Piątek, 24 maja 2019r. Joanny, Zdenka, Zuzanny
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

O co się zakładamy? Znamy odpowiedź

Zakłady bukmacherskie w Polsce nie są tak popularne jak m.in. w Wielkiej Brytanii - widać jednak wzrost zainteresowania nie tylko w obstawianiu wyników zdarzeń sportowych, ale coraz częściej wydarzeń z pola show - biznesu oraz polityki. Jak wynika z badań CBOS, obstawianie wydarzeń sportowych jest jedną z najpopularniejszych odmian hazardu.
Wśród graczy wciąż przeważają mężczyźni, jednakże na grę u bukmacherów zaczynają coraz częściej decydować się także kobiety (realna liczba kobiet stawiających zakłady to 4 - 15% w zależności od badań) - stawiają nietypowe zakłady bukmacherskie jak np. kto zdobędzie Oscara bądź, jakie imię otrzyma kolejne dziecko księżnej Kate.

Na wzrost zainteresowania kobiet tą formą hazardu ma wpływ zwiększająca się popularność zakładów bukmacherskich i sportowych, jak i zmiana nastawienia społecznego do tej formy płatnej gry. Gracze obstawiając zakłady u bukmachera nie liczą przede wszystkim na wygrane, ale traktują grę, jako rozrywkę i formę relaksu. Nieprzychylna opinia o punktach bukmacherskich, jako centrum o szarganej reputacji - odchodzi do lamusa, co również odzwierciedla się we wzroście popularności. Dzisiaj punkt bukmacherski spełnia oprócz możliwości obstawienia zakładów, również towarzyskie oraz społeczne funkcje. Warto jednak pamiętać, żeby grać w takich punktach naziemnych i serwisach online, które są przede wszystkim legalne (ranking legalnych bukmacherów znajdziesz m.in. tu www.legalsport.pl/rankingi/ranking-bukmacherow-internetowych). 

Brytyjczyk, zakłady i „royal baby”

W Polsce szeroko rozumiana tematyka show - biznesowa nie jest jeszcze wśród operatorów zakładów bukmacherskich tak popularna, jak ma to miejsce w Wielkiej Brytanii - powoli jednak się rozwija, co niewątpliwie przełoży się w zwiększeniu ilości grających pań.

Brytyjczycy są znani ze swojego przywiązania do monarchii i poszczególnych członków rodziny królewskiej. Na szczycie popularności jest William i Kate oraz Harry i jego narzeczona, amerykanka Megan Markle. Popularność rodziny królewskiej znajduje odzwierciedlenie w ofercie brytyjskich bukmacherów.

W momencie ogłoszenia trzeciej ciąży księżnej Kate bukmacherzy na Wyspach wprowadzili do swojej oferty zakłady wzajemne, dotyczące płci dziecka (szanse na chłopca i dziewczynkę u większości bukmacherów rozkładają się pół na pół), a także imienia - na szczycie imion dla dziewczynki znajduje się Alice, Victoria i Alexandra. Najbardziej prawdopodobne imię dla chłopca to: Arthur, Alexander bądź Albert. Imię kolejnego dziecka Williama i Kate to nie jedynie kwestia społeczna, ale także i gospodarcza - narodziny zarówno księcia Jerzego, jak i jego siostry, księżniczki Charlotty, spowodowały wzrost popularności tych imion wśród młodych brytyjskich rodziców.

 


Zakłady bukmacherskie dla każdego


Moda na niesportowe zakłady bukmacherskie przyszła do Polski z Wielkiej Brytanii - ojczyzny współcześnie znanych bukmacherów, a nazwy takie jak handicap, surebety, Martingale, typer czy oddsmaker na stałe zakorzeniły się w codziennym języku. Bukmacherstwo, jako forma rozrywki, mimo braku monarchii, także na rodzimym podwórku pozwala znaleźć ciekawe zakłady.

Niedawna rekonstrukcja rządu nie uszła uwadze legalnych firm bukmacherskich - zakłady wzajemne dotyczące zmian na poszczególnych rządowych stanowiskach znalazły się w ofercie m.in. warszawskiego bukmachera, sponsora Wisły Kraków.

Osoby, które obstawiły dymisję ministra środowiska Jana Szyszki, którego „wymianę” bukmacher przeliczył na kurs 5,0, zarobiły 5 zł za każdą postawioną złotówkę (minus podatek od gier wysokości 12% postawionej kwoty). Ponadto można było spróbować swoich sił w zakładach bukmacherskich dotyczących gali oskarowej.
 
Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem, dozwolone od 18 lat. Zauważyłaś u siebie objawy uzależnienia - skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Graj odpowiedzialnie u legalnych bukmacherów z ważną licencją Ministerstwa Finansów (sprawdzaj aktualizacje na stronie hazard.mf.gov.pl).
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
O co się zakładamy? Znamy odpowiedź
Zakłady bukmacherskie w Polsce nie są tak popularne jak m.in. w Wielkiej Brytanii - widać jednak wzrost zainteresowania nie tylko w obstawianiu wyników zdarzeń sportowych, ale coraz częściej wydarzeń z pola show - biznesu oraz polityki. Jak wynika z badań CBOS, obstawianie wydarzeń sportowych jest jedną z najpopularniejszych odmian hazardu.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe