Wtorek, 17 lipca 2018r. Aleksego, Bogdana, Martyny
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Jak kupują kobiety, a jak mężczyźni?

Jak dużo mężczyźni wydają miesięcznie na gadżety, a ile kobiety na ubrania? Kto korzysta z programów lojalnościowych? Czym jest efekt ROPO? Jeśli ciekawią Cię zwyczaje zakupowe Polaków i chcesz się dowiedzieć, z jakich trików korzystają właściciele sklepów, aby przyciągnąć do siebie klientów oraz jakim typem konsumenta jesteś. W dzisiejszych czasach, gdy wydawanie pieniędzy przychodzi nam coraz łatwiej, dobrze jest dowiedzieć się jak najwięcej o sposobach robienia zakupów, o tym, co wpływa na nasze decyzje zakupowe oraz jak inni radzą sobie z kupowaniem niezbędnych przedmiotów. Oto 10 ciekawostek o zakupach, dzięki którym inaczej spojrzysz na czynność, która towarzyszy Ci na co dzień.

Nie takie znowu zakupoholiczki. Kobiety, wbrew pozorom, wcale nie wydają na zakupy odzieżowe połowy pensji – miesięcznie jest to średnio 89 zł na ubrania i dodatki.

Mężczyźni to gadżeciarze. Średnio miesięcznie na elektroniczne zabawki wydają około 100 zł.

Kosmetyczka na ostatnim miejscu. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni na zabiegi kosmetyczne wydają najmniej pieniędzy. Co ciekawe, jedynie 25% kobiet regularnie korzysta z usług kosmetyczki.

Programy lojalnościowe – dla młodych. Zapisanie się do newslettera lub założenie karty stałego klienta może zapewnić dodatkowe profity w trakcie zakupów – zniżki, lepsze promocje czy specjalnie spersonalizowane oferty. Najchętniej z takich programów korzystają osoby w wieku od 18 do 34 lat.

Efekt ROPO
. Polacy często szukają produktów online, a następnie kupują je w sklepie stacjonarnym (tzw. efekt ROPO). Najczęściej ta zależność występuje przy zakupach materiałów budowlanych, sprzętów RTV/AGD oraz ubrań i akcesoriów.

Efekt odwróconego ROPO. Polega on na tym, że oglądamy produkty w sklepie stacjonarnym, a później po okazyjnej cenie kupujemy je w internecie. W taki sposób Polacy kupują najczęściej kosmetyki (perfumy) oraz obuwie.

Mężczyźni łasi na promocje. Aż 45% mężczyzn decyduje się na nieplanowany zakup, jeśli produkt jest atrakcyjnie przeceniony.

Zakupy przemyślane i zaplanowane. Polacy coraz dokładniej przygotowują się do zakupów. Większość przegląda papierowe lub elektroniczne gazetki z ofertami sklepów oraz porównuje ceny produktów przed udaniem się do marketu.

Łowcy i zbieracze
. Konsumenci dzielą się na dwie grupy – łowców i zbieraczy. Dla zbieraczy ważne jest gromadzenie, dlatego patrzą na wygląd przedmiotu i szybko decydują się na zakup. Łowcy to natomiast osoby, które polują na najlepszą opcję z możliwych, dlatego przed zakupem analizują zalety i wady oraz porównują oferty.

Wygląd i wyposażenie sklepu wpływa na zakupy. Oświetlenie sklepu, wyszczuplające lustra w przymierzalniach, atrakcyjna witryna czy sposób umiejscowienia przedmiotów i ubrań na półkach mogą być przyczyną nieplanowanych zakupów.

Powyższe ciekawostki pochodzą z przygotowanej przez HRS infografiki „Jak kupują Polacy, czyli zachowania zakupowe w sieci i w sklepach stacjonarnych”, w której znajdziesz więcej faktów na temat zakupów.

Źródło: https://www.hrs.com/pl/blog/po-godzinach/zachowania-zakupowe.html
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Jak kupują kobiety, a jak mężczyźni?
Jak dużo mężczyźni wydają miesięcznie na gadżety, a ile kobiety na ubrania? Kto korzysta z programów lojalnościowych? Czym jest efekt ROPO? Jeśli ciekawią Cię zwyczaje zakupowe Polaków i chcesz się dowiedzieć, z jakich trików korzystają właściciele sklepów, aby przyciągnąć do siebie klientów oraz jakim typem konsumenta jesteś.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

fajne :)
Ola 2017-10-03 23:45:52


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe