Poniedziałek, 21 stycznia 2019r. Agnieszki, Jarosława
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Antysmogowe zabiegi w klinikach urody

Smog sprawia, że wyglądamy o kilka lat starzej. O wpływie smogu na skórę i proces jej starzenia opowiada DR N. MED. JULITA ZACZYŃSKA-JANECZKO, Specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, wenerolog, kosmetolog lekarski, Vice prezes Sekcji Kosmetologii Lekarskiej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.
Smog sprawia, że wyglądamy starzej!

Smog to problem dużych miast, o którym najczęściej mówi się w kontekście chorób płuc i alergii. Nie możemy jednak zapominać, że ma on również ogromny wpływ na skórę. Jest ona narażona na kontakt ze szkodliwymi substancjami, w których skład wchodzą związki azotu, siarki, dwutlenku węgla oraz pyły o bardzo drobnych cząsteczkach PM 10 oraz PM 2,5. Osiadają one na skórze zaburzając jej funkcjonowanie oraz wywołując stres oksydacyjny. Jest to związane z powstawaniem wolnych rodników, które odpowiadają za szybsze starzenie się. Uszkadzają one komórki i osłabiają struktury skóry na wszystkich poziomach. Można z tego wywnioskować, że mieszkanki terenów o czystym powietrzu stosujące tę samą pielęgnację, co kobiety żyjące w mieście, będą miały o wiele ładniejszą cerę oraz będą wolniej się starzeć.

Skóra pełni funkcję ochronną, termoregulacyjną, bierze udział w gospodarce wodnej,oddychaniu, wydalaniu potu oraz toksyn. Łatwo się więc domyślić, że zalegająca na niej warstwa zanieczyszczeń oraz ich toksyczny wpływ będą znacząco obijały się na jej kondycji. Smog może wywoływać alergie, prowadzić do przesuszenia oraz uwrażliwienia skóry. Staje się ona szorstka i niemiła w dotyku, a pod naszymi oczami widać zasinienia, które świadczą m.in. o odkładaniu się toksyn w organizmie oraz o niedotlenieniu. Uaktywnić może się również trądzik, a długa ekspozycja na dwutlenek azotu może przyczynić się do powstawania ciemniejszych miejsc na skórze. Już po kilku dniach przebywania w zanieczyszczonym środowisku zauważamy, że staje się ona bardziej poszarzała oraz wrażliwa na czynniki, na które do tej pory nie reagowała swędzeniem czy pieczeniem. Są to typowe objawy stresu oksydacyjnego. Problemy dermatologiczne, z którymi się borykamy zostaną najprawdopodobniej spotęgowane. Jeżeli zauważamy, powyższe objawy powinniśmy odpowiednio zareagować. Co możemy zrobić zanim rozważymy przeprowadzkę?

Jak powstrzymać zły wpływ smogu na naszą skórę?

Dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza z nawilżaczem, który zadba o kondycję powietrza w domu i miejscu pracy. Należy również dostarczać odpowiedniej ilości antyoksydantów, które będą działały antagonistycznie w stosunku do wolnych rodników. Pielęgnacja domowa jest tu kluczowa. Może to być stosowanie np. serum z witaminą A,C,E, kosmetyki z kwasem ferulowym oraz rutyną. Możemy również udać się po pomoc do gabinetu medycyny estetycznej. Lekarze dermatolodzy z wykorzystaniem produktów Universkin mogą przygotować dla pacjenta indywidualne serum antyoksydacyjne z zawartością np. Superoxydysmutazy, witaminy C i rutyny. Powinno się również stosować odpowiednie kremy, które będą działały okluzyjnie oraz ochronnie na skórę. Na noc możemy zastosować NextUltraBaume, a na dzień Nextultra 3 Universkin. Produkty te dodatkowo wzmacniają naturalną odporność skóry i zabezpieczają ją przed nadmiernym wysuszeniem.

Zabiegi antysmogowe w ofertach klinik medycyny estetycznej

Do pakietu tzw. ‘zabiegów antysmogowych’ należy min. zabieg tlenoterapii, który pozwala odpowiednio dotlenić skórę, a przy okazji możemy również powdychać czysty tlen przez specjalną maseczkę. W gabinecie skorzystać można również z terapii Hydroimpact – wodorowego oczyszczania skóry. Wykorzystywany jest tutaj mechanizm działania czystego wodoru, który zatrzymuje procesy starzenia komórek, redukując wolne rodniki. Działając przeciwsmogowo stosujemy także kosmetyczne maski dotleniające np. Rich in Oxygen, NeoCO2Carbon Mask. Dobrym pomysłem będzie udanie się do lekarza na mezoterapię skóry witaminami oraz antyoksydantami np. preparatem NCTF. Wspólnie z dermatologiem rozważyć można iniekcyjne podanie Glutationu TAD 600.

Glutation jest powszechnie znanym przeciwutleniaczem zaangażowanym w detoksykację skóry oraz odpowiedzialnym za metabolizm witamin C i E. Zmień dietę by powstrzymać efekt smogu! Nasza dieta również musi ulec zmianie. Warzywa i owoce powinny w dużych ilościach zagościć na naszych talerzach. Ograniczamy natomiast żywność przetworzoną oraz czerwone mięso do minimum. Dla najwytrwalszych do rozważenia jest detox Dr Dąbrowskiej, który polega na spożywaniu tylko wybranych warzyw i owoców, aby pobudzić organizm do wewnętrznych procesów naprawczych.

Jeżeli natomiast nie jesteśmy fanami restrykcyjnych diet, ciekawym rozwiązaniem są czekoladki Esthechoc. Jest to dzienna dawka antyoksydantów w formie czekoladki zawierającej tylko naturalne składniki aktywne: kakao oraz bardzo mocne antyoksydanty - ekstrakty z alg.

Stosując powyższe zalecenia możemy znacznie ograniczyć negatywny wpływ smogu na naszą skórę oraz zapobiec przedwczesnemu starzeniu się.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Antysmogowe zabiegi w klinikach urody
Smog sprawia, że wyglądamy o kilka lat starzej. O wpływie smogu na skórę i proces jej starzenia opowiada DR N. MED. JULITA ZACZYŃSKA-JANECZKO, Specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, wenerolog, kosmetolog lekarski, Vice prezes Sekcji Kosmetologii Lekarskiej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe