Sobota, 25 maja 2019r. Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

16.10.1978 Karol Wojtyła Papieżem

16 października 1978 roku o godz. 18:00 Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Z okazji 40-lecia pontyfikatu Jana Pawła II, firma Fonomedia Group organizuje specjalny przegląd filmów poświęcony Jego życiu i działalności. Cykl pokazów będzie obejmował sześć filmów. Wydarzenie potrwa trzy dni, gdzie każdego kolejnego dnia zostaną wyświetlone dwa filmy ukazujące sylwetkę Jana Pawła II z nieco innej perspektywy.
Filmy zostaną pokazane m.in. na terenie Krakowa, Krynicy Zdrój i Buska Zdroju, Muszynie. Wyselekcjonowane materiały przedstawiać będą życie Karola Wojtyły, pielgrzymi do kraju oraz wspomnienia jego przyjaciół. Pokaz filmowy będzie doskonałym udokumentowaniem Jego papieskiej działalności.

Głównym celem wydarzenia jest upamiętnienie niezwykłej osoby Jana Pawła II, przybliżenie wartości głoszonych przez papieża oraz świętej postawy, która wciąż jest dla nas tak bardzo ważna. Zależy nam na utrwaleniu dobrego wizerunku i pamięci Karola Wojtyły, a także przypomnieniu jego wielkich dokonań.

Jan Paweł II to postać wyjątkowa, która dla Polaków jest wielką chlubą narodu. Dokonał za życia wielu zmian, odmieniając ludzkie serca i wlewając w nie ogromny żar miłości. Swoją pierwszą encyklikę papieską „Redemptor hominis” (Jezus Chrystus - Odkupiciel człowieka) - opublikowaną 4 marca 1979 - nazwał dokumentem inauguracyjnym, który w pełni ukazywał horyzonty papieskiego myślenia już na początku pontyfikatu. Za słuszną drogę przyjął kontynuację pontyfikatu Jana Pawła I oraz poprzedników. Postanowił także wprowadzać postulaty duchowej odnowy kościoła. Na każdym kroku podkreślał, że niewyczerpanym źródłem jest Bóg, na którego wzór zostaliśmy stworzeni.

Karol Wojtyła zawsze służył pomocą i dobrym słowem, które ludzie tak bardzo potrzebowali. Jego serce było zawsze otwarte na każdego człowieka. Starał się ukazywać jaką droga powinniśmy kroczyć, aby odkryć w sobie Jezusa i szerzyć słowo Boże. Jego niezwykła postawa zostanie ukazana podczas projekcji filmów.

 


W trakcie wydarzenia będzie miała premiera płyta CD i DVD zawierająca film oraz muzykę z piosenkami tak bardzo ukochanymi przez Karola Wojtyłę Serdecznie zapraszamy na wydarzenie upamiętniające działalność Jana Pawła II.

Informacje o uroczystych wieczorach pod numerem tel: 514 - 255 - 611 (opłata wg stawek operatora)

Media patronat: Planeta Kobiet, Mtv24.TV, Telewizja Regionalna Warszawa ,Kielce
Partnerzy przeglądu: WOJAS The Best Stepp,  Drukarnia Positive Colors – Muszyna

 


Opracował: Mateusz Marzec / Fonomedia Group
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
16.10.1978 Karol Wojtyła Papieżem
16 października 1978 roku o godz. 18:00 Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Z okazji 40-lecia pontyfikatu Jana Pawła II, firma Fonomedia Group organizuje specjalny przegląd filmów poświęcony Jego życiu i działalności. Cykl pokazów będzie obejmował sześć filmów. Wydarzenie potrwa trzy dni, gdzie każdego kolejnego dnia zostaną wyświetlone dwa filmy ukazujące sylwetkę Jana Pawła II z nieco innej perspektywy.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

czy gdzieś na śląsku będziecie z tymi filmami ? jak plyte zdobyć?
janina bystra podhalańska 2018-04-14 19:46:31
ptosze o daty i miejsca projekcji
sylwek 2018-04-14 19:45:37
Łącko zaprasza z przeglądem filmów
Zofia  2018-04-13 16:05:00
czy planujecie pokaz w Nowym Sączu ?
Zygmunt  2018-04-13 11:51:26
Kraków - a gdzie ?
Anonim 2018-04-13 07:28:40
W Krynicy I Muszynie , cudowna wiadomość , a w których miejscach , muszę być obowiązkowo na tym wydarzeniu . A jaki film będzie na płycie dvd ?
Bogumiła z Krynicy Zdroju  2018-04-13 07:28:21
Projekcje w Warszawie też planujecie ? Swietny ponysł na taki jubileusz . Gratulacje
Justyna  2018-04-13 06:49:42
czy w Wadowicach będzie przegląd i wspomnienie o Papieżu ?
Anna  2018-04-12 23:07:58


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe