Poniedziałek, 21 stycznia 2019r. Agnieszki, Jarosława
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Drużyna Energii gra o zdrowie najmłodszych

Drużyna Energii od kilku miesięcy zachęca młodych ludzi do aktywności fizycznej. W ostatnim miesiącu biorący w niej udział uczniowie nagrali aż 4375 filmów, w których powtarzali ćwiczenia ambasadorów. Udowadnia to, że technologia może być naszym sprzymierzeńcem w walce o zdrowie i rozwój dzieci. Mechanizm działania Drużyny Energii jest prosty.
Krzysztof Golonka, Bartosz Ignacik, Marek Citko oraz Krzysztof Ignaczak co miesiąc proponują uczniom VI i VII klas szkół podstawowych zestaw nowych ćwiczeń. Młodzi z pomocą nauczycieli nagrywają materiały wideo ze swoich treningów i przesyłają je na platformę konkursową. Na koniec miesiąca, do najaktywniejszej szkoły przyjeżdżają ambasadorzy organizując niepowtarzalną rywalizację, w której liczy się precyzja, powtarzalność i technika. Jest o co walczyć! Dla trzech najlepszych szkół w całej edycji nagrodą jest wyposażenie sali gimnastycznej. Organizatorzy przewidzieli też wyróżnienia indywidualne.

- Co piąte dziecko w wieku szkolnym jest otyłe lub ma nadwagę. Młodzi ludzie nagminnie korzystają ze zwolnień z WF-u, mają złe nawyki żywieniowe i przede wszystkim za dużo czasu spędzają przed komputerem – ciągle słyszymy narzekania na ten temat. Postanowiliśmy nie przyglądać się temu bezczynnie, tylko działać – mówi Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy Grupy Energa.

Zaproponowana przez organizatorów formuła przypadła do gustu młodzieży i nauczycielom. Do projektu zgłosiło się blisko 600 szkół podstawowych z całej Polski! Na podstawie przygotowanych przez nie krótkich filmów organizatorzy wybrali 100 najlepszych, których uczniowie walczą w kolejnej fazie Drużyny Energii.

– Każdy z tych filmów jest inny, tak jak każda szkoła jest inna. Na wideo widać zarówno nowoczesne, pełnowymiarowe hale sportowe, jak i pamiętające kilka pokoleń uczniów ciasne sale gimnastyczne. Tym, co łączy wszystkie te materiały jest pasja i oryginalność – podkreśla Krzysztof Ignaczak.

 


Co ważne, zaangażowanie szkół w projekt nie było jednorazowym zrywem, a wzrasta z miesiąca na miesiąc. W grudniu za pomocą platformy konkursowej przesłano blisko 3000 filmów z uczniami wykonującymi ćwiczenia ambasadorów. W styczniu filmów było aż 4375, a pierwsze miejsce po zaciętej rywalizacji przypadło Szkole Podstawowej nr 13 im. Polskich Olimpijczyków w Żorach, która minimalnie wyprzedziła szkoły z Kętrzyna oraz Łęgu Probostwa.

- Wizyta ambasadorów Drużyny Energii była dla uczniów wielkim przeżyciem. Dzieciaki włożyły w te ćwiczenia ogromnie dużo zaangażowania. Niektórym oczywiście wychodziły one lepiej, niektórym gorzej, jednak wszyscy robili je z uśmiechem i radością, a przecież o to w sporcie chodzi
– komentuje Michał Kot, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Olszynach, którego uczniowie zwyciężyli w grudniu i jako pierwsi wzięli udział w Turbokozakowej rywalizacji z ambasadorami.

– Wiem, jak trudne jest nie tylko wykonanie triku czy ćwiczenia, ale i nagranie go, więc tym bardziej doceniam precyzję, z jaką podeszła do tego nasza młodzież. Mogę powiedzieć jedno: jestem dumny, że Drużyna Energii jest taka zdolna i czekam na więcej – podsumowuje Krzysztof Golonka.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Drużyna Energii gra o zdrowie najmłodszych
Drużyna Energii od kilku miesięcy zachęca młodych ludzi do aktywności fizycznej. W ostatnim miesiącu biorący w niej udział uczniowie nagrali aż 4375 filmów, w których powtarzali ćwiczenia ambasadorów. Udowadnia to, że technologia może być naszym sprzymierzeńcem w walce o zdrowie i rozwój dzieci. Mechanizm działania Drużyny Energii jest prosty.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

takie akcje są bardzo potrzebne, brawo
Gabi23 2018-02-25 12:13:12


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe