powietrza, jeśli producent dopuszcza taką opcję lub tradycyjnie – w kominku do aromaterapii. Niezależnie od wybranego sposobu zrelaksujmy się i spokojnie wdychajmy wybrany zapach. Starajmy się myśleć jedynie o pozytywnych i przyjemnych rzeczach, zapominając o problemach. Aromaterapię dodajmy do swoich „przedsennych rytuałów”, aby skutecznie się wyciszyć i przygotować do snu.

Optima PLUS to marka, która w swojej ofercie posiada naturalne olejki eteryczne, pozyskiwane wyłącznie w procesie destylacji składników roślinnych (kwiatów, korzeni, kory, liści, pnączy) oraz oleje do pielęgnacji skóry. Olejki eteryczne pozyskiwane w naturalny sposób w pełni zachowują bogactwo swoich dobroczynnych właściwości. Można ich używać w celach leczniczych, pielęgnacyjno-kosmetycznych czy podczas aromaterapii. Doskonale sprawdzają się zarówno w warunkach domowych, jak i w profesjonalnych gabinetach odnowy oraz klinikach terapeutycznych.

Produkty Optima PLUS sprzedawane są w aptekach, zielarniach oraz sklepie internetowym, dostępnym na stronie http://www.optima-plus.eu/.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Aromaterapia na bezsenność
Do różnego rodzaju problemów ze snem przyznaje się 2/3 Polaków – tak wynika z badania TNS Polska „Sen Polaków” . Jesteśmy niezadowoleni z jakości swojego snu (42 proc.), czujemy się niewyspani oraz zmęczeni zaraz po przebudzeniu (44 proc.) i w ciągu dnia (55 proc.).
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

 
zapisz wypisz

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe