Niedziela, 27 maja 2018r. Amandy, Jana, Juliana
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Federico Moccia - powrót Mistrza emocji

Przecież nikogo się tym nie krzywdzi, przecież to tylko zabawa. Ale czy na pewno? Federico Moccia, autor bestsellerowych „Trzech metrów nad niebem”, z mistrzowską lekkością tworzy wciągającą opowieść o pozornie niewinnym flircie na Facebooku. Premiera „Jesteś moją obsesją” już 10 maja.
Giovanni jest człowiekiem sukcesu, spełnionym zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Opublikował kilka powieści, które są bestsellerami, ma młodą, atrakcyjną żonę i wspaniałą dwuletnią córeczkę. Jest przykładem mężczyzny, któremu niczego nie brakuje do szczęścia. Pewnego wieczoru dostaje na Facebooku wiadomość, która przykuwa jego uwagę.

Nadawczyni ma na imię Luna, to prawdopodobnie jedna z jego fanek, jest zuchwała i bystra, ale oprócz imienia nie podaje na swój temat żadnych informacji. Czat z tajemniczą kobietą, początkowo niewinny, z upływem dni przekształca się w intrygującą wirtualną znajomość, by w końcu przerodzić się w prawdziwą obsesję. Rozmowy z Luną stają się niezbędnym elementem dnia Giovanniego, któremu zaczyna zależeć tylko na jednym: chce dowiedzieć się, kim jest kobieta i skąd tak dużo wie o jego życiu. Postanawia się z nią spotkać...

„Jesteś moją obsesją” to kunsztownie skonstruowana historia o sile ludzkich fascynacji, wyobrażeń i pragnień. Federico Moccia raz jeszcze zgłębia tajniki uczuć rodzących się między kobietą a mężczyzną, pokazując niezwykle aktualny temat ciemniejszej strony wirtualnych kontaktów. Gdy rozmowy na Messengerze czy Whatsappie zaczynają wpływać na uczucia, pragnienia i namiętności, pojawia się pytanie: czym możliwa jest trwała miłość we współczesnym cyfrowym świecie?

- Co miałeś nadzieję znaleźć?
Wpatruję się w bezruchu w wiadomość, poruszony tymi słowami, kpiącymi, dwuznacznymi, intymnymi.
- Co miałeś nadzieję znaleźć?
Przez myśl przewija mi się korowód wspomnień, twarzy, przyjaciół, zabawnych sytuacji, a nawet kilka niezręcznych. Kim jest ta kobieta? Czy jest ładna? Czy wiek, który podała, jest prawdziwy? A może jest znacznie starsza i bawi się moim kosztem? […] - Niepokoisz się? Kolejne pytanie. Nie, dlaczego miałbym się niepokoić? Wydaje mi się, że jestem spokojny, choć gdzieś w zakamarkach duszy poczułem lekki niepokój, związany chyba z tym, że w ogóle zadała mi to pytanie.
Po chwili przychodzi jeszcze jedno:
- Jaką byś mnie chciał? Jednocześnie uruchamia się filmik, na którym pojawiają się zdjęcia różnych kobiet, w tle leci zmysłowa muzyka, a na koniec pojawia się zdanie:
- Widziałeś mnie.

[fragment książki]


Federico Moccia
- urodzony w 1963 roku w Rzymie włoski pisarz, scenarzysty filmowy i telewizyjny, autor kilku powieści, które odniosły ogromny sukces. Jego debiut „Trzy metry nad niebem” stały się we Włoszech książką kultową. W Polsce łączna sprzedaż jego książek sięga 300 tysięcy egzemplarzy.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Federico Moccia - powrót Mistrza emocji
Przecież nikogo się tym nie krzywdzi, przecież to tylko zabawa. Ale czy na pewno? Federico Moccia, autor bestsellerowych „Trzech metrów nad niebem”, z mistrzowską lekkością tworzy wciągającą opowieść o pozornie niewinnym flircie na Facebooku. Premiera „Jesteś moją obsesją” już 10 maja.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe