Piątek, 24 maja 2019r. Joanny, Zdenka, Zuzanny
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Co trzecia Polka chce żyć aktywniej

Według Polek, aktywna kobieta we współczesnym świecie to taka, która ma pasje i zainteresowania (37% odpowiedzi), udziela się towarzysko i poszukuje nowych form rozrywek (25%), regularnie uprawia sport (22%) oraz pracuje zawodowo (16%). Co trzecia spośród 1434 respondentek badania „Polki o sobie”...
... deklaruje, że chce żyć aktywniej i odkryć hobby, które pozwoliłoby jej na samorealizację i kreatywne spędzanie czasu.

Wyniki badania "Polki o sobie" zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń pokazują, że współczesne kobiety poszukują nie tylko satysfakcji w życiu zawodowym, ale również na gruncie prywatnym. Liczy się dla nich jakość i forma spędzania wolnego czasu, stąd pęd do poszukiwania nowych pasji, próbowania niestandardowych rozrywek, a nawet testowania sportów ekstremalnych.

- Z roku na rok coraz więcej kobiet poszukuje dreszczyka emocji w powietrzu, w wodzie czy za kierownicą. Lot w tunelu aerodynamicznym, skok ze spadochronem czy nawet wyprawa off road – z takich rozrywek chętnie korzystają również Panie. Wyniki realizowanych przez nas badań i analiza profilu osób korzystających z niestandardowych form aktywności w Polsce pokazują, że kobiety są często inicjatorkami oryginalnych rozrywek. Chcą pokonywać własne lęki i przeżyć niezapomnianą przygodę, dlatego próbują sportów ekstremalnych.
 –komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Wśród wyzwań na bieżący rok, 36% z 1434 respondentek badania, wskazuje na potrzebę znalezienia nowej pasji, która daje szansę na samorealizację i kreatywne spędzanie czasu. Na drugim miejscu Polki wymieniają spróbowanie nowej aktywności fizycznej (29% odpowiedzi), w tym również sportów ekstremalnych. Dla 19% kluczowym celem jest zmiana pracy, a dla 16% znalezienie lub zmiana partnera. Według 37% zapytanych przez serwis Prezentmarzeń Polek, aby życie było lepsze i bardziej satysfakcjonujące, trzeba przede wszystkim żyć aktywniej.

- Polki są coraz odważniejsze w próbowaniu oryginalnych rozrywek i sportów wymagających większej sprawności fizycznej. Są aktywne, szukają ciekawych i niestandardowych form spędzania czasu wyzwalających pozytywne emocje. Jeszcze kilka lat temu, kobiety głównie nabywały upominki w formie przeżyć dla swoich partnerów, aktualnie coraz częściej same chcą poczuć adrenalinę na przykład skacząc na bungee, uprawiając flyboard czy odbywając lot paralotnią. – zauważa Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Dla Pań, oprócz prowadzenia aktywnego trybu życia, ważne jest również zdrowe odżywianie - jak twierdzi 27% respondentek oraz znalezienie pasji - 19% wskazań. Dla 12% kobiet lepsze życie to zrobienie jakieś zmiany w swoim wyglądzie, a 5% respondentek uważa, iż większą satysfakcję z życia można osiągnąć nie narzekając.

Mimo chęci prowadzenia aktywnego życia, respondentki badania "Polki o sobie" wskazują, że brakuje im najbardziej czasu na przyjaciół (39%) i rozrywkę (27%) oraz na partnera, rodzinę i dom (25%).

Panie deklarują, iż gdyby dysponowały dodatkowym zastrzykiem gotówki, wydałyby go chętnie na rozrywki, których zawsze chciały spróbować (35%) i wymarzoną podróż (27%). Dla 23% byłyby to oszczędności "na czarną godzinę", a dla 15% budżet na wymianę garderoby.

*Badanie w formie ankiety online przeprowadził serwis Prezentmarzeń w lutym 2018 na próbie 1434 respondentek.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Co trzecia Polka chce żyć aktywniej
Według Polek, aktywna kobieta we współczesnym świecie to taka, która ma pasje i zainteresowania (37% odpowiedzi), udziela się towarzysko i poszukuje nowych form rozrywek (25%), regularnie uprawia sport (22%) oraz pracuje zawodowo (16%). Co trzecia spośród 1434 respondentek badania „Polki o sobie”...
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe