Piątek, 20 lipca 2018r. Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Wrześniowa wyprawka przedszkolaka

Warto zadbać o to, aby pierwsze dni w przedszkolu, były dla dzieci jak najmniej stresujące. Szafa przedszkolaka powinna być więc bogata w kolorowe, wesołe, ale też przyjazne dla małych rączek ubrania. Przygotowaliśmy poradnik, który pomoże Wam w przygotowaniu pierwszej wrześniowej wyprawki.
Pierwsze dni w przedszkolu to ogromne przeżycie i nowy etap, zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Wszyscy muszą zmierzyć się z ogromem wyzwań i nieznanych dotąd problemów. Rozłąka, zmiana trybu dnia, a przede wszystkim samodzielność. Wszystko to wiąże się z dużym stresem naszych pociech. Zadaniem rodziców jest pomoc dzieciom w odnalezieniu się w nowej sytuacji.

Do małych paluszków
Każdy rodzic powinien pamiętać, że dziecko w przedszkolu przez większość czasu musi radzić sobie samo. Opiekunowie z pewnością pomogą w zakładaniu bucików czy zdejmowaniu kurteczek, jednak najlepiej, aby dziecko potrafiło poradzić sobie z tym samodzielnie. Przy komponowaniu wrześniowej wyprawki przedszkolaka powinniśmy więc zwrócić uwagę na to, aby znalazły się w niej rzeczy wygodne. Takie, które łatwo się zakłada i zdejmuje. Unikajmy więc małych guziczków, troczków i wiązań na kokardki, bo mogą przysporzyć dzieciom sporych kłopotów. Idealnym rozwiązaniem będą ubranka zakładane przez głowę. W małych paluszkach zdadzą egzamin też grube suwaki i duże, wygodne guziki. A na nogi koniecznie buty na rzepy. Nasze pociechy nie będą wtedy miały problemu z zapięciem elementów garderoby i poradzą z nią sobie bez pomocy opiekunów.

 


W zgodzie z pasją

Dzieci powinny czuć, że przedszkole to przyjazne dla nich miejsce. W nim, podobnie jak w domu, będą rozwijały swoje pasje i miały ulubione zabawki. Ubranka z kolorowymi, wesołymi aplikacjami sprawią, że fani dinozaurów, samochodów, piłki nożnej czy sztuk walki będą mieć swoje „domowe” hobby zawsze przy sobie. Małe „księżniczki”, baletnice i miłośniczki zwierzątek mogą także cieszyć się swoimi zainteresowaniami w przedszkolu. Doskonałym rozwiązaniem są wesołe grafiki i niebanalne napisy odzieży Endo, które i przypadną do gustu dzieciom i ich rodzicom.

 


Bez monotonii

Każde dziecko marzy o swoim pierwszym plecaku oraz jego wyjątkowym wyposażeniu, zwłaszcza jeśli jest to pierwsza przedszkolna wyprawka. Warto więc postawić na niepowtarzalne, ale też przy okazji niedrogie akcesoria. W ten sposób zadowolone będą maluchy, a przy okazji rodzice. Piórniki, worki na kapcie, a nawet pudełka śniadaniowe mogą stworzyć przemyślaną i interesującą kolekcję. Pojawiają się na nich ulubione wzory, motywy i postaci z bajek, które ucieszą każdego małego przedszkolaka i dodadzą odwagi podczas pierwszych dni adaptacji w nowym miejscu.

 


Warto pokazać dzieciom, że przedszkole może kojarzyć się z zabawą i przyjemnością. Wtedy to wielkie przeżycie nie będzie już dla nich tak straszne. Na stronie www.endo.pl znajdziecie mnóstwo inspiracji. Przy okazji możecie skomponować wyprawkę przedszkolaka, zaczynając od kolorowych ubranek, a skończywszy na przydatnych akcesoriach. Zaproście swoje dzieci do wspólnych zakupów online. Niech one również decydują, w czym będą czuły się najlepiej.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Wrześniowa wyprawka przedszkolaka
Warto zadbać o to, aby pierwsze dni w przedszkolu, były dla dzieci jak najmniej stresujące. Szafa przedszkolaka powinna być więc bogata w kolorowe, wesołe, ale też przyjazne dla małych rączek ubrania. Przygotowaliśmy poradnik, który pomoże Wam w przygotowaniu pierwszej wrześniowej wyprawki.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe