Poniedziałek, 17 czerwca 2019r. Laury, Leszka, Marcjana
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Mistrzowski prezent na święta

Rodzina, praca, dom i przybywające z każdym dniem obowiązki. A gdzie w tym wszystkim zabiegana matka - Polka może znaleźć czas dla siebie? Inspirujące podpowiedzi znajdziemy na kartach wyjątkowej książki Kingi Bogdańskiej, „Mistrzyni Swojego Życia. Żonglująca Matka”.
Liczba zadań, które spoczywają na współczesnej kobiecie jest naprawdę ogromna: powinna być idealną matką i żoną, perfekcyjną pracownicą, czuje presję, by wciąż się doskonalić, a przy tym - wyglądać "jak milion dolarów". Tak rozumiany perfekcjonizm prowadzi w ślepą uliczkę własnych pretensji, niespełnionych oczekiwań i poczucia winy, nie można bowiem być ideałem w każdej dziedzinie życia. Kłopot polega jednak na tym, że wiele kobiet potrafi latami żyć w narzuconym Sobie Samej kieracie, nie przyznając się do niewygodnej roli, jaką przyszło im odgrywać.

Aby uzmysłowić sobie ten stan, potrzebny jest impuls, który zmusi do porzucenia narzuconych schematów i zmobilizuje do działania. Znakomitym motywatorem do pozytywnych zmian jest książka Kingi Bogdańskiej, przyjaciółki w zmianie, „Mistrzyni Swojego Życia. Żonglująca Matka”.

- To książka skierowana do pracujących matek, do kobiet, które mają tyle obowiązków na głowie, że zapominają o Sobie i tracą kontakt ze Sobą. Przestają się uśmiechać. Nic ich nie cieszy. Nie realizują Swoich pasji. Są coraz bardziej sfrustrowane, odreagowują na dzieciach, bo są zmęczone. Czują się jak chomiki w kołowrotku, pędząc nie wiadomo za czym. W głębi serca zaczynają czuć dyskomfort i pojawiają się pytania: o co chodzi? Co się dzieje? Jak wygląda to moje życie? Czy ja jestem szczęśliwa? Czy właśnie tak chcę aby wyglądało moje życie?- mówi Kinga Bogdańska w wywiadzie dla magazynu "Imperium Kobiet".

Na kartach książki Kingi Bogdańskiej nie znajdziemy prostych odpowiedzi na te pytania. Próżno też szukać gotowych recept na szczęście i podanych jak na tacy wskazówek, od których aż się roi w liczne występujących na rynku księgarskim poradnikach. Zamiast tego Autorka zaprasza nas w podróż w głąb Samej Siebie. Nie będzie to wyprawa z biletem pierwszej klasy w ręku i z pakietem "all inclsive".

 


Jeśli jednak odważysz się wyruszyć w drogę, możesz zyskać znacznie więcej niż ładne widoki oglądane przez szybę: możesz zmienić Siebie, swoje nastawienie do wielu spraw, możesz sprawić, że znów zaczniesz się uśmiechać! Szczerze uśmiechać!

- Najważniejsze, moim zadaniem, jest zająć się Sobą i zastanowić się, czego tak na prawdę chcę od życia, jak ono ma wyglądać, czy to, jak jest teraz, mnie satysfakcjonuje, dokąd zmierzam, jak widzę Siebie za kilka lat. Być Mistrzynią Swojego Życia to żyć na własnych zasadach, według swoich reguł, z radością w sercu realizować Swoje pasje, wziąć odpowiedzialność za Swoje życie i ponosić tego konsekwencje. - mówi Kinga Bogdańska, autorka książki „Mistrzyni Swojego Życia. Żonglująca Matka”.

- Jak to zrobić? Przede wszystkim trzeba poznać Siebie i pokochać swoje jasne i ciemne strony. Rozwijać to, co ma się mocnego, skupiać się na pozytywach, rozwijać talenty, uzdrowić Swoją przeszłość i z jasną wizją iść do przodu. To być w „tu i teraz” i doceniać to, co się ma. To jest proces. Droga, którą trzeba odbyć.

Książka Kingi Bogdańskiej, „Mistrzyni Swojego Życia. Żonglująca Matka” pozwala zatrzymać się w szaleńczym biegu, by wsłuchać się w Siebie i zacząć, choćby w niewielkim stopniu, myśleć również o Swoich potrzebach. Słowem - to idealny prezent pod choinkę dla każdej współczesnej, zabieganej kobiety!

Książka dostępna na www.kingabogdanska.com
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Mistrzowski prezent na święta
Rodzina, praca, dom i przybywające z każdym dniem obowiązki. A gdzie w tym wszystkim zabiegana matka - Polka może znaleźć czas dla siebie? Inspirujące podpowiedzi znajdziemy na kartach wyjątkowej książki Kingi Bogdańskiej, „Mistrzyni Swojego Życia. Żonglująca Matka”.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe