Niedziela, 22 kwietnia 2018r. Łukasza, Kai, Nastazji
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Przygotowania do pierwszej randki

Człowiek potrzebuje kilku sekund, by ocenić swojego rozmówcę. Dlatego na pierwszej randce towarzyszy nam nie tylko chęć i ciekawość poznania drugiej osoby, ale także stres. By zrobić dobre pierwsze wrażenie, warto się przygotować. Jednak czasem trzeba dać się ponieść emocjom.
Miejsce i czas – czynniki determinujące przygotowania
„Kiedy?” i „gdzie?” to dwa pytania, które pojawiają się tuż po propozycji pierwszego spotkania. Choć mogą wydawać się banalne, są niezwykle istotne, bo to właśnie miejsce i czas determinują charakter randki. Pierwszy dylemat dotyczący odpowiedniego stroju pojawi się już na długo przed wyjściem z domu. Inaczej ubierzemy się na wieczorną randkę w eleganckiej restauracji niż na weekendowy piknik poza miastem. Jednak najważniejsze, by w wybranej stylizacji czuć się dobrze i swobodnie.

Warto być sobą

Przed spotkaniem zastanawiamy się, jaki będzie jego przebieg. Wiele zależy od sposobu przywitania, pierwszych zadanych pytań oraz padających odpowiedzi. Jednak nie warto za wszelką cenę trzymać się ułożonego w głowie scenariusza, bo randka to przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem, któremu także towarzyszą podobne i równie duże emocje. To sytuacja, w której nie tylko sami oceniamy, ale także zostajemy poddani ocenie.  

- Pierwsza randka to pierwsze wrażenie. Wygląd, tembr głosu, mowa ciała… nasz instynkt w kilka sekund oceni podobieństwo, poziom poczucia bezpieczeństwa. Uruchomią się emocje, które te doznania wzmocnią. Dobierając miejsce, czas, strój możemy wiele o sobie powiedzieć. Przez kolejne minuty randki weryfikujemy nasze wyobrażenia. Umiejętność słuchania, empatia to warunki dobrej komunikacji. Jednak najważniejszą zasadą jest wysyłanie spójnych z rzeczywistością komunikatów, bo bajkę, prędzej czy później, zweryfikuje życie – mówi dr n. med. Robert Kowalczyk, psycholog i seksuolog kliniczny.

Szansa na coś więcej

Odpowiednie miejsce, strój, gesty oraz sympatyczna rozmowa na pierwszej randce, to miło spędzony czas, który i tak nie zagwarantuje stworzenia upragnionego związku. Między randkowiczami nie musi od razu wytworzyć się magia, chemia i nić porozumienia, by dali sobie szansę na kolejne spotkanie. Czasem potrzeba więcej czasu, by dostrzec w drugiej osobie „to coś”, co sprawia, że to właśnie z nią chcemy budować swoją przyszłość. Spotkaniu dwóch osób towarzyszą tak duże emocje, że trudno ustrzec się przed wpadkami językowymi, nerwowymi gestami czy krępującą ciszą.

W czwartki o godzinie 20:40 na antenie TVP2 możemy obserwować, krok po kroku, przebieg pierwszego spotkania dwóch nieznających się wcześniej osób. Randkowicze muszą nie tylko przełamać swój stres, starać się, jak najlepiej poznać drugą osobę, ale także często wybrnąć z niezręcznych sytuacji.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Przygotowania do pierwszej randki
Człowiek potrzebuje kilku sekund, by ocenić swojego rozmówcę. Dlatego na pierwszej randce towarzyszy nam nie tylko chęć i ciekawość poznania drugiej osoby, ale także stres. By zrobić dobre pierwsze wrażenie, warto się przygotować. Jednak czasem trzeba dać się ponieść emocjom.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

 
zapisz wypisz

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe