Niedziela, 22 kwietnia 2018r. Łukasza, Kai, Nastazji
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Polki są spragnione ekstremalnych wrażeń

Mimo, iż sporty ekstremalne są domeną mężczyzn, Polki jak wynika z sondy serwisu Prezentmarzeń również są chętne, aby posmakować mocnych wrażeń. Co trzecia z 1294 zapytanych kobiet chce spróbować sportów ekstremalnych, a 23% podjęła ryzyko i spróbowała już aktywności z dozą adrenaliny.
Mając wybór, Panie wolą próbować sportów ekstremalnych w towarzystwie. Aż 59% kobiet woli dzielić emocje towarzyszące tego typu rozrywkom z grupą, niż podchodzić do tych dyscyplin samodzielnie.

Wśród najchętniej uprawianych przez Polki sportów ekstremalnych, znajdują się te wykonywane w powietrzu, jak na przykład: skoki ze spadochronem, skok na bungee czy loty paralotnią. Na podniebne przygody skusiło się już 39% kobiet, które brały udział w sondzie serwisu Prezentmarzeń.

Jedna czwarta Polek, jak pokazują wyniki, to fanki ekstremalnych sportów wodnych na przykład nurkowania czy raftingu, a 26% Pań wybiera ekstremalne doznania za kierownicą. Tylko 6% kobiet wskazało na mocne doznania w górach związane ze wspinaczką czy ekstremalnym narciarstwem. Polki wykazują chęć do próbowania sportów ekstremalnych i są również przekonane, że nasz kraj ma dobre warunki do uprawiania wielu dyscyplin z dawką adrenaliny. Zróżnicowane krajobrazy, dogodne warunki naturalne i coraz bogatsza propozycja aktywnego wypoczynku sprawia, iż Polska ma dużo do zaoferowania miłośnikom sportów ekstremalnych i poszukiwaczom przygód. A Panie są chętne do korzystania z niestandardowej rozrywki z dawką adrenaliny.

- Sporty ekstremalne to rozrywka nie tylko dla mężczyzn. Kobiety również się nimi interesują – lubią czuć ekscytację, poczuć zew przygody i przypływ adrenaliny. Jak wynika z naszych obserwacji, z roku na rok więcej Pań próbuje różnych aktywności w powietrzu, w wodzie czy za kierownicą. Jeszcze klika lat temu, kobiety głównie nabywały prezenty w formie przeżyć dla swoich partnerów, aktualnie coraz częściej same chcą ich spróbować. Lot w tunelu aerodynamicznym, przejażdżka ferrari, flyboard – z takich rozrywek korzystają z chęcią również Panie, dla których jest to oryginalna forma spędzenia czasu, pokonania własnych lęków i przeżycia niezapomnianej przygody – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Co trzecia Polka, uważa, iż sporty ekstremalne w Polsce mają potencjał do rozwoju, a 23% twierdzi że zaczynają być popularne. Według 17% zapytanych Pań są po prostu modne. 39% kobiet, sporty ekstremalne kojarzy przede wszystkim z aktywnościami uprawianymi w powietrzu, jak na przykład: skoki spadochronowe, skok na bungee, lot paralotnią czy balonem. 35% zdecydowanie z aktywnościami w wodzie, jak nurkowanie, ratfing czy flyboard. Dla 25% sporty ekstremalne to jazda wyścigowymi samochodami czy motocyklami.

Zapytane o motywy, jakimi kierują się osoby próbujące lub uprawiające sporty podwyższonego ryzyka, Panie wskazują głównie na chęć sprawdzenie siebie (25% odpowiedzi), poszukiwanie doznań i spróbowania czegoś nowego (po 22% wskazań dla obu odpowiedzi) oraz upust emocji (19%). Co ciekawe, tylko 7% z ponad 1200 zapytanych w sondzie kobiet wśród motywów wpływających na uprawianie ekstremalnych aktywności wymienia chęć podjęcia ryzyka.

Rosnąca popularność sportów ekstremalnych według Pań, wynika z rosnącego ogólnie potencjału rozrywki w Polsce (35% odpowiedzi) oraz z chęci wyróżnienia się za wszelką cenę (29% odpowiedzi). Wpływ na popularność aktywności związanych z adrenaliną ma również panująca w Polsce moda na sporty ekstremalne (20% wskazań) i uzależnienie od mocnych emocji (16% wskazań).

Jak pokazują wyniki sondy zrealizowanej przez serwis Prezentmarzeń, sporty ekstremalne mogą być również ciekawą formą rozrywki dla kobiet i tematem, w którym kobiety nie są już nowicjuszkami.

*W materiale prasowym wykorzystano dane z analizy krzyżowej pochodzące z sondy „Popularność sportów ekstremalnych w Polsce”, zrealizowanej przez serwis Prezentmarzeń na próbie 2087 respondentów, w którym uczestniczyło 1294 respondentek.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Polki są spragnione ekstremalnych wrażeń
Mimo, iż sporty ekstremalne są domeną mężczyzn, Polki jak wynika z sondy serwisu Prezentmarzeń również są chętne, aby posmakować mocnych wrażeń. Co trzecia z 1294 zapytanych kobiet chce spróbować sportów ekstremalnych, a 23% podjęła ryzyko i spróbowała już aktywności z dozą adrenaliny.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

 
zapisz wypisz

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe