Wtorek, 19 czerwca 2018r. Gerwazego, Protazego, Sylwii
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Co Polacy sądzą o sportach ekstremalnych?

Ponad połowa Polaków uważa, że sporty ekstremalne zaczynają być w Polsce popularne, co trzecia osoba sądzi, że mają potencjał do rozwoju i chciałaby spróbować tego typu rozrywki. Serwis Prezentmarzeń zrealizował sondę „Popularność sportów ekstremalnych w Polsce”, aby zweryfikować potencjał branży.
W poszukiwaniu silniejszych wrażeń coraz częściej próbujemy ryzykownych dyscyplin. Jak wynika z sondy, głównie skłania nas do tego chęć spróbowania czegoś nowego, jak twierdzi 25% ankietowanych.

Najczęstszymi motywami jakimi również kierujemy się próbując lub uprawiając tego typu rozrywkę jest potrzeba upustu swoich emocji (22%), chęć sprawdzenia siebie (19%) oraz poszukiwanie doznań (19%). 39% respondentów próbowało już jakiś sportów ekstremalnych. Wartość tego rynku w 2017 roku w Polsce została oszacowana na 15 mln złotych i wciąż dynamicznie rośnie. 37% ankietowanych uważa, że w Polsce jest rosnący potencjał rynku tego typu rozrywki.

Swoje marzenia w formie niestandardowych przeżyć takich jak na przykład skok ze spadochronem, jazdę Ferrari czy rafting realizują zazwyczaj osoby młode, 34% stanowią osoby w wieku 25 – 34 lat, a 21 % w wieku 18 - 24. Na trzeciej pozycji – 14 % klasyfikują się osoby pomiędzy 35 a 44 rokiem życia.

Polacy coraz odważniej podchodzą do realizacji własnych zainteresowań i oryginalnych form spędzania czasu. Wśród miłośników ekstremalnych doznań, jak wskazują dane serwisu, dominują 3 główne kategorie sportów ekstremalnych, które cieszą się największą popularnością: w powietrzu (37 %), w wodzie (26%) oraz za kierownicą (24%). Co ciekawe tego typu rozrywka to jednak bardziej domena mężczyzn niż kobiet, jak twierdzi 54% respondentów. Odważniejsi także jesteśmy w grupie, ponieważ aż 64% osób odpowiedziało, że podjęłoby się spróbowania sportów ekstremalnych ale w grupie.

W ostatnich latach Polacy pokochali sporty powietrzne. Niesłabnącą popularnością cieszą się skoki ze spadochronem i na bungee. W dużych miastach swoich zwolenników mają też ekstremalne skoki z wysokich budynków i wież. Kobiety, mężczyźni, a nawet dzieci chętnie korzystają z nowej atrakcji jaką stanowią tunele aerodynamiczne, w którym można doświadczyć uczucia swobodnego lotu. Renesans przeżywają też polskie aerokluby, z roku na rok przybywa chętnych do latania. Powodzeniem cieszą się zwłaszcza loty szybowcem, a także na motolotni i paralotni.

Z uwagi na ciepłą porę roku wielu Polaków aktywnie wypoczywa nad wodą. Windsurfing, kitesurfing, nurkowanie i wakeboarding zdobyły już wierną rzeszę fanów w naszym kraju. Pojawiła się również nowa dyscyplina FlyBoard, która od niedawna w błyskawicznym tempie zyskuje popularność. Umożliwia ona latanie nad wodą, skoki delfina, pływanie pod wodą z dużą prędkością, a nawet wykonywanie skomplikowanych ewolucji w powietrzu dzięki butom, podłączonym giętką rurą do źródła wody pod ciśnieniem. Jazda terenowym autem po nieutwardzonych drogach, błotnistym lub piaszczystym terenie, pokonywanie licznych spadków i wzniesień, to nie lada gratka dla miłośników motoryzacji obu płci. Jak pokazują dane serwisu mężczyźni coraz częściej próbują też swoich sił za kierownicą rajdowych aut i super szybkich bolidów. Jazda potężnej mocy rajdówką czy samochodem wyścigowym z turbodoładowanym silnikiem to przede wszystkim olbrzymia dawka adrenaliny i możliwość poczucia się chociaż przez chwilę jak prawdziwy rajdowy kierowca.

- Nic tak dobrze nie zapada w pamięć jak emocje, a adrenalina i przeżycia jakich doznajemy sprawią, że zapamiętujemy je na długo. Poza tym chcemy pokazać, że Polska nie jest smutnym krajem i naprawdę jest tutaj wiele ciekawych miejsc do uprawiania niestandardowych aktywności.
- mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Uprawianie sportów ekstremalnych wiąże się z doznawaniem wielkich emocji i pokonywaniem ograniczeń psychicznych. Mocny zastrzyk energii, doznanie nowych powstających na długo w pamięci wrażeń, skłania do spróbowanie sportów ekstremalnych w Polsce coraz więcej osób. Moda na sporty ekstremalne, która przyszła do Polski z Zachodu, a ponieważ ukształtowanie terenu pozwala na dużą różnorodność tego typu rozrywki, na stałe wpisała się do nowych form spędzania czasu Polaków.

Jak pokazują wyniki badania serwisu Prezentmarzeń, 43% ankietowanych uważa, że w Polsce są dobre warunki i dużo miejsc gdzie można uprawiać sporty ekstremalne i obecnie panuje moda na tego typu rozrywkę (21%).
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Co Polacy sądzą o sportach ekstremalnych?
Ponad połowa Polaków uważa, że sporty ekstremalne zaczynają być w Polsce popularne, co trzecia osoba sądzi, że mają potencjał do rozwoju i chciałaby spróbować tego typu rozrywki. Serwis Prezentmarzeń zrealizował sondę „Popularność sportów ekstremalnych w Polsce”, aby zweryfikować potencjał branży.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe