Niedziela, 26 maja 2019r. Eweliny, Jana, Pawła
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Jak powstaje najważniejsza kreacja życia?

Zastanawiałaś się jak powstaje suknia ślubna? Co daje początek całemu procesowi tworzenia? Ty widzisz piękną kreację, jednak praca nad nią zaczyna się dużo wcześniej. Współczesna suknia musi łączyć w sobie elegancję, podkreślać zmysłowość panny młodej i być wygodna. O artystycznej i technologicznej stronie tworzenia sukni ślubnej opowiada Agata Wojtkiewicz.
Jaki jest przepis na idealną suknię ślubną?
AW: Jest prosty! Suknia ślubna musi mieć duszę i sprostać oczekiwaniom nowoczesnej i wymagającej kobiety. To jednak nie lada wyzwanie, przed którym lubię stawać. Projektuję kreacje z myślą o świadomych dziewczynach, które chcą zaprezentować swój charakter i figurę, a nie tylko wystąpić w ładnej sukni. Moja panna młoda wie, że wygląda idealnie, a gościom nie pozostaje nic innego jak pozazdrościć jej tej pewności siebie. Każda suknia to historia innej dziewczyny – oryginalnej, fascynującej, niezwykłej.
 
Od czego zacząć?
AW: Proces twórczy rozpoczyna się od określenia wstępnej koncepcji kolekcji, następnie powstają pierwsze szkice. Bardzo ważne są dla mnie tkaniny. W tej kwestii nie ma kompromisów – wszystkie suknie, wychodzące z naszej pracowni są wykonane wyłącznie z najwyższej jakości tkanin jedwabnych i koronek ze światowych manufaktur. Tylko takie materiały są w stanie oddać piękno minimalistycznej sukni, podkreślić sylwetkę kobiecego ciała, a przy tym cudownie współgrać z każdym ruchem panny młodej. Ponadto są wygodne i dają niesamowite poczucie komfortu. Co roku odwiedzam targi Premier Vision, podczas których spotykam się z dostawcami z całego świata. Paryskie targi to przestrzeń, gdzie prezentowane są tkaniny z „najwyższej półki”. Kolejny krok to konstruowanie idealnej formy, czyli przełożenie moich rysunków na wykroje, z których powstaną suknie. To mój ulubiony, ale też najbardziej stresujący etap – jest jak tworzenie rzeźby. Szukam wówczas odpowiednich proporcji sukni, patrzę na całościową kompozycję. W tym momencie mogę wyobrazić sobie już efekt finalny. Potem wystarczy dodać piękną tkaninę i dzieło skończone.

 


Inspiracje – skąd je czerpać?

AW: Nie chciałabym, żeby zabrzmiało to banalnie, ale inspiracją jest sama miłość. Ma ona tak wiele odcieni, że jest dla mnie niewyczerpanym źródłem pomysłów. Zainspirować może dosłownie wszystko. Czasem wystarczy spojrzeć na parę sączącą wino na moście. Ten krótki kadr z miłosnej historii może stać się początkiem wizji kolekcji. Klimat, wrażenia, odczucia – wszystko to jest w stanie pobudzić moją wyobraźnię i nadać kształtu nowej kolekcji.

Po czym rozpoznać markę AGATA WOJTKIEWICZ?
AW: Znakiem rozpoznawczym mojej marki jest nowoczesne podejście do tematu mody ślubnej. Jestem wierna swoim zasadom, dlatego w projektach proponuję odbiegające od tradycji, minimalistyczne, nieco awangardowe rozwiązania. Uważam, że w sukni ślubnej musisz zachwycić, a żeby tak się stało potrzebujesz kreacji, która podkreśli twój charakter i nie przysłoni twoich atutów. Każda z nas ma w sobie pierwiastek rock’n’rolla. Dlaczego by to ukrywać w dniu najważniejszej imprezy w życiu? Bardzo mnie cieszy, że dziewczyny pragną innego, świeżego spojrzenia na ślubną suknię. Zwracają uwagę na tkaninę i doceniają kunszt wykonania i dopracowania stylizacji. To wszystko składa się na wizerunek pięknej, szczęśliwej panny młodej.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Jak powstaje najważniejsza kreacja życia?
Zastanawiałaś się jak powstaje suknia ślubna? Co daje początek całemu procesowi tworzenia? Ty widzisz piękną kreację, jednak praca nad nią zaczyna się dużo wcześniej. Współczesna suknia musi łączyć w sobie elegancję, podkreślać zmysłowość panny młodej i być wygodna. O artystycznej i technologicznej stronie tworzenia sukni ślubnej opowiada Agata Wojtkiewicz.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe