Wtorek, 19 czerwca 2018r. Gerwazego, Protazego, Sylwii
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Anna Urbańska: Ty decydujesz!

Każdego dnia podejmujemy wiele decyzji. Niektóre z nich dotyczą spraw niewielkiej rangi, inne mają kluczowy wpływ na nasze życie. Czym kierować się w przypadku tak istotnych kwestii: intuicją czy rozumem? Na to pytanie odpowiada trener biznesu, coach, Master Trener Structogramu - Anna Urbańska.
Życie nieustannie stawia nas przed wieloma wyborami. Zdarza się jednak, że niektórych decyzji potem żałujemy, zastanawiając się, co skłoniło nas do podążania taką, a nie inną drogą. Aby uniknąć podobnych rozterek, warto zastanowić się nad tym, dlaczego niektórzy podejmują decyzje pod wpływem chwili, a inni potrzebują czasu, by rozważyć wszelkie „za” i „przeciw”. Dlaczego są wśród nas i tacy, którzy zanim wydadzą swoje stanowisko w danej sprawie, szukają pomocy innych, bazując na ich radach i wsparciu. Odpowiedzi na te pytania może przynieść świadomość, która część naszego mózgu jest najlepiej rozwinięta:

- Nasz mózg wciąż udziela nam podpowiedzi. Osoby o najsilniej rozwiniętym kresomózgowiu („niebiescy”), lubią decyzję przemyśleć i przeanalizować. Zanim ją podejmą, potrzebują czasu i danych, wolą przewidzieć jakie będą konsekwencje ich postanowień
. - mówi Anna Urbańska, Master Trener Structogramu.

 - Osoby o sile międzymózgowia („czerwoni”), podejmują decyzję najłatwiej i najszybciej, często w oparciu o spontaniczne postrzeganie. Lubią decydować zgodnie z tym, co podpowiadają im emocje, a w przypadku nietrafnego wyboru, szybko znajdą nowe rozwiązanie. Z kolei osoby o sile pnia mózgu („zieloni”) decydują w oparciu o wcześniejsze doświadczenia i własne uczucia. Często działają tak, aby inni byli zadowoleni z ich decyzji i aby nikogo nią nie urazić.


Odkrycie, który z powyższych typów reprezentujemy może mieć kluczowy wpływ na zrozumienie naszego życia i dokonywanych przez nas wyborów. Samoświadomość pomoże również dotrzeć do sedna naszego działania i sprawić, że nawet jeśli dotychczas brakowało nam pewności siebie w podejmowaniu decyzji, w przyszłości unikniemy większych rozterek i zaczniemy działać bardziej samodzielnie:

- To naturalne, że wielu z nas potrzebuje zapytać o opinię innych, bardziej doświadczonych osób. Musimy jednak pamiętać, że to my bierzemy odpowiedzialność za swoje decyzje i nie powinniśmy nikogo nią obarczać. Myślę, że najważniejsze to nie wahać się, by wziąć sprawy w swoje ręce. Nieważne zatem, czy posługujemy się sercem czy rozumem, wierzę bowiem, że warto robić to w zgodzie ze sobą i z biostrukturą swojego mózgu. – mówi Anna Urbańska.

Czasem, nawet jeśli działamy w zgodzie ze sobą i swoimi przekonaniami, podejmujemy decyzje, które potem okazują się nietrafne. Zamiast załamywać się, tracić wiarę w siebie i rozpatrywać taką sytuację w kategoriach porażki, warto wówczas nauczyć się wyciągać odpowiednie wnioski, które pozwolą w przyszłości dokonać lepszego wyboru:

- Moja teoria jest spójna z tytułem pierwszej książki, którą napisałam: „Otrzep kolana i biegnij”. Namawiam w niej do tego, by dać sobie przyzwolenie na popełnienie błędu. Ważne raczej, aby nie roztrząsać w nieskończoność tej sytuacji i podjąć działania, które pomogą nam przerwać błędne koło nieodpowiednich decyzji. Nieocenioną inspiracją są dla mnie słowa Mandy Hale: „Nie zawsze potrzebujesz planu. Czasami po prostu trzeba z ufnością wziąć głęboki oddech, odpuścić i zobaczyć, co się stanie”.
– zaznacza Anna Urbańska.

Szybkie czy starannie przemyślane? Powstałe pod wpływem chwili czy dokonane z rozwagą? Nieważne, w jaki sposób podejmujesz decyzje. Liczy się to, by były twoje!

Joanna Bielas / I.D.MEDIA 
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Anna Urbańska: Ty decydujesz!
Każdego dnia podejmujemy wiele decyzji. Niektóre z nich dotyczą spraw niewielkiej rangi, inne mają kluczowy wpływ na nasze życie. Czym kierować się w przypadku tak istotnych kwestii: intuicją czy rozumem? Na to pytanie odpowiada trener biznesu, coach, Master Trener Structogramu - Anna Urbańska.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe