Sobota, 25 maja 2019r. Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Rozrywkowa i aktywna Polka. Wyniki badań

Co trzecia Polka spośród 1434 zapytanych Pań zadeklarowała, że gdyby dysponowała dodatkowym zastrzykiem gotówki, wydałaby go najchętniej na rozrywkę. Dla 27% celem byłaby wymarzona podróż. Dla płci pięknej, jak pokazują wyniki badania zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń, liczy się...
... jakość i forma spędzania wolnego czasu. Polki chcą żyć aktywniej i chętnie korzystają z niestandardowych form rozrywki.

Aktywna kobieta we współczesnym świecie według respondentek badania „Polki o sobie” to taka, która ma pasje i zainteresowania (37% odpowiedzi), udziela się towarzysko oraz poszukuje nowych form rozrywki (25%). Powinna również regularnie uprawiać sport (22% odpowiedzi) i pracować zawodowo (16% odpowiedzi). 

Współczesne kobiety poszukują nie tylko satysfakcji w życiu zawodowym, ale również w sferze prywatnej. Zwracają coraz większą uwagę na jakość swojego codziennego funkcjonowania w pracy i w rodzinie. Co trzecia spośród 1434 zapytanych Polek zadeklarowała, że chce nie tylko żyć jeszcze aktywniej, ale również odkryć hobby, które pozwoliłoby jej na samorealizację i kreatywność.

Jak pokazują wyniki badania „Polki o sobie”, dla pań coraz większe znaczenia ma jakość i forma spędzania wolnego czasu. Stąd chęć do poszukiwania nowych pasji, próbowania niestandardowych aktywności, a nawet testowania sportów ekstremalnych.

Mimo że sporty ekstremalne są zdecydowanie domeną mężczyzn, ale jak pokazały wynika sondy serwisu Prezentmarzeń z 2017 roku, Polki również są gotowe, aby posmakować mocnych wrażeń. Co trzecia z 1294 zapytanych wówczas kobiet zadeklarowała, że chce spróbować sportów ekstremalnych, a 23% podjęła ryzyko i spróbowała już aktywności z dozą adrenaliny. Wśród najchętniej uprawianych przez Polki sportów ekstremalnych, znajdują się te wykonywane w powietrzu, jak na przykład: skoki ze spadochronem, skok na bungee czy loty paralotnią. Na podniebne przygody skusiło się już 39% kobiet, które uczestniczyły w sondzie serwisu.

Zapytane o motywy, jakimi kierują się próbując lub uprawiając sporty podwyższonego ryzyka, Panie wskazały głównie na chęć sprawdzenie siebie (25% odpowiedzi), poszukiwanie doznań i spróbowania czegoś nowego (22% wskazań) oraz upust emocji (19% odpowiedzi.).  

- Polki są coraz odważniejsze w próbowaniu oryginalnych rozrywek i sportów wymagających większej sprawności fizycznej. Są aktywne, szukają ciekawych i niestandardowych form spędzania czasu wyzwalających pozytywne emocje. Jeszcze kilka lat temu, kobiety głównie nabywały upominki w formie przeżyć dla swoich partnerów, obecnie coraz częściej same chcą poczuć adrenalinę na przykład skacząc na bungee, uprawiając flyboard czy odbywając lot paralotnią –
komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Zapytane w badaniu „Polki o sobie” o postanowienia, jakie chciałaby wprowadzić do swojego życia, aby było jeszcze lepsze i bardziej satysfakcjonujące, Panie deklarują - żyć aktywniej (37%) oraz zdrowo się odżywiać (27%). Wśród wyzwań wymieniają na pierwszym miejscu znalezienie nowej pasji (36%), a na drugim spróbowanie nowej aktywności fizycznej (29%). Kobiety w Polsce poświęcają coraz więcej czasu na aktywność ruchową – biegają, uprawiają fitness i chętniej również próbują sportów ekstremalnych. Traktując je jako formę dobrej zabawy, chęć zmierzenia się z własnymi ograniczeniami i atrakcyjną odskocznię od codzienności.

*Badanie „Polki o sobie” w formie ankiety online przeprowadził serwis Prezentmarzeń w lutym 2018 na próbie 1434 respondentek.

W materiale prasowym wykorzystano również dane z analizy krzyżowej pochodzące z badania „Popularność sportów ekstremalnych w Polsce”, zrealizowanej przez serwis Prezentmarzeń na próbie 2087 respondentów, w którym uczestniczyło 1294 respondentek.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Rozrywkowa i aktywna Polka. Wyniki badań
Co trzecia Polka spośród 1434 zapytanych Pań zadeklarowała, że gdyby dysponowała dodatkowym zastrzykiem gotówki, wydałaby go najchętniej na rozrywkę. Dla 27% celem byłaby wymarzona podróż. Dla płci pięknej, jak pokazują wyniki badania zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń, liczy się...
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe