Niedziela, 18 listopada 2018r. KLAUDYNY, TOMASZA
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Szczęśliwi rodzice to szczęśliwa rodzina

Bycie rodzicem to nie lada wyzwanie. Codzienne obowiązki sprawiają, że ich życie toczy się wokół dzieci, pracy i obowiązków domowych. W natłoku zadań często zapominają o sobie nawzajem, o relacji żona - mąż, a to przecież oni są najważniejsi, ich szczęście bezpośrednio przekłada się na uśmiechnięte twarze ich dzieci.
Ośrodek Koparka, wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, 20 października 2017 roku, organizuje już trzecią edycję akcji pt. „Randki Czas”. Zasady są proste – opiekunowie zapewniają dzieciom wartościowy czas, by rodzice mogli wyjść do kina, na kolację czy tak po prostu na spacer.

Najcenniejszym darem jaki możemy dać drugiej osobie jest czas. Rozmowy, wspólne wyjścia, tworzą mapę przebytych wspólnie dróg i przeżytych chwil. Młodzi ludzie wchodząc w związek małżeński, budując rodzinę, często zapominają, że bez względu na zmieniającą się rzeczywistość, potrzebują czasu tylko dla siebie, by mogli pielęgnować relację żona – mąż. Bo od tej relacji i jej kondycji, zależy funkcjonowanie całej rodziny.

- Usłyszałem kiedyś takie zdanie: Co trzeba zrobić, by małżeństwo się rozpadło? Nic. Robiąc „nic” mamy pewność, że związek szybciej lub później się rozpadnie. Pary, którym zależy na trwałym i satysfakcjonującym związku, potrzebują znaleźć czas tylko dla siebie, by dbać o swoją relację. Właśnie dlatego chcąc uświadomić rodzicom jak ważne jest, by wychodzili regularnie na randki, organizujemy akcję „Randki Czas”. – mówi Przemysław Chojnacki, psycholog, właściciel Ośrodka Koparka.

Podstawowym problemem z jakim borykają się rodzice chcąc wyjść na randkę jest zapewnienie dzieciom dobrej opieki i poczucie, że będzie to dla nich wartościowy czas. Często dziadkowie mieszkają daleko i nie mają możliwości podjąć się opieki nad wnukami. Właśnie dlatego, dla komfortu rodziców, tak ważny jest plan zajęć, w których dzieci wezmą udział.

 


- Wiemy, iż dzieci uczą się i rozwijają najefektywniej poprzez zajęcia, w których mogą aktywnie uczestniczyć, bawić się i w tym naturalnym dla nich otoczeniu zdobywać nową wiedzę. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla nich tematyczne zajęcia podczas których budują modele z klocków Lego.
– mówi Kamil Drabek, właściciel BRICKS 4 KIDZ.

Dodaje: - Każde zajęcia mają temat przewodni, który w ciekawy sposób omawia prowadzący, przekazuje kluczowe dla zrozumienia informacje, angażuje dzieci do dyskusji, zachęca do poszukiwania odpowiedzi na zadawane pytania. To zabawa i nauka w jednym.

Rodzice regularnie wychodząc na randki uczą dzieci od małego, iż o relacje między dwojgiem ludzi należy dbać. Swoim zachowaniem dają im przykład i jednocześnie uczą, jak oni powinni budować swoje relacje damsko – męskie w przyszłości. Nawet najlepsza szkoła czy książki autorstwa znanych specjalistów nie zastąpią dzieciom lekcji, jakie otrzymują codziennie od swoich rodziców.

Więcej szczegółów:

Czas trwania: 17:00 – 20:00
Koszt: 60 zł/od dziecka
https://www.facebook.com/osrodekkoparka/
Zapraszamy dzieci w wieku 3-10 lat
Zapisy przyjmowane są pod adresem e-mail: recepcja@osrodek-koparka.pl
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Szczęśliwi rodzice to szczęśliwa rodzina
Bycie rodzicem to nie lada wyzwanie. Codzienne obowiązki sprawiają, że ich życie toczy się wokół dzieci, pracy i obowiązków domowych. W natłoku zadań często zapominają o sobie nawzajem, o relacji żona - mąż, a to przecież oni są najważniejsi, ich szczęście bezpośrednio przekłada się na uśmiechnięte twarze ich dzieci.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe