Poniedziałek, 17 grudnia 2018r. Jolanty, Łukasza, Olimpii
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

6 sposobów na jesienną chandrę

Uwaga, czas uzbroić się na jesień! Oczywiście w koc, kubek z herbatą, listę ulubionych filmów, płyt i książek, a do tego w nowoczesne urządzenie, które pozwoli nam poczuć się jak w kinie czy na koncercie. Bez konieczności ruszania się z domu! Jesień nastraja nas melancholijnie, sprawia, że nieco zwalniamy tempo życia.
Za to wyraźnie szybszym krokiem wracamy do domu, bo przecież wcześnie się ściemnia, często pada i wieje. Jak nie dać się jesiennej chandrze? 

Oto kilka pomysłów, jak umilić sobie i bliskim ten czas.

1. Kino na kanapie
Zamiast wędrować do kina w deszczowy chłodny wieczór, można zawinąć się w ciepły koc na własnej kanapie i obejrzeć film w niemal kinowej jakości na urządzeniu tak poręcznym jak tablet. Duży ekran i czujnik natężenia światła dostępne w Huawei MediaPad M3 lite dają komfort oglądania ulubionych filmów, a filtr niebieskiego światła dodatkowo chroni oczy przed zmęczeniem. Cztery głośniki, rozmieszczone z każdej strony tabletu, dają pewność, że niezależnie od jego położenia dźwięk będzie doskonałej jakości. Tym doskonalszej, że głośniki są efektem współpracy Huawei z legendarną firmą Harman Kardon. Zapewniają bogate przestrzenne brzmienie i dźwięk dopasowujący się nie tylko do położenia tabletu, ale także do tego, co dzieje się na ekranie. Co więcej, okładka tabletu może pełnić rolę podstawki, co ułatwia aranżację domowego kącika filmowego. Jeszcze tylko kubek ciepłej herbaty w dłoń... Tylu wygód nie zapewni żadne kino!

2. Muzyczny relaks
Z kocem, kanapą i herbatą z miodem doskonale komponuje się też muzyka. Relaksująca – po dniu ciężkiej pracy, lub energetyzująca, gdy dopadnie nas jesienna melancholia. Jeśli chcemy jej słuchać na niedużym urządzeniu, mamy wybór między między smartfonem a tabletem. MediaPad M3 lite oferuje dźwięk w jakości niedostępnej dotąd dla tabletów. Jego cztery głośniki zapewniają nie tylko czystość i głębię dźwięku, ale także moc. M3 lite, ustawiony nawet w znacznej odległości, nadal będzie cieszyć ucho. To świetny pomysł na umilenie sobie wieczoru, ale sprawdzi się również podczas sprzątania. Co więcej, głośniki Harman Kardon płynnie przełączają się między kanałami w chwili, gdy pozycja tabletu zostanie zmieniona z poziomej na pionową. Zdecydowanie lepiej wybrać cztery głośniki tabletu niż jeden smartfona.

 


3. Książka, która nie męczy oczu

Jest film i muzyka... kolej na książkę. Długie wieczory to idealny czas na nadrobienie książkowych zaległości. Jeśli lubisz czytać na tablecie, warto wybrać model wyposażony w funkcję redukcji niebieskiego światła, bo to właśnie ta barwa jest najbardziej szkodliwa dla naszego wzroku – szczególnie po zmroku, który z każdym jesiennym dniem zapada coraz wcześniej. W MediaPad M3 Lite wystarczy raz ustawić opcję redukcji, a tablet zapamięta, że ma ją uruchomić w wybranych przez nas godzinach.

4. Przez żołądek do... dobrego humoru

Kanapa to kusząca opcja, gdy za oknem mokro i zimno, ale jesienny wieczór można spędzić także bardziej aktwynie, na przykład gotując dla siebie i bliskich. Dobre jedzenie doskonale poprawia nastrój. Nawet jeżeli umiejętnościami kulinarnymi nie dorównujemy szefom kuchni z gwiazdkowych restauracji, internet jest pełen prostych przepisów i poradników w formie filmów. Wystarczy postawić tablet w wygodnym miejscu i postępować według instrukcji profesjonalistów. Dzięki dużemu, 10-calowemu ekranowi uwadze nie umknie żaden szczegół przepisu na pyszne danie czy deser.

5. Kącik dla dziecka

Z każdym dniem coraz więcej czasu będziemy spędzać w domu, nie na zewnątrz. Ta zmiana jest istotna przede wszystkim dla dzieci, które – pozbawione huśtawek i zjeżdżalni – będą potrzebować alternatywnych rozrywek. Obok rysowania, czytania czy układania klocków na pewno znajdzie się chwila i chęć na gry komputerowe i bajki. Badania pokazały, że do takich rozrywek w warunkach domowych chętnie używany jest tablet. I jak zawsze, niezwykle ważne jest, by podczas zabawy dzieci nie trafiły w nim na treści, które nie są dla nich przeznaczone. W M3 lite stworzony został Kącik dziecięcy. Jest to specjalnie wydzielona strefa, w której znajdują się tylko programy odpowiednie dla najmłodszych członków rodziny. Rodzice mogą skonfigurować tablet tak, aby udostępnić dziecku jedynie wybrane aplikacje. Początkowo maluch ma do dyspozycji aparat, dyktafon oraz program do rysowania, a wszystkie jego zdjęcia, nagrania czy obrazki zapisywane są w oddzielnym, dostępnym dla niego folderze. Rodzice mogą rozbudować pulpit swojej pociechy o wybrane aplikacje, dopasowane do jego wieku i możliwości. To od rodzica zależy, jak jego dziecka spożytkuje chwile spędzone z tabletem. Co więcej, rodzic ma także kontrolę nad czasem trwania zabawy i może go zaplanować co do minuty.

6. Zakupy pod drzwi
Zmiana aury i coraz krótszy dzień sprawiają, że mamy mniej chęci i czasu na wędrowanie po sklepach. Zakupy przez internet stają się cenną alternatywą. Zamiast tracić czas w kolejkach do przymierzalni czy kasy, można z przyjemnością, pod ciepłym kocem, posurfować w internecie. Duży ekran M3 lite, z bardzo praktyczną funkcją dzielenia ekranu, pozwala równocześnie korzystać z dwóch różnych aplikacji, dając możliwość porównywania i wybierania ciepłych płaszczy, butów i czapek. Bo... niebawem zima! Wtedy polecamy przeczytać nasz poradnik od nowa i razem z pierwszym śniegiem zastosować go jeszcze raz, póki nie zaświeci wiosenne słońce.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
6 sposobów na jesienną chandrę
Uwaga, czas uzbroić się na jesień! Oczywiście w koc, kubek z herbatą, listę ulubionych filmów, płyt i książek, a do tego w nowoczesne urządzenie, które pozwoli nam poczuć się jak w kinie czy na koncercie. Bez konieczności ruszania się z domu! Jesień nastraja nas melancholijnie, sprawia, że nieco zwalniamy tempo życia.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe