Poniedziałek, 17 grudnia 2018r. Jolanty, Łukasza, Olimpii
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Jak pielęgnować nosek dziecka?

Noski, zarówno większe, jak i te najmniejsze, czasami potrzebują pomocy. Dla małego dziecka katar to niemałe wyzwanie. Odpowiednia higiena nosa przynosi dziecku ulgę, pomaga pozbyć się uciążliwego kataru. Jak w bezpieczny i łatwy sposób zadbać o zatkany nos dziecka?
Nieprzespane noce, brak apetytu, ryzyko rozwoju infekcji – katar u dziecka czy niemowlęcia to duże zmartwienie dla rodzica, a dla dziecka problem, z którym nie umie sobie samodzielnie poradzić. Jakie są sprawdzone sposoby na uporanie się z dokuczliwymi objawami nieżytu nosa?

Mały nosek, duże wyzwanie

Choć katar jest dość powszechny, jest szczególnie trudnym doświadczeniem dla małych dzieci. Wielu młodych rodziców przekonało się, że małe dziecko z katarem często budzi się w nocy, płacze, dusi się. Dzieci, które cierpią na nieżyt nosa, często grymaszą przy jedzeniu, nie mają apetytu. Noworodki i niemowlęta nie potrafią naturalnie oddychać przez usta, dlatego ssąc pokarm, próbują jednocześnie oddychać i połykają powietrze, co może powodować bolesne kolki i ogólne rozdrażnienie. Inną poważniejszą konsekwencją są bezdechy, do których może dochodzić poprzez katar. Innym niebezpieczeństwem nieleczonego, długotrwałego nieżytu nosa są zaburzenia prawidłowego rozwoju, których konsekwencją są powikłania laryngologiczne, czy ortodontyczne.

Ważna odpowiednia pielęgnacja


Rodzice czasami obawiają się, że oczyszczanie nosa będzie dla dziecka czymś nieprzyjemnym. Higiena nosa nie musi być przykrym przeżyciem, ale może stać się jednym z codziennych rytuałów, okazją do dobrej zabawy. Dzieci nie boją się tego, co znają i co jest wprowadzane do ich życia poprzez zabawę. I tak właśnie można zapoznać je ze stosowaniem fizjologicznych roztworów soli donosowych, które, jeśli są podane w formie delikatnej, rozproszonej mgiełki – skutecznie i bezpiecznie usuwają nadmiar wydzieliny z nosa i są przyjazne nawet dla bardzo delikatnej śluzówki nosa. Ważne też, by dozownik był dopasowany do nosa dziecka, a wydzielana z niego mgiełka była delikatna i rozproszona, dzięki czemu optymalnie nawilży błonę śluzową nosa, łagodząc objawy niedrożności.

– Rodzice nie zawsze pamiętają, że w przypadku pojawienia się kataru u małych dzieci i niemowląt, ważne jest regularne oczyszczanie nosa. Warto wybierać produkty, które są odpowiednio dopasowane do anatomii i fizjologii małego dziecka, a tym bardziej niemowlęcia. Bezpieczne i delikatne są np. izotoniczne, fizjologiczne roztwory soli. Należy również zwrócić uwagę na dobór odpowiedniej, pediatrycznej końcówki aplikatora. – mówi dr Łukasz Dembiński, specjalista pediatrii z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 


– Warto korzystać z preparatów, które można stosować w każdej pozycji dziecka, nawet leżącej. Dzięki temu, aplikacja jest dużo łatwiejsza u niemowląt, które jeszcze nie siedzą. Niektóre dzieci boją się silnego strumienia wody, krztuszą się, dlatego warto wybierać produkt w postaci delikatnej mgiełki.


Przyjazna dla noska delikatna mgiełka


Odpowiedzią na potrzeby dzieci i rodziców jest fizjologiczny roztwór soli mineralnych Disnemar Baby, opracowany przez firmę Mylan. Fizjologiczny, izotoniczny roztwór w postaci mgiełki pomaga oczyścić nos, przez co skraca czas trwania kataru, nawilża śluzówkę, a także zmniejsza obrzęk śluzówki. Specjalnie zaprojektowany dozownik, dopasowany do nosków, nawet tych najbardziej wrażliwych, umożliwia bardzo przyjazną aplikację preparatu w formie delikatnej mgiełki, która bezpiecznie oczyszcza nos i może być aplikowana w każdej pozycji ciała. Dzięki temu rodzic podczas codziennych zabiegów higienicznych u dziecka czuje się pewniej i bardziej komfortowo. Disnemar Baby zalecany jest do stosowania u dzieci i niemowląt już od 1. dnia życia.

Disnemar Baby:

Disnemar Baby jest fizjologicznym roztworem soli mineralnych – rozpylanym donosowo, w postaci delikatnej mgiełki. Disnemar Baby może być stosowany w katarze, nieżycie nosa, przesuszeniu śluzówki nawet już u bardzo małych dzieci, od 1. dnia życia. Pediatryczny dozownik rozpyla preparat do postaci rozproszonej delikatnej mgiełki. Dzięki temu aplikacja jest przyjemna dla noska i wygodna. Bezpieczeństwo dla nosków, komfort i wygoda dla rodziców.

Opakowanie: 250 dawek, cena ok 19,99 PLN.

Disnemar Baby, wyrób medyczny.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Jak pielęgnować nosek dziecka?
Noski, zarówno większe, jak i te najmniejsze, czasami potrzebują pomocy. Dla małego dziecka katar to niemałe wyzwanie. Odpowiednia higiena nosa przynosi dziecku ulgę, pomaga pozbyć się uciążliwego kataru. Jak w bezpieczny i łatwy sposób zadbać o zatkany nos dziecka?
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe