Sobota, 25 maja 2019r. Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Polecamy: Robótki na paluszkach

Barbara Palewicz-Ryży, dziewiarka, autorka bloga i popularnego programu telewizyjnego Sztrykowanie na ekranie, zdradza tajniki opracowanej przez siebie techniki tworzenia dzianiny bez żadnych narzędzi – wystarczają dłonie i włóczka. Zapewnia, że to wspaniały sposób na relaks, a jednocześnie prosty i szybki sposób na wykonanie oryginalnych wyrobów.
Do tej pory włóczki były wykorzystywane głównie w robótkach na drutach i szydełku. Robótki na paluszkach pozwalają uzyskać podobne rezultaty – niejednokrotnie dużo szybciej i prawie zupełnie bez narzędzi. Technika, którą opracowała autorka książki Robótki na paluszkach pozwala na tworzenie dużych płaskich dzianin i wyrobów na okrągło np. czapek, a także zdobień tych dzianin różnymi ściegami. Razem z Karoliną Kózką-Wrodarczyk, autorką zdjęć, stworzyły przepiękny i niezwykle inspirujący poradnik, dzięki któremu czytelnicy będą mogli nauczyć się techniki i rozpocząć przygodę z rękodziełem. Idealny na zimowe wieczory, ale nie tylko.

Barbara Palewicz-Ryży jest wielką pasjonatką i promotorką rękodzieła. I mimo że, jak zauważa we wstępie, w dzisiejszych czasach, kiedy niemal wszystko można kupić w sklepach, tworzenie rzeczy ręcznie, bez użycia skomplikowanych i drogich przyrządów, może wielu osobom wydawać się anachroniczne, a nawet dziwne (…) Rękodzieło powraca – tym razem nie jako jedyny sposób na wytworzenie rzeczy, jak miało to miejsce dawniej, ale jako odskocznia od cyfrowego świata, która daje nam możliwość powrotu do harmonii. Podkreśla zbawienną wartość pracy wykonanej własnymi rękami dla zabieganego umysłu i satysfakcji z własnoręcznie wykonanych dzieł.

W książce, oprócz opisu rozmaitych technik i włóczek zalazły się również podpowiedzi jak je wykorzystać – czytelnicy znajdą w niej kilkanaście projektów m.in.: bransoletek, czapek, szalików, toreb wymagających różnego stopnia zaawansowania. Każdą nową umiejętność można przećwiczyć i utrwalić w praktyce. Dzięki pięknym zdjęciom Karoliny Kózki-Wrodarczyk książka, krok po kroku, prowadzi nas przez tajniki dziergania na paluszkach, zaczynając od prostych, aż po zaawansowane techniki, pozwalające na tworzenie praktycznych i pięknych wyrobów.

Barbara Palewicz-Ryży zachęca do kreatywności i szukania rozwiązań nie tak bardzo oczywistych – w zależności od wybranej włóczki, zwykły łańcuszek może zmienić się w wyjątkowy i przyciągający uwagę szalik: Może się wydawać, że dzianinowy łańcuszek nadaje się jedynie do wykonania drobnych wyrobów, na przykład biżuterii. Wystarczy jednak zastosować włóczkę odpowiedniej grubości, by wykonać całkiem spory szalik. Jeśli w najbliższej pasmanterii nie znajdziesz grubej włóczki, możesz wykonać ją samodzielnie. Wymaga to sporo pracy, ale efekt jest wart zachodu.

Robótki na paluszkach mogą wykonywać osoby w każdym wieku. Autorki pokazują także, jak pasję do włóczkowych splotów rozszerzyć na wspólną pracę i zabawę z dziećmi, pomagając im ćwiczyć małą motorykę. Robótki znajdują też zastosowanie jako technika rehabilitacji dłoni.

O autorkach:

Barbara Palewicz-Ryży – dziewiarka, organizatorka spotkań robótkowych, warsztatów dziewiarskich, autorka bloga Druterele.blogspot.com i programu Sztrykowanie na Ekranie w TV Imperium, tłumaczka poradników, magister geografii, przewodnik, mama i żona.

Karolina Kózka-Wrodarczyk - architektka z wykształcenia i fotografka z zamiłowania, rękodzieło traktuje jako odskocznię od codzienności, to ona przygotowała wszystkie stylizacje do książki.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Polecamy: Robótki na paluszkach
Barbara Palewicz-Ryży, dziewiarka, autorka bloga i popularnego programu telewizyjnego Sztrykowanie na ekranie, zdradza tajniki opracowanej przez siebie techniki tworzenia dzianiny bez żadnych narzędzi – wystarczają dłonie i włóczka. Zapewnia, że to wspaniały sposób na relaks, a jednocześnie prosty i szybki sposób na wykonanie oryginalnych wyrobów.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe