Wtorek, 22 maja 2018r. Emila, Neleny, Romy
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Anna Urbańska: Co nas łączy, co nas dzieli?

Jadąc dzisiaj w kierunku południa Polski, standardowo czytałam książkę. Oczywiście w wersji audio. Była średnich lotów. Pomyślałam sobie: ok, jeszcze jeden rozdział. Jeśli się nie rozkręci, wymieniam płytę. No dobra-słucham. I tak do piątego rozdziału. I kiedy już miałam wysuwać dysk, „niebieski” (stonowany, spokojny, powolny) głos nagle wydobył słowa, które są powodem tego wpisu…

„Kiedy włożysz do gorącej wody marchewkę, ona zmięknie.

Kiedy włożysz do gorącej wody jajko, ono stwardnieje.”

Eureka!

Pomyślałam sobie: wow! Zupełnie jak w życiu. To samo środowisko, inne rezultaty. Te same możliwości, różne wyniki. Ta sama rzeczywistość, inne przekonania. A wokół?

Jak to z nami jest, że, wydawać by się mogło, żyjemy w tych samych okolicznościach, mając do dyspozycji te same zasoby, a mamy tak różne efekty naszych działań. Mamy wokół tę samą pogodę. Te same decyzje polityczne. Płacimy tą samą walutą. Mieszkamy w tym samym mieście czy kraju. A nawet jeździmy takim samym autem, też mamy dzieci i kredyt. A tak wiele różni nas na poziomie tego, co zamyka proces-efekty.

Od czego to zależy? Co na to wpływa? Wychowanie? Środowisko? Przekonania? Nawyki? A może tylko, albo aż, nastawienie? Sposób w jaki postrzegamy świat.

Czy nasza szklanka jest do połowy pusta czy pełna? Czy deszcz na nas leci, czy nas olewa? Czy miękniemy czy się utwardzamy? Ja wierzę, że wybór w wielu sytuacjach zależy od nas. A jak nie chcemy mięknąć ani twardnieć, może po prostu poczekać, aż woda ostygnie?

Takie przemyślenia z hotelowego łóżka…

Ze śląskim pozdrowieniem.

Anna Urbańska / www.annaurbanska.pl
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 1,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Anna Urbańska: Co nas łączy, co nas dzieli?
Jadąc dzisiaj w kierunku południa Polski, standardowo czytałam książkę. Oczywiście w wersji audio. Była średnich lotów. Pomyślałam sobie: ok, jeszcze jeden rozdział. Jeśli się nie rozkręci, wymieniam płytę. No dobra-słucham. I tak do piątego rozdziału.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

 
zapisz wypisz

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe