Poniedziałek, 10 grudnia 2018r. Danieli, Bohdana, Julii
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Delia Ephron i jej thriller Siracusa

Małżeństwo buduje się na wszelkiego rodzaju fundamentach. Kłamstwo to jeden z nich. Pełna napięcia, smagana słońcem powieść Delii Ephron o małżeńskich i erotycznych rozgrywkach na urokliwym wybrzeżu Sycylii. To książka, którą koniecznie musisz przeczytać.
Dwa zaprzyjaźnione małżeństwa postanawiają spędzić wspólnie wakacje. Włoskie krajobrazy, zabytki, pyszne jedzenie, wino... Brzmi jak przepis na urlop idealny, jednak nie tym razem…

Micheal i Lizzie to lekko ekscentryczni literaci z Nowego Jorku. On jest laureatem nagrody Pulitzera. Pisze sztuki teatralne oraz wspomnienia - niestety z umiarkowanym powodzeniem. Aktualnie stara się ożywić swoją karierę pisarską za sprawą nieukończonej powieści, która stawia mu opór. Lizzie natomiast wie, że czas jej dziennikarskiej kariery dobiega końca. Jednak jeszcze bardziej przeżywa kryzys swojego małżeństwa. Wspólna podróż to dla niej sposób, aby ponownie się do siebie zbliżyli. Nie wie jednak, że jej mąż od kilku miesięcy starannie ukrywa przed nią romans z o wiele młodszą kelnerką...

Finn i Taylor mieszkają w Portland w Maine, wraz z dziesięcioletnią córką, Snow - dorastającą, ekstremalnie nieśmiałą i wycofaną dziewczynką. Finn jest restauratorem i miłośnikiem życia nocnego. Taylor prowadzi centrum turystyczne, natomiast resztę uwagi poświęca córce. Taylor i Snow są idealnie zgranym duetem, w tej relacji brakuje miesjca dla Finna, który na przekór wszystkiemu postanawia cieszyć się przyjemnościami podróży i przysmakami włoskiej kuchni.

W dodatku między Finnem a Lizzie, niegdyś kochankami, dzisiaj przyjaciółmi, znowu zaczyna iskrzyć. Wycieczka dzień po dniu zamienia się w koszmar. Czworo bohaterów – narratorów przedstawiania własne wersje zdarzeń, opisy manipulacji, flirtów, oszustw i złudzeń. Tylko niepokojąco małomówna Snow nigdy sama nie odsłania się przed czytelnikiem. Skrywa swoje subtelne akty agresji pod zasłoną dzieciństwa.

Siracusa to trzymający w napięciu thriller psychologiczny. Delia Ephron, znakomita pisarka i scenarzystka największych filmowych hitów, mistrzowsko buduje napięcie między bohaterami.

Delia Ephron (ur. 1944) – amerykańska pisarka, scenarzystka i dziennikarka. Jest autorką scenariuszy do m.in. Masz wiadomość, Gorąca linia i Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów, a także powieści dla dorosłych i młodzieży. Współpracuje z „New York Timesem”, „Oprah Magazine”, „Vouge”, „More”, „The Wall Street Journal” i „The Huffington Post”.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Delia Ephron i jej thriller Siracusa
Małżeństwo buduje się na wszelkiego rodzaju fundamentach. Kłamstwo to jeden z nich. Pełna napięcia, smagana słońcem powieść Delii Ephron o małżeńskich i erotycznych rozgrywkach na urokliwym wybrzeżu Sycylii. To książka, którą koniecznie musisz przeczytać.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe