Piątek, 20 lipca 2018r. Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Pierwsza „używka” dorosłego dziecka

Z danych AAA AUTO udostępnionych tuż przed Dniem Dziecka wynika, że młodzi kierowcy w Polsce na swoje pierwsze auto wybierają najczęściej popularne kompaktowe hatchbacki, przedkładając bezpieczeństwo i ekonomiczność ponad inne kryteria wyboru samochodu.
Ulubionymi markami aut używanych wśród klientów AAA AUTO w wieku 18 – 25 lat w pierwszych miesiącach roku 2017 były: Volkswagen, Ford i Opel. Wśród modeli królowały natomiast: Ford Focus, Volkswagen Golf i Škoda Fabia. Średni wiek samochodu używanego kupowanego przez młodego kierowcę wynosił 12,5 lat.

Zakup pierwszego samochodu dla młodego kierowcy – o ile nie zostaje on prezentem na osiemnastkę lub na… Dzień Dziecka – to bardzo poważna decyzja, zważając na to, że samochód wkrótce może zostać poobijany. Młodzi Polacy, głównie mężczyźni – w 2017 roku stanowili oni niemal 74% klientów AAA AUTO w wieku 18–25 lat – są klientami bardzo świadomymi i pragmatycznymi. Co ciekawe, prawie wszystkie z 10 modeli w zestawieniu najczęściej kupowanych aut przez klientów z tej kategorii wiekowej w salonach dealera, otrzymało pięć gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Jeśli chodzi o ulubiony typ nadwozia młodzi Polacy zdecydowanie preferowali hatchbacki (53%), na drugim miejscu były sedany (20%), a na trzecim nadwozia typu kombi (13%). Najczęściej wybieranym typem silnika przez młodych kierowców był silnik benzynowy (64%). Młodzi kierowcy dbali o to, by samochody miały w wyposażeniu poduszki powietrzne (98%) oraz ABS (92%).  

- Młodzi kierowcy przy wyborze swojego pierwszego auta używanego preferują samochody mniejsze, ale wyposażone w mocniejsze silniki oraz systemy bezpieczeństwa. Na rynku znajduje się szeroka oferta takich aut, ale zanim dokona się wyboru, należy dokładnie sprawdzić jakość samochodu pod względem prawnym, jak i technicznym. W AAA AUTO zalecamy, aby kupować samochody używane bezpośrednio od ich właścicieli, z pominięciem pośredników, ponieważ tylko wówczas możemy mieć pewność, że samochód pochodzi z legalnego źródła i nie zostaniemy oszukani. Chcemy, aby nasi klienci zanim kupią samochód, czuli się pewni swojego wyboru, dlatego mają możliwość dokładnego sprawdzenia auta z własnym mechanikiem lub w wybranym serwisie 
– powiedział Leos Pilnaj, Dyrektor Generalny Grupy AAA AUTO w Polsce.

Jeśli chodzi o kolory aut, młodzi ludzie wybierają częściej klasykę od ekstrawagancji. Najpopularniejszym kolorem auta wśród klientów w wieku 18–25 lat był srebrny. Czerwony znalazł się dopiero na piątym miejscu.

- W sobotę 3 czerwca we wszystkich naszych oddziałach będziemy organizować specjalne obchody Dnia Dziecka. Na odwiedzające nas dzieci czekać będą rozmaite atrakcje, prezenty oraz napoje. Dla rodziców przygotowaliśmy natomiast specjalne rabaty na zakup samochodu. – dodał Pilnaj.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Pierwsza „używka” dorosłego dziecka
Z danych AAA AUTO udostępnionych tuż przed Dniem Dziecka wynika, że młodzi kierowcy w Polsce na swoje pierwsze auto wybierają najczęściej popularne kompaktowe hatchbacki, przedkładając bezpieczeństwo i ekonomiczność ponad inne kryteria wyboru samochodu.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Syn właśnie zdał prawko za pierwszym razem, więc bez obaw daję mu prowadzić naszego rodzinnego rodiusa. Na własne auto musi sobie zapracować, wtedy będzie znał prawdziwą wartość pieniądza.
Anonim 2017-06-28 19:00:18


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe