Poniedziałek, 17 grudnia 2018r. Jolanty, Łukasza, Olimpii
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Polecamy: Co boli związek?

W książce „Co boli związek?” Moniki Dreger i Magdaleny Kuszewskiej (Wydawnictwo WGP, 2017) - pierwszej z serii Rozmowy Psychologiczne - znajdziecie trzynaście rozmów. Autorki omawiają na konkretnych przykładach to, co okazuje się problematyczne dla wielu par.
- Kłopot w komunikacji, problem ze zdradą, „ta trzecia”- czyli teściowa, pojawienie się dziecka, zazdrość, utrzymanie związku na odległość (w dobie Internetu), ale i to, w jaki sposób się rozstać, jeśli zachodzi taka potrzeba -  mówią.

Dzięki temu, że panie znają się i lubią, książka jest napisana wartko i lekko (choć pojawiają się przecież także poważne, trudne tematy). A czytelnik wkracza do nieznanego szerzej świata gabinetu psychologicznego i dowiaduje się, jak spróbować poradzić sobie z kłopotami w związku.

Monika Dreger to terapeutka par z wieloletnim doświadczeniem, która na przykładach wielu różnych par opowiada o błędach, jakie zdarza nam się popełniać, niezależnie od wieku, pozycji, wykształcenia itp. Stara się też podać czytelnikom sprawdzone rozwiązania i pokojowe sposoby, które mogą pomóc w zwalczaniu konfliktów i dochodzeniu do zgody.

Magdalena Kuszewska
, dziennikarka zainteresowana psychologią, zadaje wnikliwe pytania, które uruchamiają ożywcze dyskusje. Znajdziecie tutaj tematy, które frapują i dotyczą zdecydowanej większości z nas…

A zatem, co boli związek? Zapraszamy do lektury.

Fragmenty książki:

„Motyle znikają, a my widzimy szarą rzeczywistość. Jest to proces, który jednak dość szybko przychodzi. I wtedy się rozjeżdżamy na swoich normach, zasadach i oczekiwaniach. Na normalnym szarym życiu, na rutynie”.

„Przede wszystkim związek jest wymianą (tak jak każda inna relacja). Owa wymiana odbywa się na różnych poziomach, w różnych momentach życia, ale ogólnie bilans powinien się zgadzać. Inaczej coś zaczyna szwankować”.

„Przybywa par, które są o siebie tak zazdrosne, że wynajmują detektywów. Choć nie tylko o zazdrość chodzi, bo czasem chodzi o odpowiednie dowody potrzebne w sprawie rozwodowej. (…) Nie chcę nikogo przerazić. To nie jest tak, że wszystkie pary korzystają z inwigilacji, jednak ona staje się coraz bardziej powszechna”.

„MK: Ludzie boją się być sami?
MD: Bardzo. Czasami łatwiej, a czasami trudniej im się do tego przyznać. Boją się, że sobie nie poradzą. Przecież w długotrwałych związkach jesteśmy do siebie przyzwyczajeni. I nagle wystaw mężowi walizki za drzwi. Przez pierwszy tydzień jakoś się organizujesz. Czujesz się, jakby on wyjechał. Ale mija miesiąc, dwa… A tutaj, w domu, wciąż nie ma tej drugiej osoby. Nawet jeśli się kłócimy, to ktoś fizycznie jest”.

„MK: Czasami jest tak, że nie potrafimy rozmawiać. Nie rozmawiamy o ważnych czy nieważnych sprawach. Poruszamy się w obszarze banału, codzienności, haseł. Czy milczenie to główny problem w komunikacji?
MD: I milczenie, i nadmierne rozgadanie. Nie chcę potwierdzać tutaj stereotypu, ale w moim gabinecie to jednak kobiety częściej mówią więcej niż ich partnerzy. Niestety, często mówią nie na temat. A trudno oczekiwać, że druga osoba sama wpadnie na to, o co nam chodzi, gdy albo jej nic nie mówimy, albo gubi się w gąszczu naszych słów”.

„MK: Czy mamy obowiązek opiekowania się tą drugą osobą?
MD: Myślę, że to przywilej, nie obowiązek”.

Rok wydania: 2017
Wydawnictwo:  WGP
Autor: Monika Dreger, Magdalena Kuszewska

Recenzje:

- Ze sobą, między sobą i z innymi. Do tego przyjaźń. Każdy z nas jest inny, o czym nie wolno zapominać. Ważne, aby chciało się robić sobie nawzajem przyjemności. O tym też jest ta książka. Polecamy ją, bo można tutaj przeczytać o tym, co czasem trudno nam nazwać i opisać. Michał Urbaniak (jazzman, wirtuoz skrzypiec i saksofonu, kompozytor) z żoną Dorotą (jego agentką, kulturoznawczynią)

- Każdy marzy o wielkiej i idealnej miłości. Nie ma chyba na świecie osoby, która nie chciałaby jej doświadczyć. Tak zostaliśmy skonstruowani. Jednak stworzenie wymarzonej relacji okazuje się być czasem najcięższą rzeczą pod słońcem. Ta książka zainspirowała nas do poszukiwania nowych rozwiązań i zmotywowała do tego, aby nieprzerwanie pracować nad jakością naszego związku.
Ania Rusowicz (wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów) i Hubert Gasiul (muzyk, perkusista zespołu Wilki i Ani Rusowicz)
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Polecamy: Co boli związek?
W książce „Co boli związek?” Moniki Dreger i Magdaleny Kuszewskiej (Wydawnictwo WGP, 2017) - pierwszej z serii Rozmowy Psychologiczne - znajdziecie trzynaście rozmów. Autorki omawiają na konkretnych przykładach to, co okazuje się problematyczne dla wielu par.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe