Środa, 16 stycznia 2019r. Mascelego, Włodzimierza
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Polecamy: Gościnność jest kobietą!

Nadchodzi Międzynarodowy Dzień Kobiet. To moment, w którym doceniamy płeć piękną, ich obecność i zaangażowanie. W ostatnich latach można zaobserwować, że coraz więcej pań stawia na swój rozwój i spełnia się zawodowo, zwłaszcza w organizacjach medycznych oraz hotelarstwie i gastronomii.
Dlaczego tak wiele z nich można spotkać w tych branżach? Jakie stanowiska zajmują? I jakie są różnice między kobietami a mężczyznami w pracy? Postaramy się to pokazać na przykładzie hotelarstwa. 

Kobiety siłą branży
Badania wskazują, że kilka sektorów w Polsce jest bardzo mocno sfeminizowanych. Dotyczy to przede wszystkim opieki zdrowotnej, gdzie 70% pracowników to właśnie kobiety. Wiele pań pracuje również w edukacji oraz zakwaterowaniu i gastronomii, gdzie stanowią ok. 2/3 wszystkich zatrudnionych. W tych organizacjach kobiety sprawują nie tylko funkcje administracyjne czy operacyjne, ale też menedżerskie.

Przykładowo, w grupie sieci hotelarskich Louvre Hotels Group w naszym kraju aż 80% dyrektorów to właśnie panie. Pozycja kobiet w polskim hotelarstwie jest dużo wyższa niż w innych krajach, gdzie sektor ten jest domeną mężczyzn i to właśnie oni piastują wyższe stanowiska. Tak jest np. we Francji, Hiszpanii i Niemczech. Tradycja matką teraźniejszości Branże, w których dużą rolę odgrywają kobiety najczęściej wymagają dużej empatii i opiekuńczości. A ta jest utożsamiana właśnie z płcią piękną. To także wynika z historii.

- Przyjmowanie gości w domu w polskiej kulturze przez wiele pokoleń było domeną kobiet. Hotelarstwo to usługi, w których liczy się opieka i gościnność. Można zatem zadać sobie pytanie: kto lepiej mógłby prowadzić hotel, jeśli nie kobieta? Panie potrafią też bardzo dobrze zarządzać, jednocześnie nie tracąc wysokiego poczucia estetyki i dbałości o szczegóły. Z tego powodu obiekty zarządzane przez płeć piękną są zawsze zadbane, a goście zadowoleni z poziomu obsługi – tłumaczy Agnieszka Adamczuk, dyrektor ds. operacyjnych warszawskich hoteli Golden Tulip Warsaw Centre, Campanile i Premiere Classe.

Wenus kontra Mars
Istnieje też duża różnica między zachowaniem oraz podejściem do pracy kobiet i mężczyzn. Panowie z reguły są bardziej konkretni, a swoje zadania wykonują szczegółowo. Nie wychodzą jednak poza określony zakres obowiązków. Z kolei panie cechuje większa wielozadaniowość, a jako przełożone bardziej interesują się swoimi pracownikami. Jednak siłą hotelarstwa jest dobranie zespołu tak, by talenty damskie i męskie wzajemnie się uzupełniały.

- W naszej branży potrzebujemy różnych zdolności i kompetencji. Czasem zdarzają się niespodziewane i bardzo zaskakujące sytuacje, z którymi możemy sobie poradzić tylko dzięki naszym pracownikom oraz ich umiejętnościom – dodaje Agnieszka Adamczuk z Louvre Hotels Group.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Polecamy: Gościnność jest kobietą!
Nadchodzi Międzynarodowy Dzień Kobiet. To moment, w którym doceniamy płeć piękną, ich obecność i zaangażowanie. W ostatnich latach można zaobserwować, że coraz więcej pań stawia na swój rozwój i spełnia się zawodowo, zwłaszcza w organizacjach medycznych oraz hotelarstwie i gastronomii.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe