Piątek, 24 maja 2019r. Joanny, Zdenka, Zuzanny
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Drużyna Energii odwiedziła Gdynię

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Antoniego Abrahama z Gdyni była 26 marca gospodarzem kolejnego finału miesiąca Drużyny Energii. Uczniowie rywalizowali w czterech konkurencjach pod okiem znanych postaci polskiego sportu: Krzysztofa Ignaczaka, Marka Citko, Krzysztofa Golonki oraz Bartosza Ignacika.
Dzięki rekordowemu wynikowi 579 punktów szkoła zapewniła sobie miejsce w czerwcowym finale akcji.

Przyjazd ambasadorów był efektem zwycięstwa szkoły w rywalizacji Drużyny Energii w lutym. Gdynianie okazali się w tym miesiącu najlepsi ze 100 szkół zakwalifikowanych do projektu z całej Polski.

– To dzisiejsze spotkanie to bardzo duży sukces przede wszystkim naszych dzieci, które wykazały się wielką wytrwałością. W naszym przypadku widać, że liczy się konsekwencja i intensywna praca
– tłumaczy Magdalena Latos-Kleina, nauczycielka wychowania fizycznego ze zwycięskiej szkoły.

Jej podopieczni już w poprzednich miesiącach byli w czołówce ćwiczących z Drużyną Energii. W lutym przesłali maksymalną liczbę filmów i dzięki ich wysokiej jakości, zajęli wreszcie upragnione pierwsze miejsce.

– Zwycięstwo w lutym było wyjątkowym wyzwaniem, bo spłynęło do nas rekordowe 5000 filmów, a ich jakość była naprawdę wysoka –
podkreśla były mistrz świata i Europy w siatkówce Krzysztof Ignaczak.

 


Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Antoniego Abrahama zdobyli w sportowej rywalizacji pod okiem ambasadorów 579 punktów. Ich wynik oznacza, że zostali pierwszą szkołą, która zapewniła sobie awans do czerwcowego finału Drużyny Energii.

– Formę zawodników potwierdził konkurs w szkole, podczas którego zdobyli oni rekordową liczbę punktów i jako pierwsi zapewnili sobie awans do finału akcji. Jak widać, zaangażowanie i ciężka praca się opłacają. Wierzymy, że ten sukces zmotywuje ich do jeszcze większej aktywności fizycznej – mówi Grzegorz Bałkowiec, wicedyrektor departamentu marketingu i komunikacji w Grupie Energa.

Najlepszym zawodnikiem rywalizacji w Gdyni okazał się Krystian Ordziński, który najpierw zdobył dla swojej szkoły komplet 40 punktów, a później pokonał jeszcze w dogrywce swojego kolegę.

– Przyjemnie patrzy się na młodych ludzi, którym się chce ruszać
– podkreśla Marek Citko, strzelec bramki dla piłkarskiej reprezentacji Polski na legendarnym stadionie Wembley.

– Cieszymy się, że możemy wykorzystać komputer czy smartfon, by wyciągnąć młodzież na boiska i hale sportowe. Być może sportowego bakcyla w Drużynie Energii łapie właśnie ktoś, kogo sukcesy będziemy w przyszłości śledzić wszyscy z zapartym tchem – dodaje.

Drużyna Energii to ogólnopolski program sportowo-edukacyjny, skierowany do uczniów klas VI i VII szkół podstawowych. Do ogłoszonej w tym roku rywalizacji zgłosiło się blisko 600 szkół, z których wyłoniono setkę biorącą udział w etapie sportowym. W jego ramach uczniowie powtarzają zaproponowane przez ambasadorów ćwiczenia, zdobywając w ten sposób punkty dla swojej szkoły. Najaktywniejsza placówka jest w każdym miesiącu odwiedzana przez ambasadorów, którzy przeprowadzają w niej „turbokozakowy” konkurs.

Drużyna Energii gra pod patronatem Instytutu Matki i Dziecka oraz Ministra Sportu i Turystyki.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Drużyna Energii odwiedziła Gdynię
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Antoniego Abrahama z Gdyni była 26 marca gospodarzem kolejnego finału miesiąca Drużyny Energii. Uczniowie rywalizowali w czterech konkurencjach pod okiem znanych postaci polskiego sportu: Krzysztofa Ignaczaka, Marka Citko, Krzysztofa Golonki oraz Bartosza Ignacika.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe