Poniedziałek, 21 stycznia 2019r. Agnieszki, Jarosława
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

3 sposoby na pozbycie się cellulitu

W tym roku lato przyszło już w kwietniu i szybciej niż zwykle przypomniało nam o zbliżających się wakacjach. Planując majowy weekend lub urlop w bikini już dziś warto pomyśleć o likwidacji cellulitu, poprawie jędrności skóry i zgubieniu kilku centymetrów w udach.
Wszystko to jest możliwe do osiągnięcia w ciągu kilku tygodni, wystarczy skorzystać z 3 różnych zabiegów medycyny estetycznej, wykorzystujących masaż drenujący, fale akustyczne i radiowe.

Wiosna i lato to najpiękniejsze pory roku. Dodają nam energii, optymizmu i zachęcają do tego by bardziej o siebie zadbać, szczególnie że zima ma zwyczaj zostawić po sobie pamiątkę w postaci kilku dodatkowych kilogramów. Takiego niechcianego podarunku można się skutecznie pozbyć jeszcze przed długim majowym weekendem, a już z pewnością przed wakacjami. 

- Po zimie kobiety najczęściej przychodzą do gabinetu z problemem cellulitu. Chcą się go szybko pozbyć a przy okazji stracić kilka centymetrów w udach i odzyskać jędrną skórę – mówi Katarzyna Kowalczyk, dyplomowany kosmetolog z Kliniki Medycyny Estetycznej Estell.

– Jest cały wachlarz usług medycyny estetycznej, dzięki którym wszystko to jest możliwe w zaledwie kilka tygodni. Jest jeden warunek zabiegi muszą być systematyczne, a ich efekty będą szybsze i trwalsze jeśli w tym czasie będziemy się zdrowo odżywiać, pić dużo wody oraz uprawiać sport
– zapewnia Katarzyna Kowalczyk.

Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit jest jednym z najpowszechniej występujących defektów kosmetycznych skóry. Jego obecność wiąże się z zaburzeniami w równowadze hormonalnej organizmu i funkcjonowaniu układu krążenia oraz nieprawidłowościami w tkance tłuszczowej i łącznej. Pojawia się on u kobiet w każdym wieku, zarówno tych szczupłych jak i o pełniejszych kształtach, mniej lub bardziej aktywnych, a na walka z nim jest bardzo trudna i wymaga determinacji i stosowania wielu różnorodnych terapii. Walkę z cellulitem, aby była skuteczna najlepiej zacząć od wizyty konsultacyjnej w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej.

– Najpierw przede wszystkim diagnozujemy czy mamy do czynienia z cellulitem wodnym, włóknistym czy tłuszczowym. Na tej podstawie podejmujemy decyzję jakie i jak intensywne zabiegi zastosujemy. Najlepsze efekty dają zabieg skojarzone, do których wykorzystujemy masaż drenujący, fale akustyczne i radiowe. Dawki dostosowujemy do indywidualnych potrzeb każdej pacjentki – mówi Katarzyna Kowalczyk.

Sposób 1 - Masaż drenujący

Zabiegi ICOONE to skuteczne narzędzie w walce ze wszystkimi trzema rodzajami cellulitu – wodnym, włóknistym i tłuszczowym. Jest to energetyczny masaż drenujący, który pozwala błyskawicznie pozbyć się kilku centymetrów a dodatkowo niweluje także sztywność mięśni. Zabiegi polegają na pracy zmechanizowanych głowic masujących z rolkami posiadającymi liczne mikrootwory tworzące Multi Mikrostymulację, która działa precyzyjnie i dogłębnie na każdy milimetr skóry bez rozciągania jej czy powodowania urazów. Jest to najnowsza technologia oparta na działaniu podciśnienia, ale w przeciwieństwie do starszych urządzeń tego typu, podczas zabiegu nie dochodzi do rozciągania skóry, ani powstawania siniaków.

- Zabiegi ICOON zalecane są również do delikatnych partii ciała takich jak ramiona i okolice brzucha. Pozostałe części ciała w tym uda, pośladki, kolana będziemy natomiast modelować z wykorzystaniem aparatu Maximus Trilipo, oraz Cellator Storz Medical– radzi Katarzyna Kowalczyk.

Sposób 2 - Fale radiowe
Maximus Trilipo jest jedynym urządzeniem medycznym na rynku, które działa jednocześnie na skórę, komórki tłuszczowe i mięśnie. Jest to możliwe dzięki synergicznemu działaniu dwóch technologii – trójpolarnej fali radiowej oraz dynamicznej aktywacji mięśni. Jest to najbardziej kompleksowy system antystarzeniowy dostępny na rynku, który dzięki energii RF powoduje mikrouszkodzenia, co wywołuje naturalny mechanizm gojenia się skóry. Po zabiegu nieuszkodzone obszary działają jak uzdrawiające centra. Podwyższenie metabolizmu tkanki regeneruje kolagen, dzięki czemu skóra przebudowuje się i staje się jędrniejsza.

Sposób 3 - Fale akustyczne

Z kolei mechanizmem działania CELLACTOR Storz Medical są fale akustyczne - dźwiękowe, które charakteryzują się wysoką amplitudą ciśnienia w stosunku do ciśnienia otoczenia. Akustyczna fala dźwiękowa przyspiesza przepływ płynów w układzie naczyń chłonnych. Wprowadzone do ciała fale rozprzestrzeniają się, stymulując proces drenażu poszczególnych warstw skóry. Intensywność oddziaływania fali akustycznej o wzrastającym ciśnieniu powoduje rozerwanie włóknistego gorsetu w tkance podskórnej oraz likwidację komórek tłuszczowych, które zanikają w procesie implozji, czyli zapadania się w sobie. Wprowadzenie w tkankę łączną drgań powoduje jej rozluźnienie, a elastyczność tkanki wzrasta.

- Wszystkie zabiegi trwają od 40 do 60 minut na jedną partię ciała (np. przód ud) i żeby były skuteczne musza być powtarzane w zalecanych przez specjalistę seriach. Dodatkowo uzupełniamy je mezoterapii, maskami oraz peelingami. Żeby przyspieszyć efekty a przede wszystkim zachować je na dłużej zalecamy także zdrową dietę, picie dużej ilości wody oraz aktywność fizyczna, najlepiej taka, która sprawi nam przyjemność – mówi Katarzyna Kowalczyk.

Efekty jakie możemy osiągnąć dzięki zabiegom wykonanym przy użyciu tych trzech najnowszych technologii to przede wszystkim redukcja cellulitu, redukcja tkanki tłuszczowej oraz poprawa napięcia skóry.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
3 sposoby na pozbycie się cellulitu
W tym roku lato przyszło już w kwietniu i szybciej niż zwykle przypomniało nam o zbliżających się wakacjach. Planując majowy weekend lub urlop w bikini już dziś warto pomyśleć o likwidacji cellulitu, poprawie jędrności skóry i zgubieniu kilku centymetrów w udach.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe