Poniedziałek, 22 lipca 2019r. Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Podkreśl brwi, przyciągnij spojrzenia

Brwi to bardzo ważny element makijażu. Odpowiednia oprawa oczu sprawia, że rysy są bardziej wyraziste, twarz ma zachowane proporcje, a spojrzenie nabiera głębi. W czasach starożytnych podkreślano je czarnymi, grubymi i prostymi kreskami.
Na przestrzeni lat modne były też brwi cienkie, mocno zakrzywione, czy te naturalne. Obecnie największą popularnością cieszą się brwi naturalnie podkreślone, z wyraźnym zarysowanym łukiem. 

Dopasowany kształt
Ważne jest, aby w pierwszej kolejności zadbać o perfekcyjny kształt brwi. Istnieje kilka metod, a najczęściej wybieraną jest regulacja pęsetą. Przed przystąpieniem do takiej depilacji warto dopasować kształt brwi do owalu twarzy – przy podłużnym kształcie dobrze sprawdzą się brwi proste, które optycznie skrócą nam twarz. Delikatne łuki zarezerwowane są dla twarzy okrągłej i owalnej. Należy pamiętać, by włoski wyrywać zgodnie z kierunkiem, w którym rosną, jednocześnie naciągając lekko skórę. W ten sposób można uniknąć wielu podrażnień. Podczas wyrywania brwi często pojawia się ból, który można łatwo uśmierzyć poprzez przyłożenie do twarzy kostki lodu.

 


Naturalne podkreślenie

Makijaż brwi jest często unikany przez kobiety z obawy przez karykaturalnym wyglądem. Teraz naturalne podkreślenie brwi jest bardzo proste – wystarczy do tego jedna, kompaktowa paletka z lusterkiem od Delia Cosmetics. Zestaw zawiera wosk, dwa pudrowe cienie w naturalnych kolorach oraz wygodny pędzelek z dwoma ukośnymi końcówkami. Podkreślenie brwi można zacząć od naniesienia na nie niewielkiej ilości wosku, zaczynając od wewnętrznej strony oka. Drugą końcówką pędzelka możemy wypełnić sypkim cieniem, w dopasowanym kolorze – najlepiej ciut jaśniejszym od naturalnego koloru włosków.

 


Należy pamiętać, by mocniej podkreślać łuk brwi, a delikatniej wypełniać je po wewnętrznej stronie oka. Cienie w paletce zostały tak dobrane, by można było je dowolnie mieszać i dopasować kolor do każdego typu urody. Nadanie odpowiedniego kształtu brwi optycznie „otwiera” powiekę, a wyrazisty kolor włosków nadaje twarzy kobiecy i stylowy wygląd.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Podkreśl brwi, przyciągnij spojrzenia
Brwi to bardzo ważny element makijażu. Odpowiednia oprawa oczu sprawia, że rysy są bardziej wyraziste, twarz ma zachowane proporcje, a spojrzenie nabiera głębi. W czasach starożytnych podkreślano je czarnymi, grubymi i prostymi kreskami.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe