Czwartek, 19 wrzesnia 2019r. Januarego, Konstancji, Leopolda
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Olivia Drost na London Fashion Week

Właśnie zakończyła się kolejna edycja London Fashion Week, jednego z największych wydarzeń w świecie mody, na którym prezentowane były kolekcje jesień/zima 2018. Do stolicy Wielkiej Brytanii przyjechało kilka tysięcy gości – projektanci, modelki, gwiazdy przedstawiciele międzynarodowej prasy, telewizji, blogerzy, fotografowie, influencerzy.
Cykliczne tygodnie mody to szansa nie tylko dla wielkich projektantów, takich jak Burberry czy Maison Margiela na zwrócenie uwagi reporterów.

Przed każdym pokazem fotografowie wyłapują najlepiej ubrane gwiazdy, blogerów i zaproszonych gości. Przed wejściem do British Fashion Council, w którym w trakcie londyńskiego tygodnia mody odbywały się liczne pokazy (między innymi Richarda Quinna, na którym pojawiła się królowa Elżbieta II), uwagę fotoreporterów skupiła zjawiskowa suknia autorstwa polskiej projektantki.

„Zmierzam na londyński Fashion Week, który relacjonuję dla indonezyjskiego CNN, ale to jednak kreacja „made in Poland” najbardziej zachwyciła fotoreporterów. :) Duma!” - napisała Olivia Drost na Twitterze.

Polka pracuje jako korespondentka z Londynu dla indonezyjskiego CNN. Przez miniony tydzień relacjonowała wydarzenia i największe pokazy, m.in. Burberry, Maison Margiela i Mary Katrantzou. Na tę okoliczność postanowiła wybrać jednak kreację rodzimej projektantki.

– Kocham Azję Południowo-Wschodnią, w której przeżyłam niesamowity rok i uwielbiam Londyn, ale jestem ogromną patriotką. Staram się w swoich materiałach i działaniach promować Polskę i zdolnych Polaków – przyznaje dziennikarka. Reporterka przed jednym z pokazów miała na sobie suknię młodej polskiej projektantki, Magdaleny Popiel.

 


– To była miłość od pierwszego wejrzenia (śmiech). Gdy zobaczyłam tę suknię, stwierdziłam, że wygląda jak z bajki
– mówi Olivia Drost. Kreacja została wykonana z kilku odcieni różowego tiulu i ręcznie przyszywanych różyczek.

– Kilkunastu fotoreporterów i blogerów zaczepiało mnie przed wejściem na każdy pokaz. Prosili o pozowanie do zdjęć, pytali o nazwisko projektanta. Gdy jednemu z nich z dumą wyjaśniłam, że autorką jest Polka, odparł: „muszę przyjechać na polski tydzień mody, skoro macie tam tak dobrych projektantów” - dodaje dziennikarka.

Magdalena Popiel ukończyła kurs konstrukcji eksperymentalnej w Central Saint Martins w Londynie. Jej kolekcje to ciekawe, niepowtarzalne wzory, pojawiające się w postaci printów oraz ręcznie tworzonych haftów i naszywanych koralików. Lubi eksperymentować z konstrukcją, stosować asymetrię. Ma za sobą półfinał Fashion Designer Awards 2016, finał New LOOK Design Refresh oraz Carlo Rossi 2016.

Natalia Chojnacka
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Olivia Drost na London Fashion Week
Właśnie zakończyła się kolejna edycja London Fashion Week, jednego z największych wydarzeń w świecie mody, na którym prezentowane były kolekcje jesień/zima 2018. Do stolicy Wielkiej Brytanii przyjechało kilka tysięcy gości – projektanci, modelki, gwiazdy przedstawiciele międzynarodowej prasy, telewizji, blogerzy, fotografowie, influencerzy.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe