Czwartek, 19 wrzesnia 2019r. Januarego, Konstancji, Leopolda
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Szefowa Facebooka napisała książkę!

Sheryl Sandberg, szefowa Facebooka, symbol sukcesu i kobiecej siły w biznesie, daje się poznać jako zraniona kobieta i samotna matka. W szczerej do bólu książce "Opcja B" opowiada o swojej drodze od rozpaczy do próby podniesienia się po tragedii. Książkę poleca redakcja działu Kultura portalu Planetakobiet.com.pl.
PO NAGŁEJ ŚMIERCI MĘŻA Sheryl była pewna, że ani ona, ani jej dzieci już nigdy nie doświadczą niczym niezmąconej radości. Wtedy usłyszała od przyjaciela, Adama Granta, psychologa, o krokach, które można podjąć, aby odzyskać równowagę i podnieść się po tragicznym zdarzeniu. Sandberg dzieli się swoimi przeżyciami począwszy od strasznej chwili, w której znalazła męża na podłodze w siłowni.

Jednak Opcja B to także opowieść o ludziach, którzy zdołali pokonać chorobę, utratę pracy, napaść seksualną, katastrofy naturalne i przemoc podczas wojny. Ich historie to dowód siły i wytrzymałości ludzkiego ducha… oraz zdolności ponownego przeżywania radości. Przemyślenia Sheryl łączą się z wynikami badań psychologicznych. Odporność psychiczna pochodzi z ludzkiego wnętrza i wsparcia innych ludzi. Opcja B wyjaśnia jak pomagać tym, którzy przeżywają kryzys, jak okazywać współczucie samemu sobie, wychowywać odporne psychicznie dzieci oraz budować silne rodziny, społeczności i firmy.

Dwa tygodnie po stracie męża Sheryl przygotowywała się do szkolnej imprezy, w której zwykle biorą udział ojcowie dzieci. Kiedy jęknęła: „Chcę Dave’a spowrotem”, jej przyjaciółka odrzekła: „Plan A nie istnieje” i obiecała, że pomoże jej wykorzystać jak najlepiej plan B.

Wszyscy realizujemy jakiś plan B. Książka Sheryl Sandberg pomoże nam zrobić z niego najlepszy pożytek.

 

O książce:


Kinga Dębska, reżyserka wchodzącego właśnie do kin filmu Plan B, który - przypadkowo w stosunku do ukazania się książki Opcja B w Polsce – również opowiada historie ludzi podnoszących się po traumatycznych przeżyciach.

- Najbardziej ujmuje mnie w „Opcji B” niespotykana szczerość Sheryl Sandberg, która jest jedną z najbardziej wpływowych kobiet na świecie, a mimo to odważnie opowiada o swoim bólu, porażkach i błędach. Mało kogo stać na taką otwartość. Myślę, że ona doskonale zdaje sobie sprawę, że tym sposobem zjednuje sobie rzesze miłośników na całym świecie. I zmienia świat. Jej książka, tak jak mój nowy film pod tytułem „Plan B”, niesie pocieszenie i zaraża optymizmem. Mimo wszystko. Bo „czasami trzeba przejść przez coś strasznego, żeby zdać sobie sprawę z piękna na tym świecie.


Malala Yousafazai, laureatka pokojowej nagrody Nobla:

- Polecam tę książkę wszystkim ludziom na świecie. Nikt nie zdoła uniknąć smutku, straty i rozczarowania życiem, dlatego najlepszym pomysłem jest stworzenie własnego planu B.


Bill i Melinda Gates, wiceprezesi Bill&Melinda Gates Foundation:

- Trudno jest nawiązać kontakt z czytelnikami. Jeszcze trudniejsze jest dopomożenie im w podjęciu konkretnych kroków, by zmienić swoje życie na lepsze. Plan B robi jedno i drugie.

Poradnik, który natychmiast stał się bestsellerem w Stanach Zjednoczonych będzie miał premierę w Polsce 15 lutego.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Szefowa Facebooka napisała książkę!
Sheryl Sandberg, szefowa Facebooka, symbol sukcesu i kobiecej siły w biznesie, daje się poznać jako zraniona kobieta i samotna matka. W szczerej do bólu książce "Opcja B" opowiada o swojej drodze od rozpaczy do próby podniesienia się po tragedii. Książkę poleca redakcja działu Kultura portalu Planetakobiet.com.pl.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe