Poniedziałek, 21 stycznia 2019r. Agnieszki, Jarosława
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Na tropie angielskich słówek

Książka obrazkowa Na tropie angielskich słówek to dwanaście bogato ilustrowanych rozkładówek, które zabierają młodych odkrywców w podróż po rzeczywistych i fantastycznych światach. Wyprawa pirackim okrętem, nocne poszukiwanie złodzieja, wycieczka do zoo czy na planetę dziwolągów – w takich miejscach nie może być nudno.
Szukanie szczegółów, ukrytych postaci i wymyślanie historii inspirowanych ilustracjami to zabawa na wiele godzin oraz doskonałe ćwiczenie spostrzegawczości i koncentracji.

Na tropie angielskich słówek – nowość w znanej serii Kapitan Nauka – to wyjątkowe połączenie picture booka ze słownikiem, jednak ilustracje odgrywają tu główną rolę i nie są jedynie graficznym przedstawieniem słówek. Angielskie wyrazy, zwroty i proste zdania pojawiają się na planszach na zasadzie skojarzeń, co sprawia, że czytelnik przyswaja je w naturalny i intuicyjny sposób. Słownictwo dotyczy m.in. liczb, kolorów, pór roku, środków transportu, zabawek, rodziny, dzikich i udomowionych zwierząt, ubrań, emocji oraz części ciała.

Wyjątkowe rysunki do książki wykonało jedenastu polskich ilustratorów, a każdą planszę cechuje niepowtarzalny styl i charakter. Tematy rozkładówek są zróżnicowane pod względem szczegółowości i będą odpowiednie zarówno dla przedszkolaków, jak i dzieci w wieku szkolnym. Trwała i atrakcyjna forma wydania (duży format, gruby karton) sprawiają, że książka może być wartościowym prezentem dla każdego małego tropiciela.Wszystkie słówka w książce są podane z polskim tłumaczeniem. Dodatkowo można pobrać nagrania z poprawną wymową w formacie mp3 ze strony www.KapitanNauka.pl/natropie.

O ilustratorach:

Daria Bidzińska
Studentka grafiki warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Specjalizuje się w litografii, malarstwie olejnym oraz ilustracji dziecięcej. Jej ilustracje oraz rysunki były prezentowane m.in. na Międzynarodowym Triennale Rysunku Studenckiego 2017, Salonie Ilustratorów 2016 w Poznaniu oraz na Polish Design. Tomorrow is today w Mediolanie (www.behance.net/gallery/48329403/Childrens-illustration).

Katarzyna Fus

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Na co dzień zajmuje się projektowaniem graficznym i ilustracją do gier i książek dla dzieci oraz kartek okolicznościowych. Jej ilustracje przedstawiają najczęściej życie w mieście oraz naturę i fantastyczne krainy (www.behance.net/user/?username=katarzynafus).

Katarzyna Kołodziej
Wrocławska ilustratorka, posiadaczka pręgowanego kota oraz królewna, która (jak zresztą każda królewna) musi być czasem porwana. Ponieważ najczęściej porywa ją rysowanie, rysuje bez przerwy. Skończyła wrocławską Akademię Sztuk Pięknych. Poza organizowaniem własnych wystaw współpracuje z wieloma wydawnictwami dla dzieci (www.krolewnakasia.pl).

Agata Kopff
Urodzona w artystycznej rodzinie. Od dziecka okupowała pobliskie sklepy papiernicze. Jako nastolatka uległa fascynacji anime. W dorosłym życiu zajęła się grafiką komputerową, by w końcu po latach wrócić do korzeni i znów rysować w pocie czoła. Prywatnie mama jednego dorastającego człowieka i opiekunka stadka szczurków (www.instagram.com/agatakopff/).

Tomasz Kowal
Ukończył wychowanie plastyczne na Uniwersytecie Śląskim (specjalność rzeźba) oraz rękodzieło artystyczne na Małopolskim Uniwersytecie Ludowym we Wzdowie (specjalność wikliniarstwo i malarstwo). Zajmuje się rysunkiem i ilustracją. Na co dzień jest grafikiem i instruktorem – prowadzi warsztaty wyplatania koszyków z wikliny i zajęcia malarsko-rysunkowe dla dorosłych. Jest autorem dwóch książek: „Poradnika początkującego wikliniarza" oraz picture booka dla dzieci w formacie leporello (rozkładana forma publikacji) „Miasto w chmurach, miasto pod ziemią" (www.tomaszkowal.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=14&Itemid=79&lang=pl).

Kamila Kozłowska
Jej pierwsze ilustracje powstały pod wpływem dużej dawki filmów przyrodniczych, japońskiej animacji i komiksów. Były nagradzane na portalach internetowych i w wielu konkursach, m.in. „Zainspirowani Japonią" oraz na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Publikuje w magazynach, takich jak „Computer Arts UK” czy „Soul Magazine” (www.behance.net/gallery/53067195/Sushi-Corner).

Maciej Łazowski
Grafik i ilustrator. Autor komiksów (m.in. „Boska tragedia”, „Głosy w mojej głowie”) i książek dla dzieci (m.in. „Co się dzieje, kiedy śpisz?”). Absolwent Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Mieszka w Warszawie z żoną Urszulą i świnką morską Drakulą (www.macieklazowski.com).

Marcin Minor
Ukończył studia na Europejskiej Akademii Sztuk na Wydziale Malarstwa. Był uczniem m.in. Antoniego Fałata, Wiktora Zina i Franciszka Starowieyskiego. Jest też pedagogiem, terapeutą rozwojowym arteterapeutą (Instytut Ericksonowski) i ojcem czwórki dzieci. Ilustruje bajki i baśnie. Do tej pory wydano kilkanaście książek zilustrowanych przez tego artystę (www.behance.net/MarcinMinor).

Robert Romanowicz
Architekt z wieloletnim doświadczeniem. Mieszka we Wrocławiu, gdzie m.in. zajmuje się malarstwem, scenografią oraz ilustracją książkową. Na swoim koncie ma już kilkanaście zilustrowanych przez siebie publikacji. Tworzy plakaty teatralne, ilustracje prasowe oraz instalacje. Zajmuje się fotografią, projektowaniem tunnel booków oraz pop-up booków (www.robertromanowicz.com).

Katarzyna Urbaniak
Ukończyła Wydział Artystyczny lubelskiego UMCS na kierunku edukacja artystyczna. Pracuje jako graficzka, a gdy czas pozwala – maluje. Zajmuje się różnego rodzaju ilustracją – od komiksowych opowieści, przez ilustrację dziecięcą, aż po rysunki dla prasy (katarzynaurbaniak.blogspot.com).

Paulina Wyrt
Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, ilustratorka i reżyserka filmów animowanych. Ilustruje głównie książki dla dzieci. Chętnie bierze udział – także poprzez swoją twórczość – w akcjach promujących adopcje zwierząt. Aktualnie jest w trakcie największego wyzwania zawodowego – autorskiej książki dla dzieci promującej jedno z takich przedsięwzięć (www.paulinawyrt.com).
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Na tropie angielskich słówek
Książka obrazkowa Na tropie angielskich słówek to dwanaście bogato ilustrowanych rozkładówek, które zabierają młodych odkrywców w podróż po rzeczywistych i fantastycznych światach. Wyprawa pirackim okrętem, nocne poszukiwanie złodzieja, wycieczka do zoo czy na planetę dziwolągów – w takich miejscach nie może być nudno.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe