Czwartek, 24 maja 2018r. Joanny, Zdenka, Zuzanny
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Depilacja laserowa, czyli gładka skóra na lato

Gładkie ciało bez odrastających włosków, podrażnień po goleniu i bólu to marzenie wielu kobiet. Szczególnie latem. Właśnie dlatego depilacja laserowa zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Wiosna to ostatni dzwonek, by skorzystać z tej formy usuwania owłosienia i zapewnić sobie komfort podczas wakacji.
Depilacja laserowa zapewnia usunięcie owłosienia nawet na parę lat. Tajemnica skuteczności tkwi w uszkodzeniu mieszków włosowych, cebulek i komórek odpowiedzialnych za tworzenie nowych włosów. To zasługa ciepła płynącego z łagodnych wiązek promienia lasera, które jest dostarczone do skóry podczas zabiegu. Laser działa na włoski w określonej fazie wzrostu, dlatego decydując się na tę formę depilacji, należy zaplanować serię. Zaczynając wczesną wiosną, latem można już cieszyć się idealnie gładkim ciałem.

Laser: działaj z głową
Na rynku dostępnych jest wiele klinik i gabinetów, które oferują zabiegi depilacji laserowej. Decydując się na tę formę usunięcia owłosienia, należy zwrócić uwagę na kilka czynników, które zapewnią skuteczność i bezpieczeństwo. Przede wszystkim – dobrze wykwalifikowana kadra. Zadaniem specjalisty jest bowiem dobranie odpowiedniego do typu skóry lasera i jego parametrów.

- Skuteczność depilacji laserowej zależy od karnacji, koloru i rodzaju owłosienia. Zabieg będzie bardziej efektywny, im ciemniejsze włosy i jaśniejsza skóra. Przeciwwskazaniem do takiej depilacji jest m.in. uszkodzony mechanicznie naskórek, opalenizna oraz choroby skóry. - tłumaczy dr Olga Warszawik- Hendzel dermatolog z Centrum Laseroterapii Elite w Warszawie.

Równie ważny jest sprzęt, jakim dysponuje klinika czy gabinet. Tylko oryginalny, certyfikowany laser gwarantuje dobry efekt bez komplikacji. Jednym z najnowszych i najlepszych rozwiązań jest urządzenie Vectus oparte na innowacyjnej technologii, która inteligentnie dopasowuje parametry do skóry. Dzięki specjalnemu czytnikowi, dobór energii wykorzystywanej do zabiegu jest całkowicie indywidualny, przez co maksymalnie bezpieczny. Urządzenie zapewnia też większy komfort: większa powierzchnia lasera zapewnia szybsze tempo, a technologia chłodząca znacznie zmniejsza uczucie ciepła.

3 kroki do gładkiej skóry

1. Odpowiednie przygotowanie Miesiąc przed planowanym zabiegiem należy unikać wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych. Połączenie działania lasera z opalenizną może prowadzić do oparzeń i przebarwień. Przed usuwaniem owłosienia laserem należy również unikać metod depilacji, które usuwają cebulki włosowe – wosków, depilatorów mechanicznych czy past cukrowych. Skóra powinna być dobrze nawilżana. Dzień przed depilacją należy ogolić miejsca, które będą poddawane zabiegowi – włoski, które będą usuwane laserem powinny mieć długość 0,5 mm.

2. Zabieg Czas trwania zabiegu jest zależny od powierzchni. Usunięcie owłosienia z twarzy będzie trwało kilkanaście minut, na depilację nóg należy natomiast poświęcić około dwóch godzin. Na skuteczną depilację laserową składa się kilka serii zabiegów, wykonywane w odpowiednich odstępach. Te są dostosowane indywidualnie do pacjentów.

3. Właściwa pielęgnacja Naturalną reakcją organizmu po depilacji laserowej jest podwyższona wrażliwość. Skóra może być zaczerwieniona czy zarumieniona. Nie należy tym się martwić – to oznaka prawidłowo przeprowadzonego zabiegu. Trzeba jednak szczególnie zadbać o pielęgnację. Przez dwa tygodnie po zabiegu trzeba unikać kosmetyków z alkoholem, złuszczających czy nawet szorstkich ręczników. Miejsca wydepilowane należy nawilżać oraz osłaniać przed słońcem.

Koszt depilacji zależy od charakteru i obszaru ciała.
Cena: od 190zł za zabieg
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Depilacja laserowa, czyli gładka skóra na lato
Gładkie ciało bez odrastających włosków, podrażnień po goleniu i bólu to marzenie wielu kobiet. Szczególnie latem. Właśnie dlatego depilacja laserowa zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Wiosna to ostatni dzwonek, by skorzystać z tej formy usuwania owłosienia i zapewnić sobie komfort podczas wakacji.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

 
zapisz wypisz

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe