Środa, 20 czerwca 2018r. Bogny, Rafaeli, Rafała
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Kilka wskazówek dla podróżujących

Polacy podróżują coraz częściej i coraz chętniej. Niejednokrotnie, zamiast jednego, dłuższego pobytu w sezonie stawiają na krótsze wypady, kilka razy w roku. Urlop, weekend poza miastem, podróż służbowa. Wzrasta nie tylko mobilność naszych rodaków, ale także samodzielność w organizowaniu wyjazdów.
O czym należy pamiętać rezerwując pokój w hotelu, bądź innym obiekcie noclegowym? W Polsce rozpoczyna się właśnie sezon turystyczny, a obłożenie hoteli wzrasta proporcjonalnie do temperatury. Podróżują w końcu nie tylko Polacy. Ponad 6 milionów turystów, odwiedzających nasz kraj w ubiegłym roku pochodziło zza granicy, co stanowi wzrost o około 7 procent w stosunku do 2015 roku. Wówczas ta liczba wynosiła 5,7 miliona. Tendencja jest więc wyraźnie wzrostowa. Co w praktyce oznacza to dla podróżujących? Wyjazd, także poza granice kraju, warto zaplanować z wyprzedzeniem. Szczególnie jeżeli chcemy zagwarantować sobie optymalny komfort zakwaterowania.

Możesz spać spokojnie
Ceny noclegów, w przeciwieństwie do cen, na przykład biletów lotniczych nie notują tak wielkich wahań w zależności od terminu rezerwacji. Są one najczęściej ustalane odgórnie, chociaż i tutaj zdarzają się oferty typu last minute, kiedy hotele decydują się na niższą sprzedaż wolnych łóżek niemal w ostatniej chwili. Wyższych cen z pewnością możemy spodziewać się w sezonie w miejscach atrakcyjnych pod względem turystycznym oraz w dużych miastach, tj: Warszawa, Kraków, Gdańsk, czy Poznań. W jakim odstępie czasowym najlepiej zarezerwować pobyt, aby skorzystać z optymalnej ceny i zapewnić sobie wysokiej jakości nocleg?

- Najlepiej pomyśleć o rezerwacji już na trzy miesiące przed wyjazdem. Optymalny czas, tzw. booking window, czyli wyprzedzenia rezerwacji wynosi około 90 dni. Jest to szczególnie istotne w przypadku podróży samolotem, wówczas ceny są jeszcze atrakcyjne także w liniach lotnicznych. Z powodzeniem możemy zatem spiąć obie rezerwacje, korzystając przy tym z najlepszych ofert. Naturalnie, w przypadku najbardziej obleganych terminów, tj. jak majówka pokoje zamawiać należy z duży większym, nawet półrocznym wyprzedzeniem – zdradza Mateusz Stępień, manager grupy Artery Hotels.

Nie bez znaczenia jest tu także bogata oferta atrakcji, które od lat rozwijają się w miastach. Wiele z nich kusi kalendarzem wypełnionym koncertami, festiwalami oraz wydarzeniami sportowymi.

- Można zauważyć, że turystów z kraju i zagranicy często przyciągają eventy, np. te organizowane w Tauron Arenie. W czasie dużych koncertów, czy meczów obserwujemy wzmożony ruch w rezerwacjach z krótszym wyprzedzeniem oraz na krótkie pobyty – dodaje manager Artery Hotels.

Nie tylko hotele
Badania, wskazują, iż największym zainteresowaniem cieszą się hotele 3-gwiazdkowe, zarówno w kraju, jak i za granicą. Kluczowe znaczenie w przypadku rezerwacji noclegu ma lokalizacja. Położone w centrum obiekty, choć zazwyczaj nieco droższe zapewniają lepszy dostęp do najważniejszych atrakcji w mieście. Poszukując odpowiedniego zakwaterowania nie warto nie ograniczać się jedynie do oferty hoteli. Alternatyw jest naprawdę wiele i nie zawsze wiążą się one ze obniżonym standardem, czego przykładem są aparthotele.

- Aparthotele łączą funkcje standardowego pokoju hotelowego oraz mieszkania do wynajęcia. Od hotelu z pewnością różnią je ceny i są znacznie bardziej przystępne. Ten rodzaj zakwaterowania wybierają szczególnie chętnie obcokrajowcy, którzy stanowią lwią część, bo blisko 70% naszych Gości – zapewnia Mateusz Stępień.

Decydujące znaczenie w przypadku rezerwacji obiektu noclegowego mają także opinie klientów. Powszechną praktyką jest sprawdzanie recenzji, tym bardziej, iż zostawiają je nie tylko niezadowoleni goście, ale również Ci, którzy dzielą się pozytywnymi doświadczeniami.

Zadaj sobie odrobinę trudu
Szukając hotelu w Internecie bardzo często jesteśmy odsyłani do adresów pośredników oraz do wyszukiwarek porównujących ceny noclegów. Dobrą praktyką jest jednak sprawdzanie strony internetowej wybranego hotelu. Daje nam to pewność, że opis oraz zdjęcia na stronie zgadzają się z tymi, na które natknęliśmy się w wyszukiwarce. Portale służące do szukania ofert noclegowych nie zawsze biorą odpowiedzialność za informacje w nich zamieszczane. Bezpośrednia rezerwacja to nie tylko większa gwarancja, ale przede wszystkim bezpieczeństwo danych, szybsza możliwość potwierdzenia oraz najczęściej – najlepsza oferta. Opłaca się zatem zadać sobie odrobinę trudu i porównać ceny, jakie znajdziemy na stronie pośredników oraz na witrynie internetowej hotelu.

Wiele obiektów świadczy dodatkowe usługi takie jak: budzenie, pralnia, room service, zamawianie taksówek, sprzedaż biletów na imprezy kulturalne, czy informacja turystyczna. Większość z nich pozostaje opcją ekstra płatną. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby skontaktować się z recepcją wcześniej, dzięki czemu możemy uzyskać wszystkie potrzebne wskazówki, także te na temat dojazdu, czy czasu trwania doby hotelowej. Bezpośredni kontakt z obiektem pozwala także potwierdzić informacje, na które natrafiliśmy w sieci.

Bez względu na to, jak odległa pozostaje dla nas perspektywa urlopu, bądź wyjazdu zatroszczmy się o zakwaterowanie już dziś. Zwlekając sporo ryzykujemy. Nie tylko możemy przegapić najlepsze oferty cenowe, ale przede wszystkim, przy braku wolnych miejsc, możemy odbić się od ściany... rezerwacji. Pamiętajmy jednak o tym, aby sprawdzić dostępne możliwości i zweryfikować informacje – najlepiej u samego źródła.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Kilka wskazówek dla podróżujących
Polacy podróżują coraz częściej i coraz chętniej. Niejednokrotnie, zamiast jednego, dłuższego pobytu w sezonie stawiają na krótsze wypady, kilka razy w roku. Urlop, weekend poza miastem, podróż służbowa. Wzrasta nie tylko mobilność naszych rodaków, ale także samodzielność w organizowaniu wyjazdów.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe