Środa, 19 czerwca 2024r. Gerwazego, Protazego, Sylwii
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Sierpniowa Aukcja Młodej Sztuki w DESA Unicum

Powiew gorącego powietrza spowodował, że na wystawie przedaukcyjnej w DESA Unicum pojawiły się tropikalne zwierzęta. Na obrazach spotykają się ze sobą zebry, w gąszczu traw stoi różowy flaming, a z geometrycznych wzorów wyłania się gepard. Jest i wielki niebieski nosorożec. Na sierpniowej Aukcji Młodej Sztuki w DESA Unicum króluje fauna
Na aukcję trafi 68 obiektów, w tym prace topowych młodych polskich artystów – Adama Wątora, Patrycji Nurkan i Aleksandry Kowalczyk. Aukcja już 22 sierpnia.

Różowy flaming to wciąż jeden z najgorętszych motywów w dekoracji wnętrz. Znajdziemy go w malarstwie Moniki Mrowiec, która w swoich pracach wykorzystuje inspiracje street-artem. Jej zamiłowanie do jaskrawych, metalicznych kolorów może przywodzić na myśl sztukę aztecką. Motywy zwierzęce znajdują się także w pracach Grzegorza Klimka. Jego obrazy odzwierciedlają nieustające poszukiwania podstawowych struktur rzeczy, które nas otaczają.

Pod młotek pójdzie tym razem praca „Kamuflaż”. Wśród geometrycznych brył czai się na niej sylwetka drapieżnego kota. Z zamiłowania do prostych form geometrycznych słynie także Campio czyli Rafał Czempiński. Na aukcji znajdziemy jego pracę „Rhino” przedstawiającą niebieskiego nosorożca. W ostatnich latach Czempiński maluje głównie obrazy bliskie stylistyce op-artu. Zwierzyniec zamykają żyrafy Janusza Orzechowskiego. „Rekultywacja II” Orzechowskiego łączy w sobie elementy pop-artu, realizmu i surrealizmu. To naładowane symbolami malarstwo, które przenosi nas w świat sennych wizji autora.

Sierpniowa Aukcja Młodej Sztuki to także przekrój przez twórczość najlepszych w swojej klasie młodych polskich twórców. Wśród wystawianych prac znajdziemy m.in. obraz „Śpiący manekin” Adama Wątora. Zarówno krytycy jak i kolekcjonerzy cenią charakterystyczny, łatwo rozpoznawalny, pełen subtelności i delikatności styl autora.

Na aukcji pojawi się także praca laureatki konkursu im. Władysława Strzemińskiego – Patrycji Nurkan. Wśród geometrycznych prac wyróżnia się dzieło Urszuli Kałmykow „Wschód słońca nad doliną”. Inspirację dla malarki stanowi głównie natura, poszukiwanie światła, koloru, przestrzeni i wartości egzystencjalnych w nich zawartych.

Wszystkie oferowane prace będzie można zobaczyć podczas wystawy przedaukcyjnej, na którą wstęp jest wolny.

Aukcja Młodej Sztuki: 22 sierpnia 2017, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34/50, Warszawa

Wystawa obiektów: 1-22 sierpnia 2017, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota),
Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34/50, Warszawa, wstęp wolny


https://desa.pl/pl/auctions/407/aukcja-mlodej-sztuki-22-sierpnia-2017-godz-19
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Sierpniowa Aukcja Młodej Sztuki w DESA Unicum
Powiew gorącego powietrza spowodował, że na wystawie przedaukcyjnej w DESA Unicum pojawiły się tropikalne zwierzęta. Na obrazach spotykają się ze sobą zebry, w gąszczu traw stoi różowy flaming, a z geometrycznych wzorów wyłania się gepard. Jest i wielki niebieski nosorożec. Na sierpniowej Aukcji Młodej Sztuki w DESA Unicum króluje fauna
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe