Środa, 16 stycznia 2019r. Mascelego, Włodzimierza
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Co trzecia Polka chce żyć aktywniej

Według Polek, aktywna kobieta we współczesnym świecie to taka, która ma pasje i zainteresowania (37% odpowiedzi), udziela się towarzysko i poszukuje nowych form rozrywek (25%), regularnie uprawia sport (22%) oraz pracuje zawodowo (16%). Co trzecia spośród 1434 respondentek badania „Polki o sobie”...
... deklaruje, że chce żyć aktywniej i odkryć hobby, które pozwoliłoby jej na samorealizację i kreatywne spędzanie czasu.

Wyniki badania "Polki o sobie" zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń pokazują, że współczesne kobiety poszukują nie tylko satysfakcji w życiu zawodowym, ale również na gruncie prywatnym. Liczy się dla nich jakość i forma spędzania wolnego czasu, stąd pęd do poszukiwania nowych pasji, próbowania niestandardowych rozrywek, a nawet testowania sportów ekstremalnych.

- Z roku na rok coraz więcej kobiet poszukuje dreszczyka emocji w powietrzu, w wodzie czy za kierownicą. Lot w tunelu aerodynamicznym, skok ze spadochronem czy nawet wyprawa off road – z takich rozrywek chętnie korzystają również Panie. Wyniki realizowanych przez nas badań i analiza profilu osób korzystających z niestandardowych form aktywności w Polsce pokazują, że kobiety są często inicjatorkami oryginalnych rozrywek. Chcą pokonywać własne lęki i przeżyć niezapomnianą przygodę, dlatego próbują sportów ekstremalnych.
 –komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Wśród wyzwań na bieżący rok, 36% z 1434 respondentek badania, wskazuje na potrzebę znalezienia nowej pasji, która daje szansę na samorealizację i kreatywne spędzanie czasu. Na drugim miejscu Polki wymieniają spróbowanie nowej aktywności fizycznej (29% odpowiedzi), w tym również sportów ekstremalnych. Dla 19% kluczowym celem jest zmiana pracy, a dla 16% znalezienie lub zmiana partnera. Według 37% zapytanych przez serwis Prezentmarzeń Polek, aby życie było lepsze i bardziej satysfakcjonujące, trzeba przede wszystkim żyć aktywniej.

- Polki są coraz odważniejsze w próbowaniu oryginalnych rozrywek i sportów wymagających większej sprawności fizycznej. Są aktywne, szukają ciekawych i niestandardowych form spędzania czasu wyzwalających pozytywne emocje. Jeszcze kilka lat temu, kobiety głównie nabywały upominki w formie przeżyć dla swoich partnerów, aktualnie coraz częściej same chcą poczuć adrenalinę na przykład skacząc na bungee, uprawiając flyboard czy odbywając lot paralotnią. – zauważa Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Dla Pań, oprócz prowadzenia aktywnego trybu życia, ważne jest również zdrowe odżywianie - jak twierdzi 27% respondentek oraz znalezienie pasji - 19% wskazań. Dla 12% kobiet lepsze życie to zrobienie jakieś zmiany w swoim wyglądzie, a 5% respondentek uważa, iż większą satysfakcję z życia można osiągnąć nie narzekając.

Mimo chęci prowadzenia aktywnego życia, respondentki badania "Polki o sobie" wskazują, że brakuje im najbardziej czasu na przyjaciół (39%) i rozrywkę (27%) oraz na partnera, rodzinę i dom (25%).

Panie deklarują, iż gdyby dysponowały dodatkowym zastrzykiem gotówki, wydałyby go chętnie na rozrywki, których zawsze chciały spróbować (35%) i wymarzoną podróż (27%). Dla 23% byłyby to oszczędności "na czarną godzinę", a dla 15% budżet na wymianę garderoby.

*Badanie w formie ankiety online przeprowadził serwis Prezentmarzeń w lutym 2018 na próbie 1434 respondentek.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Co trzecia Polka chce żyć aktywniej
Według Polek, aktywna kobieta we współczesnym świecie to taka, która ma pasje i zainteresowania (37% odpowiedzi), udziela się towarzysko i poszukuje nowych form rozrywek (25%), regularnie uprawia sport (22%) oraz pracuje zawodowo (16%). Co trzecia spośród 1434 respondentek badania „Polki o sobie”...
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe