Środa, 19 czerwca 2024r. Gerwazego, Protazego, Sylwii
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Zamach Na Państwo - Niewygodny Waszkiewicz

Wielka premiera płyty DVD "Zamach Na Państwo - Niewygodny Waszkiewicz" już 15.XII.2017 r. pod patronatem MTV24.TV, ATV, One Media Group, Imperium Kobiet i Planety Kobiet odbędzie się w Krynicy Zdrój. Na DVD znajdą się dwie wersje filmu z napisami w językach polskim i angielskim.
Film „Zamach na Państwo”, polskiego reżysera i scenarzysty Andrzeja Tarkowskiego – Kiliszewskiego powstał w oparciu o scenariusz adoptowany, na motywach książki InaryVilkaste. Tragedia jednej rodziny przez pryzmat 10-letniej historii całego kraju.

Czy można sobie wyobrazić państwo europejskie, w którym ludzie żyją pod całkowitą kontrolą służb specjalnych? Ci, którzy walczyli o system - fizycznie zostają zniszczeni ! Małżonkowie Vladimir Waszkiewicz i InaraVilkaste doświadczali tego koszmaru "Orwellian". Akty terroru, morderstwa polityczne, porwania, korupcja w najwyższych szczeblach władzy, to świat, w którym prawa człowieka nie mają znaczenia. Vladimir Waszkiewicz - przeżył trzy próby zamachu na życie, wobec niego ogłoszono polowanie - a wszystko dlatego, że posiadane przez niego informacje mogą zniszczyć imperium zbrodnicze całego państwa.

Vladimir Waszkiewicz - w niedawnej przeszłości, był rządowym urzędnikiem wyższej rangi: Szef Wydziału ds. Przestępczości Cywilnej i Zastępca Dyrektora Służby Skarbowej Republiki Łotewskiej. Przeprowadził zaawansowane reformy, walczył z korupcją i przemytem, a w rezultacie stał się realnym zagrożeniem dla wielu wpływowych ludzi, uprawnionych i silnych od świata wielkiej polityki i przestępczości. Dzisiaj Vladimir jest w Austrii w placówce medycznej.

Inara Vilkaste jest żoną Władimira Vaszkiewicza, znanego działacza na rzecz praw człowieka i businesswoman w Europie. Pokonuje podróż z Rygi do Wiednia, aby spotkać swojego ukochanego męża. I od razu staje się jasne: życie tej rodziny, jak gotowy scenariusz do aktorskiego thrillera Hollywood, gdzie każdy dzień - jak nowy rozdział. W swoim jedynym wielkim wywiadzie Vladimir Waszkiewicz wymienia osoby, którzy stoją za próbą zamachu na jego życie. Wszyscy z nich – to wyżsi urzędnicy łotewskich służb specjalnych, takich jak kontr-wywiad SAB (Urząd Ochrony Konstytucji Łotwy), KNAB (Biuro ds.zapobiegania i walki z korupcją), DP (Sicherheitspolizei), a także służby ochrony prezydenta i łotewskiego Sejmu.

Autor filmu ma podstawowe pytanie: co naprawdę jest ukryte za elewacją młodej demokracji w tym pozornie spokojnym i spokojnym kraju bałtyckim? Dziennikarskie śledztwo daje nowe spojrzenie na współczesną historię Łotwy. Okazuje się, że tragedia rodziny Vladimira Waszkiewicza - nie jest to jedyny przypadek, i technik, które dziś są wykorzystywane w celu wyeliminowania „dysydentów” - est naprawdę szokujące.

Akty terroru, morderstwa polityczne, porwania, tortury, nadzoru, nękania w mediach - i to tylko wierzchołek góry lodowej. Analizując dokumenty świadczące o zbrodniach, które przez lata trzymane pod hasłem kodu „tajne”, - reżyser filmu dochodzi do wniosku, że na Łotwie za pieniądze europejskich podatników został zbudowany system karnej ochrony interesów jednej siły politycznej.

Opracował: One Media Group
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Zamach Na Państwo - Niewygodny Waszkiewicz
Wielka premiera płyty DVD "Zamach Na Państwo - Niewygodny Waszkiewicz" już 15.XII.2017 r. pod patronatem MTV24.TV, ATV, One Media Group, Imperium Kobiet i Planety Kobiet odbędzie się w Krynicy Zdrój. Na DVD znajdą się dwie wersje filmu z napisami w językach polskim i angielskim.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Dobrze że taki wartościowy film trafia do Polski , ukłony dla wydawcy tego dokumentu
Robert  2017-11-21 06:38:38
Brawo dla wydawcy !!
Rafal  2017-11-20 19:05:10


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe