Sobota, 21 wrzesnia 2019r. Darii, Mateusza, Wawrzyńca
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Gwiazdy na Europejskim Festiwalu Smaku

- Bongiorno, bongiorno! Tak zostali przywitani aktorzy w lubelskim hotelu Victoria ***, którzy przybyli na zakończenie włoskiej edycji Europejskiego Festiwalu Smaku. Po smakowitym obiedzie, nastąpiły gorączkowe przygotowania do pokazów mody, w których aktorzy zaprezentowali włoskie inspiracje polskich projektantów.
 W Garderobie między przymiarkami kreacji i butów, makijażystki Perfumerii Douglas i stylistki fryzur salonu Frizisto próbowały stylizować nasze Gwiazdy. Śmiechu było co nie miara, ale efekt był oszałamiający.

Na Placu po Farze punktualnie o godzinie 16 oo Gwiazdy polskiego ekranu stanęły przed blisko tysięczną widownią w roli modelek i modeli. Jako pierwsza zaprezentowana została kolekcja firmy s.Moriss.

Sylwia Wysocka, Izabela Trojanowska, Zofia Czernicka i Michalina Robakiewicz szykownie prezentowały na sobie jesienne płaszcze w stylu lat 70-tych. Pod spodem dojrzeliśmy wysmakowane sukienki korespondujące z całością a eleganckie muszkieterki i futrzane sneakersy firmy Booci doskonale podkreślały charakter kolekcji zapowiadającej jesienno-zimowy sezon. Dopełnieniem stylizacji stała się biżuteria Galiny Kowalskiej ze szkła weneckiego.

Panie emanowały urodą ,o której pielęgnację zadbała firma Seaweex produkująca naturalne kosmetyki z irlandzkich wodorostów oraz polska firma kosmetyczna Jadwiga znana na rynku polskim od lat 60-tych ub.stulecia.

Firma Paese miła również swój udział w makijażach aktorek.

Obok przepięknych modelek na wybiegu pojawili się panowie: Piotr Zelt, Lech Dyblik, Jan Monczka i Dawid Czupryński w garniturach eleganckiej , polskiej marki Lavard, tworząc doskonałą harmonię z butami Domeno, firmy specjalizującej się w ubieraniu gwiazd. W drugim secie aktorki pokazały pastelową, delikatną a za razem zmysłową kolekcję MK Polka Katarzyny Krawczyk i Marzeny Buczyńskiej.

Projektantka Aneta Michalska, która do tej pory ubierała aktorki, tym razem stanęła przed wyzwaniem ubrania panów i jak zwykle nie zawiodła. Lniane garnitury w lazurowo - letnich kolorach i czarne t-shirty z Outlet Center podkreśliły klasyczny męski styl włoski. Uzupełnieniem obydwu kolekcji były kolorowe trampki marki New Age, tak modnych w tym sezonie. Jako trzecia pojawiła się śmiała i zjawiskowa kolekcja polskiej projektantki mieszkającej na stałe w Szwecji Marioli Turbiarz, która od lat tworzy kolażowe i unikatowe kompozycje obrazów, czego dowodem stała się Zofia Czernicka będąc obrazem Caravaggia - św. Michał i anioł. Do tej kolekcji zostały specjalnie zaprojektowane i ręcznie wykonane wytworne buty Marianna No. Panie wystąpiły z torebkami Collarme. Choć niewidoczna, była z nami również bielizna Alles.

Pokazy oprawione niezwykłą muzyką neapolitańską, przeniosły wszystkich w klimat gorącej Italii. Zagrał dla nas jeden z najlepszych sekstetów w Polsce, zespół Bogna Band z Łodzi pod kierownictwem Bogny Dulińskiej. Scenografię sceny przygotowała Pracownia Projektowa Wnętrz AB STUDIO Anny Bedlickiej z Lublina

Ale to nie koniec niespodzianek tego popołudnia. Pierwszy raz razem wystąpił duet znakomitej Izabeli Trojanowskiej z rodowitym Neapolitańczykiem Luigi LP Pagano. Utwór „Mambo Italiano” porwał do tańca publiczność i jak sama Izabela Trojanowska podkreśla „było ogniście”!

Po tych żywiołowych rytmach aktorzy pojawili się na „Scenie Smaku” podczas pokazu kulinarnego w asyście autorytetów kulinarnych z restauracji Hades i RestoBar . Pokaz mistrzowski zaserwował również Robert Makowicz a koneserów włoskich rytmów zaprosiła Arena Lublin na główny koncert Festiwalu, w którym wystąpili Al Bano & Romina Power z orkiestrą symfoniczną, Drupi, Sabrina oraz Stefano Terrazzino.

Wieczorem po modowo-muzyczno–kulinarnych przygodach na gości czekała uczta siedmiu smaków regionu, serwowanych przez restaurację Ogród restauracja naturalna mieszcząca się w hotelu Victoria***.

Wszystko co dobre niestety szybko się kończy. Żal wyjeżdżać… Ale do Lublina wrócimy smakować nie tylko życie.

Organizatorem Europejskiego Festiwalu Smaku jest Stowarzyszenie Kresowa Akademia Smaku.

Organizatorem pokazu mody z „Gwiazdami smakują Lubelszczyznę” była agencja Makana Art & Business Małgorzata Kotwica.

Małgorzata Kotwica
Fot. Przemek Gąbka
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Gwiazdy na Europejskim Festiwalu Smaku
- Bongiorno, bongiorno! Tak zostali przywitani aktorzy w lubelskim hotelu Victoria ***, którzy przybyli na zakończenie włoskiej edycji Europejskiego Festiwalu Smaku. Po smakowitym obiedzie, nastąpiły gorączkowe przygotowania do pokazów mody, w których aktorzy zaprezentowali włoskie inspiracje polskich projektantów.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe