Czwartek, 24 maja 2018r. Joanny, Zdenka, Zuzanny
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Super sposób na suchy kaszel

Kaszel to jeden z najczęściej odczuwanych objawów przeziębienia. Nieleczony może prowadzić do poważnych schorzeń, obciążających nasz organizm i wykluczających nas z codziennych aktywności. Nie należy go lekceważyć, szczególnie w okresie jesienno - zimowym.
By szybko uporać się z problemem uporczywego, suchego kaszlu, warto działać ze większą mocą. Syrop Supremin MAX – już dostępny w aptekach.

Jak wskazują badania instytutu Millward Brown z września 2016 r., przeprowadzone na zlecenie firmy Teva, prawie dwie trzecie Polaków deklaruje, że potrafi rozpoznać u siebie rodzaj kaszlu. Nieco trudniej jest im rozpoznać go u dzieci. Aż 67% naszych rodaków uważa suchy kaszel za najbardziej uciążliwy, w tym szczególnie podczas snu (69% ankietowanych). Respondenci pytani o najważniejszą cechę leku podkreślają, że kluczowa jest dla nich skuteczność – rozumiana jako szybkie działanie, zapewniające dobre samopoczucie i powrót do zdrowia. Tego zdania jest co trzeci badanych.

Co więc zrobić, by szybko i skutecznie pozbyć się uporczywego, suchego kaszlu? Poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych sposobów.

Suchy kaszel należy po pierwsze zwalczać, podając leki przeciwkaszlowe – hamujące odruch kaszlu i łagodzące jego objawy. Można działać również wspomagająco – nawilżając błony śluzowe gardła i krtani. Dodatkowo należy pamiętać o regularnym przyjmowaniu odpowiedniej ilości płynów oraz inhalacjach.

Sposoby na skuteczne pozbycie się suchego kaszlu:

- Rozpoznanie: to podstawa w leczeniu kaszlu. W zależności od jego rodzaju wybierz odpowiedni lek. W przypadku jego suchego wariantu warto sięgnąć po odpowiedni syrop np. Supremin MAX. Działa on dwutorowo, ponieważ nie tylko ogranicza odruch kaszlu, ale także rozszerza oskrzela, ułatwiając oddychanie. Można przyjmować przed snem, dzięki czemu organizm ma szansę na regenerację.

- Miód (np. gryczany): zaobserwowano, że ma właściwości antyoksydacyjne, przeciwbakteryjne i podawany przed zaśnięciem łagodzi nocny kaszel. Dodatkowo nawilża błony śluzowe gardła i krtani, ułatwiając odkrztuszanie. Możesz podawać go razem z mlekiem.

- Inhalacje: są świetną metodą wspomagającą leczenie suchego kaszlu. Najbezpieczniejsze jest używanie soli fizjologicznej 0,9% NaCl. Po konsultacji z lekarzem możesz zastosować również olejki np. sosnowy, jodłowy itp.

- Nawilżanie i częste wietrzenie pomieszczeń: suche powietrze wysusza błonę śluzową dróg oddechowych, wzmagając objawy kaszlu. Utrzymuj odpowiednią wilgotność powietrza za pomocą profesjonalnych nawilżaczy. Można też poradzić sobie bez ich zakupu, regularnie wietrząc pomieszczenie.

Supremin MAX to lek na suchy kaszel dla całej rodziny, który można stosować u dorosłych i dzieci po ukończeniu 2 roku życia. Badania potwierdziły, że zmniejsza kaszel u 97% pacjentów . Dzięki zwiększonej ilości substancji czynnej (butamirat) szybko się wchłania2 i hamuje męczący kaszel oraz delikatnie rozkurcza mięśniówkę oskrzeli. To również bezpieczny i nieuzależniający lek, pozbawiony kodeiny. Można go stosować również w przypadku osób cierpiących na astmę.

Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Super sposób na suchy kaszel
Kaszel to jeden z najczęściej odczuwanych objawów przeziębienia. Nieleczony może prowadzić do poważnych schorzeń, obciążających nasz organizm i wykluczających nas z codziennych aktywności. Nie należy go lekceważyć, szczególnie w okresie jesienno - zimowym.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

 
zapisz wypisz

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe